Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Хора, помагайте!!!  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.08.08 20:19



Прибрах две почти непрогледнали, едно на ръка, че нямам къде да ги сложа и какво да ги правя, нямам нито време, нито място за тях

Яма сега поне, като съм ги взела, кажете с какво да ги храня? Спомням си, че някъде по темите, където нямам време да търся сега, пишеше, че не трябва прясно мляко. Дадох им по малко кисело и водичка с една спринцовка, изпишках ги с памук и двете, ами сега?
Цяла нощ трябва да ги оставя сами в офиса, не знам много ли им е това?
Всъщност те от петък са без мама, едното беше даже студеничко вече. Сега съм ги стоплила с бутилка и агнешка кожа, заспали са.
Вчера ги сложих в кашон, след като две момичета-идиотчета ги задигнали от майка им и ги затворили в барака да си играят с тях. Снощи ги пуснаха до коша за боклук, след като майка им не ги искаше и те я целиха с камъни... Да не ви казвам какво щеше да им се случи, ако ги бях докопала... Гоних ги с нож в ръка (случайно го имах в себе си, режех месо на колонията долу, да не решите, че чак толкова съм ненормална, ама те не разбраха, че случайно имам нож). Та майката ги ръмжеше, хъскаше - избяга. Сложих ги в кашон с парцали, оставих ги близо до барачката - днес ги намерих - вече даже не мяукаха, едното в храстите, другото в кашона... Така де, няма да стане с майка им. Пълни са с бълхи, напудрих ги. Очичките им са наполовина отворени. Така де, кажете какво домашно да им давам за цоцане?



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторMarchela (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 20:36







Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: Marchela]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.08.08 20:46



Супер, сега разбирам, че е мноооого противопоказно да ги оставя цяла нощ сами.
Иначе едното го изаках, а и двете ги изпишках вече по 2 пъти.
Дадох им вода, което явно не е трябвало.
Ами. Дано имат късмет да оживеят. За съжаление нямам избор къде да ги гледам, трябва да останат тук до сутринта.
Малките са много красиви. Момченце и момиченце - Светулчо и Мая. Не знам защо така, така ми дойде отвътре. Утре ще кача снимчици. Ако са живи до утре





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторMarchela (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 20:57



Ще са живи, времето е топло, а котетата са невероятно издържливи С водата не е грешка, нищо няма да им стане



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.08.08 23:58



Ето ги бебоците





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано12.08.08 11:56



Страхотни кукли. Не разбрах колко са големи, но след втората седмица може да им даваш сметанки - течните за кафе, предпочитат ги пред прясното мляко. И още нещо, ако ще ги връщаш отново на двора не си играй много с тях, не е добре да свикват да се доверяват на хора.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 15:52



Не са толкова малки,сигурно ще оживеят.Успех!



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 18:40



направо си за медал! успех и дано бързичко да се закрепят





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.08.08 18:47



Много пищят, това е нечовешко!
Светулчо го прекръстиха на Пискулчо, ама то от де идва тоя глас, идея нямам... Аз ако се напъна с все сили - няма да писна толкова, колкото него...


Иначе спят и се хранят, пишкат много и постоянно, акали са по веднъж.
Много са лакоми, като засмучат спринцовката и така дърпат, че буталцето само си върви, без аз да помагам...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано12.08.08 22:03



Това, че са лакоми според мен е много добър знак - жизнени са явно. Ще успееш да ги отгледаш, сигурна съм... а и колко благодарни ще са ти... Много се радвам за вас.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.08.08 16:18



Не мога да се оправя с коремите, мъниците се гънат като бесни, нямам секунда да реагирам. Постоянно шават, сякаш имат по 30 лапи, а не по 4...
Опитвам се да ги направя, като пъшкули, и да им останат само шкембетата отвън, ама не става работата - дава резултата само за 2-3 секунди, след това отново има 30 лапи и никакъв пъшкуллл



По-конкретно да питам - по гръб ли да го сложа? Как да му задържа 4-те лапи? Как да го задържа по гръб въобще? Как да му се добера до корема?
Аз успявам, колкото да ги изпишкам да се справя, но то е доста лесно, аз още като им сложа тампоче и те пишкат. Ама в неделя вечер като са акали и двете - до сега от там насетне - не са!

Редактирано от ПeпcoвaMaмa на 13.08.08 17:25.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано18.08.08 02:08



Светулчо и Мая имаха прекрасен уикенд на къща в Родопите.
Вече и двамата са с отворени очички, походиха, че направиха опити и за тичане

Задните лапички обаче не ги слушат много и в резултат се оказваме с дупе на земята Мъниците са невероятни, толкова им се гушка... и като ги гушнеш, правят нещо средно между мъркане и хълцане, милички пухове! Хранят се, пишкат и акат редовно, дори вече им трябва много мъничко масажче за това.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 15:14



Невероятна си. Обичам такива новини! Мноооого целувки за теб и мънъците. И мнооого радост да има в цялата ти къща





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: tony]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано18.08.08 16:19



Благодаря за хубавите думи, ама да можех и да ги задържа при мен...
Търсим им дом. Като поотраснат. Не съм сигурна, че някой, който не е научен много "на котки" би изтърпял подобни крясъци, на момент ми идва и на мен даже да му лепна муцунката на Светулчо-Пискулчо... Той ВИНАГИ мяучи. Само като спи яде мълчи, ама премрънква. Иначе мърко-хълца, меси с лапички и пак мяка. Не мисля, че има здравословен проблем - просто е МНООООГО ГЛАСОВИТ!
А Майчето е кротичка, нежничка, деликатничка, носи си дебелото шкембенце насам-натам и си премрънква тихичко. А диването Светулчо, "БЯГА" , пада, става, търкаля се, суче, смуче, мачка, меси, мърка, хърка, бяга, пада, става, бяга... и всичко това с гласов съпровод


Та ще изчакам да станат по-независими за да ги дам.
А тогава как ще се разделям с тях, не знам



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано19.08.08 13:03



Имаме проблем.
Помагайте с идеи, моля!
Мъниците, нали понеже са бебета, и им се сучка постоянно.
И аз им давам дозирано през 3-4 часа, растат добре, метаболизма им е супер и т.н. Но... бебетата понеже все си смучат нещо, и Мая си е намерила какво да си смуче, между крачката на Светулчо


И явно се е заела много сериозно със задачата, защото пишлето на Светулчо отива на разраняване и малкия пищи, като го изпишквам и ще направим някоя беля Та какво да правя? Да ги отделя - не бива, те си се гушат и пищят един без друг... не знам какво да правя Дайте съвет



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано19.08.08 23:34



Тази нощ бебоците вече са в самостоятелни кашончета, а пострадалият мина гинекологичен преглед и е на мехлемче. Тази случка ме изуми. Някой да е имал такъв проблем с котешки бебоци?



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Merи@ ()
Публикувано20.08.08 00:41



На мой Мартинчо всички му сучеха от ухото.Така го бяха олигавили милия.Твоята Мая странно място си е избрала, че чак пък и до раничка да го докара.Те всички без майка така правят като се замисля.Даже и като порастнат продължават да си сучат от някъде(от където си изберат) и да си мачкат с лапички.Например миналата година имах един Бенджи(почина на 4 месеца), който си бях отгледала от двуседмичен и като поотрастна не можех да си го сваля от главата.Само мачкаше с лапи в косата ми и си сучеше.По- миналата година пак така с една госпожица, но тя за ръката ми се беше залепила.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.08.08 09:55



Имала съм такъв проблем. Нормално ми се вижда, тъй като малките са слепи и търсят нещо да сучат. И ние го докарахме до рана, но не ги разделих. Цялото дупе и въпросната зона бяха непрекъснато мокри, от което момчето пищеше допълнително. Ужас е с тези малките кърмачета. Дано имате късмет цялата ситуация да приключи успешно.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано21.08.08 11:56



При нас положението е доста зле, от 2 дни са в отделни кашончета.
Малкия е на кортикостероидно мехлемче да спадне отока, но не спада


Не може да пишка, пищи много
Днес горе-долу го поизпишках, надявам се да не се стигне до катетърче, че хич не ми е ясно какъв трябва да е този микрокатетър, те под микроскоп трябва да му го слагат



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.08 13:00



Леле-майко, чак до оток ли го докара малкия?

При вас явно е по-сериозно. Горкичкото мъниче. Така и така са отделно ако им е студено може да им слагаш и ел. възглавница, то на тия жеги едва ли, но аз така правех. Вместо бутилки ел. възглавница. Вършеше прекрасна работа. Стискам палци на мъника. Дано е юнак и се пребори.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано21.08.08 14:36



Не им е никак студено, имат си агнешка кожа с вълничката, заравят се направо във вълната и месят с голям кеф

Даже спрях и бутилки да им слагам. Иначе малката Мая е истински смукач, тя изцежда спринцовка, която аз със доста натиск на буталцето успявам да задвижа, а тя само със смукане.
Сега се старая да ходя да го изпишквам през 30-40 минутки по няколко капчици, че той пусне мъничко и после се гърчи и пищи... и пак почивка 30-40 минутки...
Мисля, че е много страшно такива създанийца да попадат в ръцете на хора, които не са истински котколюбци. На мен ми идва да им залепя с тиксо муцунките, представям си ако беше някой некотколюб или не гледал котенца...
Чак ме дострашава кой ще ги вземе, дали ще го преценя правилно и дали някой ще ги вземе, всъщност
Ако нямате нищо против да ви ползвам въпросника, като се стигне до там, ама поне месец още има да ги дундуркам, "откутя", науча да ползват тоалетна и .т.н.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано25.08.08 23:34



Мъничкият Светулчо почина.
В ръцете ми - гушнах го.
И изчках да го изпратя в Рая.
Приятелят ми го погреба в двора на къщата.
Ще си бъде близо до нас.
Никак не обичаше да не съм близо до него.
Мъничето ми...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано26.08.08 00:26



Много съжалявам, много ми стана мъчно като разбрах... Представям си как си се чувствала щом е бил в ръцете ти. Душичката мила...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.08.08 00:41



Миличката ми душичка, той е отишъл на по-добро място и ни чака да го видим там и да го гушкаме. Починал е обичан и закрилян. Лека му пръст.
Целуваме те и те гушкаме и тебе мила душичке. Стават такива работи дори и при най-добри грижи. Остана ти Мая дай Боже да се намерят най-добрите стопани за нея.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.08.08 10:14



Съжалявам за Светулчо, такава малка душичка ....



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано01.09.08 13:48



От вчера Мис Пиги пишка сама, ама нещо не е наред.
Първо имаше сериозен запек и се изходи в събота вечер с писъци и чак й се обърна дупето. После като пишкаше и падна нещо слизесто кърваво, ама не от дупето, а от влагалището. После още на няколко пъти виждам, че е пишнала мъничко в кашончето си, и пак в средата на пишкането има точица слизесто розовко. Днес се е изакала съвсем сама, дупето й е наред.
Имам 2 въпроса - кога започват да пишкат и акат сами? и имал ли е някой подобни наблюдения с това кървавкото, да не би по някакъв начин да е характерно?
Днес на две пишвания нямаше такова, ама сутринта е имало, видях на парцалчето, дето си е пишнала сама.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано01.09.08 20:47



На Пиги й има нещо.
Доктора каза "ВЕРОЯТНО е направила цистит от НЕЩО".
Каза, че на толкова малко коте не може да вземе урина. Каза, че не е нормално да направи цистит толкова малка. Каза, че не знае от какво може да е станало.
Не бивало да я храня с мляко, ако не било котешко сухо.
Правели такива колити, че не можели да се спасят.
Е, Пиги си беше абсолютно 6 като я храних само с мляко. От 2-3 дни започнах да включвам пастетче Gournmet или как беше, не се сещам. И не рязка промяна, мъничко пастетче, после мляко както обикновено.
Няма връзка цистита с храненето в случая вероятно, ама и то не било правилно.
Гранули даде някакви бебешки, за котете от 1 до 12 месеца, каза да ги кисна в кисело мляко - него може.
Киснах ги, не ги ще. Смлях ги на каша, напълних в спринцовката - изсмука си я лакомо. Иначе е малко унила. Освен само като пишка, одеве забелязах, че й пада нещо бяло, абе все едно има бяло течение, ама с кървави нишки.
Даде й вет-а Амоксиклав някаква майтапчийска доза, като за 200 грамово коте. 200 грамчета е Пигинце. Мъничката ми принцеска





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 12:24



Как е Майчето? Има ли подобрение? Ние също имахме случай на коте на около 2 месеца, което беше с цистит и се оправи напълно.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: MechoPuh]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.09.08 13:40



Чудесно се повлия още от първата дозичка Амоксиклав.
Нито веднъж след това не е пишнала сама, а аз като я изпишквам - няма никакво наличие на кръв или гной или каквото и да е, различно от урина.
Днес мисля, че мъничко на разстройство я избива, май ще да е от антибиотика.
Иначе е в супер кондиция - катери се по голи крака безпроблемно, директно с ноктите по кожа, по кожа и ти е на хълбока





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.09.08 23:46



Какво ще кажете за тоя страшен звяр, дето ме яде, а?



А за тая скорост, дето развива, а?


Принцеса Мая (Мис Пиги) още си няма кандидат-стопани.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано04.09.08 09:43



Голяма е сладурка

Айде скоро да си намери дом и добри стопани!


Редактирано от Mutzka на 04.09.08 10:43.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано08.09.08 19:00



И тук да го покажа съкровището прекрасно - Принцеска Мая!
Какво ще кажете за тези миглички, ммм?




А за това златно бижу?


Гушличка красива!






Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.09.08 09:29



Голяма е сладурана, мишчица малка

Защо не я вземеш за другарче на Пепса?



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: Mutzka]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано09.09.08 11:33



Ред причини, за съжаление, иначе ако знаеш как ми се ще да му взема другарче... И съвсем отделно от това пък ако знаеш как не ми се дава Майчето...

Такъв е животът, обаче. Искам да й намеря някой, който би й дал това, което на мен ми се иска да можех да й дам...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.09.08 09:48



Ами пожелавам й го от сърце тогава да си намери толкова добър стопанин, колкото си ти





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.09.08 18:59



Е, мили хора, до няколко дни Малката Пронцеска Маичка ще бъде при своите хора. Прекрасно, отговорно семейство, обичащо животинките и внимателно и дълго обмисляло дали и какво животинче да си вземат.
Решили накрая - котенце. Улично.
Е, Маичка вече е чисто домашно, с хигиенни навици, слабост към кабели, претенции към храничката и т.н. признаци, сочещи чисто домашен живот, на иначе това прекрасно, бездомно, изоставено от мама същество.
Е, Милата Ми Маичка-Паичка вече ще си има семейство!
Да си призная - поплаках си доста заради факта.
Страхотно се привързах към нея и повече от всичко искам да има дом, в който да живее както подобава на една истинска принцеска - с много любов и грижи! Прекарахме си с нея чудесен уикенд отново. Бяхме в Родопите и в Стара планина. Спахме на печки с дърва - еее, открихме котешката слабост - спане пред горящите дървенца...
Открихме, че обичаме италиански макарони със сиренце повече от печено пиле с картофки, но като една истинска Принцеска - тя има свой собствен вкус!


Стискайте ни палци и лапички и пожелайте на Маичка-Паичка щастлив живот, изпълнен с много любов, игри, глезотийки и котешки номерца!













Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано23.09.08 23:26



Милата Мая, много щастие й желая и да получи много любов сладката котешка принцеса

Без паника !!!


Тема Re: Ааа, муцунка сладка!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано24.09.08 09:25



Особено на последната снимка с езичето е голям сладкиш!

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано24.09.08 10:06



Честити нови стопани на малката Маичка

Нека е щастлива в новия си дом и много да я обичат!!!!!



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.10.08 21:06



Ta.
Много отговорното семейство се отказа от Маичка.
Миналата седмица трябваше да изчакаме да идат и се върнат от чужбина, за да не я оставят сама. Ноооо 100% категорично я искаха!
Вчера се върнаха, днес трябваше да я вземат, но... Големи проблеми си имат. Хората.

Маичка отново търси своите хора.
Миличката Маичка.









Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано13.10.08 22:06



Пожелавам бързо задомяване на тази красавица! Жалко, че се отказали





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 09:52



Eх, милото момиченце! Голяма чаровница е, ама като че ли в Пловдив задомяването на котки не върви много.


Ами пускай отново обяви навсякъде. Спомням си някъде из форумите една много, ама много сладка снимка, където си я снимала отгоре. Пускай я в бездом.инфо и по всички останали места за обяви. Хората обичат такива сладко направени снимки и веднага се хващат. Късмет, успех, ще намерите дом. Засега Маичка е щастлива, че има теб!



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: Zhimi]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 11:48



не знам за Пловдив, но аз като предлагам алтернатива Габрово и за София/доставка на място

пак никой не го иска мъника...
май много сериозните най-лесно се отказват...

а Маичка е толкова прекрасна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.