Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Нов безумен проектозакон.нови  
Автор Stellar (outerspace)
Публикувано20.08.08 16:11



Не знам дали сте запознати с новата безумна идея на парламента, минала е на второ четене, ето за какво става въпрос:


и по-конкретно:


Задължения на собствениците и обитателите
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

6. не отглеждат животни в своите самостоятелни обекти без съгласието на непосредствените си съседи, с изключение на такива, които се отглеждат в клетки или аквариуми;

Сами се досещате, че в категорията "домашни любимци, които не се отглеждат в клетки или аквариуми" влизат и кучетата и котките.
Точно тази 6та точка от проектозакона е едно безумие, което директно нарушава правата на човека, защото днес ще са животните, а утре? Ще трябва да питаме съседите дали може да гледаме деца в апартаментите си?

Grow me a garden of roses
Paint me the colors of sky and rain


Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: Stellar]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.08.08 19:47



чудя се какво ли значи "непосредствени съседи" ... чудя се и с каква ли заповед ще ми влезят в дома, за да видят какви животни гледам и как ги гледам.






Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: Stellar]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано20.08.08 20:01



не виждам драмата, напротив, съгласен съм напълно с подобен текст в закона. както и със задължителното чипиране. ще се спестят доста проблеми на много хора И животни.



Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: prAsino]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.08.08 20:02



за чипирането съм съгласна .. но би ли махнал Сара, ако някой твой съсед не е съгласен ???






Тема Re: Нов безумен проектозакон. [re: prAsino]  
Автор Stellar (outerspace)
Публикувано20.08.08 20:10



E да, в случая драмата я няма, защото е проектозакон и не е пред вратата ти във вида на зла бабичка, на която не си дала брашно преди 5 години, затова сега на нея котката ти й пречи.

Както казах-днес са животнитите извън клетки, утре ще са и тези в клетките а след това? Защото правителството като не му се занимава с по-важни въпроси, почва да си чопли проектозакончета кое от кое по-тъпо. Иначе като цяло и аз съм съгласна с повечето от точките, но не и с тази.

Grow me a garden of roses
Paint me the colors of sky and rain


Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: angel_sin]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано20.08.08 20:16



глупаво е така да се разсъждава без да се знае точно как ще се прилага закона. обикновено в такива спорни случаи се подхожда по-либерално към всички заварени случаи. лично аз за себе си знам, че съседите ми нямат против домашните любимци, всички така или иначе си имат. но и да не е така в много случаи когато съседите са против може би е по-добре изобщо да не се взима любимец, защото могат доста да навредят (отровени от съседи животни има доста). освен това ми е писнало да чета въпроси като "котето мяука и съседите се сърдят каква инжекция да й сложа?" или други подобни, които с едно писмено съгласие от съседите просто стават излишни.



Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: Stellar]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано20.08.08 20:33



МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ ЗА ГОЛЕМИТЕ БУКВИ И ЛИПСА НА ПУНКТУАЦИЯ НО НЕ МОГА ДА СЕ ВЪЗДЪРЖА ОТ КОМЕНТАР
АКО ЖИВЕЕТЕ В БЛОК КООПЕРАЦИЯ А НЕ В СОБСТВЕН ДОМ ТО Е ВАЛИДЕН ЗАКОНЪТ ЗА СЪЖИТЕЛСТВО В ЕТАЖНА СЪСОБСТВЕНОСТ АКО ОБщОТО СЪБРАНИЕ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ РЕшИ щЕ ПРИЕМЕ ПРАВИЛНИК НА ЕТАЖНАТА СЪСОБСТВЕНОСТ КОЙТО МОЖЕ ДА НЕ РАЗРЕшАВА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДОМАшНИ ЛюБИМЦИ МОЖЕ ДА НЕ БЪДЕ РАЗРЕшЕНО ИЛИ ДА СЕ ОТГЛЕЖДАТ ЦВЕТЯ ИЛИ ДА СЕ ДЪРЖАТ В ДОМА НАЙ РАЗЛИчНИ ВЕщИ АКО НЕ ТИ ХАРЕСВА СИ ТЪРСИш ДРУГО ЖИЛИщЕ



Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: papyy]  
АвторHuskypower (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 21:48



Купила съм си жилището, когато такъв закон не е имало. За това съм си купила това жилище, на това място. Който няма поносимос към мен и нещата, които правя в личния си дом и живот е свободен да се изнесе. Ако съм знаела, че на дадено място е забранено да се гледат домашни любимци, нямало е да си взема жилище там. Сега вече е късно. По същата логика, който не обича животни - да се изнесе в блок или място където няма такива. И мен ме дразни една луда във входа, но не и обръщам внимание.
Ако има хора с животни, които нарушават реда и хигиената, тогава вече си има ред за оплаквания, взимане на мерки и теглилки.
Друг вместо мен няма да решава какво да внасям в личния си дом!



Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: prAsino]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано20.08.08 21:56



Изобщо не се тревожи. Този пореден безумно тъп опит на нашите "мъдри законотворци" да симулират обществено полезна дейност, в частта която ни касае е в противоречие с други 3 вече ДЕЙСТВАЩИ ЗАКОНА! Дори да го приемат най-много да си изпросим нови санкции от ЕС. И кой изобщо закон в нашата страна се спазва, че да се тревожим точно за този?! Вместо да измислят как да започнат да се прилага вече наличните закони управниците ни творят нови и нови (простотии основно!), за които дори дете знае, че нямат шанс да се спазват. И все пак не мога да отрека, че са доста хитри и коварни - след като сами не могат да се оправят с беззаконието ще оставят хората да се избият по съседски. На принципа - ти оня ден не ми каза Здрасти в бакалията, няма да си гледаш котката тук! Утре ти на свой ред с уред за измерване на шума ще дебнеш дали полуглухите баба и дядо отгоре не са пуснали телевизора прекалено високо и т.н. и т.н. Divide And Conquer в съвременен вариант

.
ПС: Аз лично ще подпиша с охота всички налични петиции срещу тази точка от проектозакона ей така, просто за да е ясно че не всички граждани са в летаргия и не им пука с какво си губят времето в парламента.

Редактирано от MechoPuh. на 20.08.08 22:01.



Тема Re: Нов безумен проектозакон.нови [re: Huskypower]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано20.08.08 22:19



е, точно заради това казах че трябва всички заварени случаи да си останат такива. но е редно когато нов човек отива на ново място, където хората са си се събрали такива които са против домашни любимци нека така и да остане.
при всички случаи съм съгласен с MechoPuh. че никой няма да следи за този закон, както и за всички останали, и не виждам защо аз трябва да се тормозя как точно ще бъде прилаган закона. не разбирам от правене на закони, не ми е и работа. но да се твърди че това е скрит план за разединяване на нацията е най-малкото параноидно. ако някой съсед иска да ти направи мръсно със същия успех, без никакви текстове по законите, може просто да метне малко отровичка през терасата и да си реши проблема ("гениалният" Влади от съседната тема с мухоморките е типичен пример за такъв човек). но хората НЕ СА такива. ако вие сте се обградили от такива съседи и това ви притеснява горещо ви препоръчвам все пак да си смените жилището или да се постараете по някакъв начин (който го знае да ми го постне на ЛБ) тези хора да получат принудителна (защото доброволна надали ще успеете) психиатрична помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.