Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не зная дали не е нормалнонови  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано23.09.08 23:23



Здравейте мили котколюбци. Първо да се извиня, че предимно участвам във форумът с въпроси към вас, а хич ме няма, когато трябва да дам съвет, но това е защото вече съм писала, начинаещ коткоглед съм и се нуждая повече от съвети, без да имам компетентно мнение, което да предложа насреща. Та да ви питам за новите ми грижи с Белият Ужас, може и да е нещо съвсем нормално....но много ме притеснява в последно време, защото не съм го забелязвала преди. Значи Ужаса си яде, сере и вършее, както обикновено, не е унил. Но в последната седмица забелязвам, че като се съсредоточи да дебне някоя играчка, даже няколко пъти и когато си спи. Започва нещо, като движение на мускулите му под кожата, не е като тик, а по скоро все едно му се свива и разпуска мускул по телцето. Може всички котки така да правят не зная, но с неговата огромна козина /то е повече козина отколкото котка/ изглежда, че направо пулсира. Ако спи винаги го будя и го взимам на ръце, не изглежда нещастен от това гуши си се или започва да ме похапва, зависи от настроението. И като буден изглежда свеж. Съжалявам, ако въпроса е тъп и така си е нормално, търсих в нета преди да се обърна към вас, защото не искам да ви губя времето. Но всяко ваше мнение е важно за мен .Ако мислите, че е признак на нещо, моля ви отговорете ми бързо. Наистина преди седмица не съм виждала да прави така.

Без паника !!!


Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.09.08 23:52



Ако правилно те разбирам, и моят си прави така.
Шава му нещо под кожата все едно. А веднъж, докато спеше и му мърдаха мускулчетата, като го дръпнах към себе си, и като скочи тоя ми ти котарак с хъскане и ежене... Как не ме изяде по погрешка...
Спадна си на секундата де, явно беше сънувал кошмар, миличкият ми!
Дано и при вас са такива, чисто нормални нещица.
А иначе, може да е по-апатичен от смяната на сезона.
Макар че, то сега е най-добре за тях, ни топло, ни студено...
Но моят Пепс тук в последните дни, все гледа да се завре някъде под някоя завивчица и много много не тича насам-натам... Но при нас аз съм си сигурна, че си е чиста есенна меланхолия, а не е патологично.
Поздрави на Ужаса и дай малко снимичци да го поразгледаме УбавецЪТ, само за тебе си го криеш и току пуснеш по една-две да раздразниш котколюбивите очи само





Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано24.09.08 00:17



аааа ето ти го бялото момче от преди десет минути. Гледа "Изгубени" много му е любимо, само, като чуе мелодията от серяла се зарежда да гледа.Аз не го харесвам/сериала де/, но заради него го оставям. И мила Пепсова Мама, толкова много ме успокои. Дано да си права , мила, че имам детенце болно от епилепсия и зная каква е борбата, всяко потрепване на мускул свързвам с гърч... А Ужаса е страхотен приятел на Изабела. Ако нещо се случи с него просто няма да зная как да й обясня... Още веднъж дано си права. Прегръщам те за успокоението.

Без паника !!!

Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано24.09.08 00:55



Съжалявам, че ти се е случило в живота да имате такъв проблем


В никакъв случай не мисля, че има подобно нещо при Ужаса.
Спокойни дни и нощи и любов в изобилие ви пожелавам!



Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано24.09.08 01:07



Мила проблемните деца са също деца, на мен не ми тежи, и съм се заклела тя да не го усети, така че не ме съжалявай. От нея излезе един съвсем нормален 17 годишен пубер. Върти пой , кара сноуборд ще ти изпратя снимки, ако искаш,с подходящи грижи, тя си е съвсем нормално дете. Проблемът ми не е родителски, а изцяло котешки, защото те с Белият Ужас станаха приятели ако се случи нещо с него, може да върне години труд назад....Бети е много чувствителна и откакто взехме котето, напредъка е уникален...Ужаса й е , като братче

Без паника !!!


Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 07:27



Ето един типичен пример на "котешко сънуване" -

. Ако е подобно, няма страшно, всички котки помръдват като спят.



Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Людмил]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.09.08 10:06



Всички котки спят и както хората имат и парадоксален сън. Това е фазата на сънуване, бързовълнов сън. Тогава нашите любимци мърдат, издават звуци, напрягат се, някои дори заемат стойки, ако са ловци. Редуват се фази на бавен и бърз сън, като преобладава бавният сън. Опитно е установено / при хора / че ако се прекъсне сънуването, то човек започва да сънува след все по-малки интервали на бавен сън след заспиване. Някои специалисти считат, че събуждането по време на парадоксалния сън е силно вредно.
Не се безпокойте естествено състояние е. Буденето е нежелателно. Дори при сомнабулите се счита събуждането за нежелателно.



Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано24.09.08 12:19



и на моя му мърда нещо под гърба, винаги е било така - прилича на спазъм на мускулчетата по гърбината. Не само когато спи. Засега нищо страшно не се е случило.
Веднъж и мен ме нападна със съскане след кофти сън, без да го будя умишлено, ококори се и ми изсъска, чак скочих от леглото ;)

Дъщеря ти върти пой, "колежки" сме значи с нея.





Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано24.09.08 21:50



Мили, благодаря ви на всички, успокоихте ме много и мисля за сега да не ходя да тормозя доктор Жоро. Само да уточня, че Брус не прави така само на сън, а както си е съвсем буден му потрепва нещо под кожляка понякога. Но приемам, че е нормално. Още веднъж благодаря.


и малко off за gamina ако иска да си види колежката. Тя сега се учи, ама доста бързо напредва.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=289263&pid=7843704

Без паника !!!


Тема Re: Не зная дали не е нормалнонови [re: Mell_BG]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано25.09.08 14:41



Хищниците / проверих в учебника на внука/ спят и с отворени или полуотворени очи. Сънят също не е свързан при хората със затварянето на клепачите. Сънят е състояния на мозъка, а не на клепачите. Те се затварят за да предпазват очите, но по някакви причини се случва да не се затворят. При хищниците не се затварят заради начина на живот, при който те трябва да бъдат винаги в състояние на готовност.
Какво е това въртене на пой?

Редактирано от papyy на 25.09.08 14:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.