Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 08.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: снимкинови [re: la_gata_negra]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано24.10.08 10:09



Ох, добре че не се налага да избираме коя от двете да остане, защото щеше да настане голяма трагедия. Точно защото са различни по характер и излъчване се привързваш и към двете. Ако са две ЕДНАКВИ котки е лесно, казваш н'а ти една на тебе, една на мене.


Много ми се иска да ги снимам заедно, но е много трудна работа, защото като ги сложа една до друга за снимка, веднага стават на кълбо.



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано24.10.08 10:11



Чак пък толкоз старички едва ли сте

...



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:34



С две думи добре си изкарвате


Досито(партизанското на Дракончето) също много обича да скача на всичките лапки и настрани, много е смешно. Някой път го прави като се засили от далеч в посока към мен, изведнъж спира и побягва обратно или спира и ме зяпва право в очите - сякаш казва -хайде де,хайде да се погоним
От как позахладня времето спи направо отгоре ми, а аз много се въртя и се будим по 100 пъти.То не протестира,но щом се завъртя и смята че съм събудена и трябва да се галим и да мъркаме...котешки глезни



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:38



Аз като взех малкото миналата година,голямата ми котка беше на 12. Е,тя нашата си е проклетичка и доста време мина, докато приеме ,че не е сама и няма шанс някога да се заиграе с него или да го признае за равноправна котка,но някакво равновесие с времето постигнахме





Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано24.10.08 11:03



Страхотни са и двечките

Аз все още не мога да ги различавам ... но на последните снимки Фани излъчва някакво котешко достолепие, спокойствие, сякаш е каката и трябва да е пример за другите, a Зизи ми изглежда хитруша и малка беладжийка



Тема Re: снимкинови [re: ДPaka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.10.08 14:19



Аз съм на 68 засега

, а дядото ми е на 76. Толкова признава. Останалите отрича.. Мислех си в началото да взема чистопородна мацинка, но се разколебах, защото съм смутена. Избрах си порода и развъдник и се оказа, че развъчикът е ... голям мизерник и има оплаквания от него. Някакви хора купили 2 котки, те се оказали невъзможни за домашно съжителство. Непрестанно разправя в породния форум небивалици и други такива. Лъготи на поразия, вижда ми се в някаква степен нестабилен. Харесах си втори развъдник на същата порода и се оказаха, че са напуснали БГ.И също не ме кефят Отврат.
Задомителите мислят, че сме стари с моичкият дядо и косвено ми препоръчаха стари котки. Живея вече в пансион за стари хора и старците гледат на лаптопа ми форума, котките, играят с нашия змей, дори тези, които никога не са имали котка го примамват с играчки. Един, дето в началото като го видя каза:" Аз котките ги одобрявам само на кожени палта "... И той го подмамва, купи си котешка храна за сиамки и го храни тайно - поне така си мисли...
Иска ни се още едно мъниче... Да го гледаме как расте и да е игриво, нашият котешки слон е 7.4 кг и не е игрив чак пък толкова
Нека те радват мацинките



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 17:12



Развесели ме ти.Взими си тогава една бездомна душица-те са най-благодарни и игриви.И ще туриш една сигурна точка в тефтера за пред Св.Петър(шегичка)



Тема Re: снимкинови [re: Mutzka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:58



Да, такова излъчване имат, но това не значи, че "каката" прави по-малко бели от "хлапачката".
Дори проявява изобретателност - понеже не може да се качи все още на масата по друг начин, използва когато съм наблизо и с гръб (към масата), захваща се за дънките ми със засилка и докато се усетя, вече се е се е метнала на масата отгоре. Един вид, използва ме като стълбичка.





Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.08 13:01



Папи, честно, не се заяждам, обаче си ми интересна като личност. Ти имаше няколко котки. Раздаде ги, защото не можеше да се грижиш за тях. Всички тях си ги отгледала от малки. Сега отново искаш малко, за да те радва. Че големите котки не те ли радват? Това малкото колко време ще те радва - няколко месеца докато не порасне. И после какво? Пак ли ще искаме малко пухче, за да те радва? Ако не знаеш, да кажа - всички същества растат бързо. Големите котки също играят. Ела да видиш как 6-годишния ми котарак прави лупинги във въздуха. Та, мисълта ми е, че не е нужно да имаме малко коте, за да се радваме на котешката подвижност, игривост и любопитство.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: снимкинови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.10.08 01:54



Раздадох 3 котарака с мъка на сърце, но в този момент постъпвах в пансион за стари хора т.е. старчески дом за да може моят мъж да получава необходимите грижи. Раздавах ги само на хора коткари, които познавам прекалено добре професионално. Смених пансиона с друг в който имаме право на домашни любимци. Нека Господ те пази Дени от това на стари години да имаш нужда от пансион за стари хора. Дадох обяснения, не заради хора, чието мнение ценя и влизат в този форум.
Исках Рижко за един дядо, който го хареса, но ти ми каза, че е стар и му предложи стари котки. Къде е сега Рижко, дали нямаше да му е добре при дядото?
И да имам право да искам котенце. Ако се наложи да се разболея ще му намеря добър дом, няма да изоставя никога живо същество, което е било опитомено от мен. Моите представи за почтеност са доста строги.
Няма да отговарям повече на подобни предизвикателства, ще ги подминавам без отговор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.