Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано21.08.08 14:36



Не им е никак студено, имат си агнешка кожа с вълничката, заравят се направо във вълната и месят с голям кеф

Даже спрях и бутилки да им слагам. Иначе малката Мая е истински смукач, тя изцежда спринцовка, която аз със доста натиск на буталцето успявам да задвижа, а тя само със смукане.
Сега се старая да ходя да го изпишквам през 30-40 минутки по няколко капчици, че той пусне мъничко и после се гърчи и пищи... и пак почивка 30-40 минутки...
Мисля, че е много страшно такива създанийца да попадат в ръцете на хора, които не са истински котколюбци. На мен ми идва да им залепя с тиксо муцунките, представям си ако беше някой некотколюб или не гледал котенца...
Чак ме дострашава кой ще ги вземе, дали ще го преценя правилно и дали някой ще ги вземе, всъщност
Ако нямате нищо против да ви ползвам въпросника, като се стигне до там, ама поне месец още има да ги дундуркам, "откутя", науча да ползват тоалетна и .т.н.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано25.08.08 23:34



Мъничкият Светулчо почина.
В ръцете ми - гушнах го.
И изчках да го изпратя в Рая.
Приятелят ми го погреба в двора на къщата.
Ще си бъде близо до нас.
Никак не обичаше да не съм близо до него.
Мъничето ми...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано26.08.08 00:26



Много съжалявам, много ми стана мъчно като разбрах... Представям си как си се чувствала щом е бил в ръцете ти. Душичката мила...



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.08.08 00:41



Миличката ми душичка, той е отишъл на по-добро място и ни чака да го видим там и да го гушкаме. Починал е обичан и закрилян. Лека му пръст.
Целуваме те и те гушкаме и тебе мила душичке. Стават такива работи дори и при най-добри грижи. Остана ти Мая дай Боже да се намерят най-добрите стопани за нея.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.08.08 10:14



Съжалявам за Светулчо, такава малка душичка ....



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано01.09.08 13:48



От вчера Мис Пиги пишка сама, ама нещо не е наред.
Първо имаше сериозен запек и се изходи в събота вечер с писъци и чак й се обърна дупето. После като пишкаше и падна нещо слизесто кърваво, ама не от дупето, а от влагалището. После още на няколко пъти виждам, че е пишнала мъничко в кашончето си, и пак в средата на пишкането има точица слизесто розовко. Днес се е изакала съвсем сама, дупето й е наред.
Имам 2 въпроса - кога започват да пишкат и акат сами? и имал ли е някой подобни наблюдения с това кървавкото, да не би по някакъв начин да е характерно?
Днес на две пишвания нямаше такова, ама сутринта е имало, видях на парцалчето, дето си е пишнала сама.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано01.09.08 20:47



На Пиги й има нещо.
Доктора каза "ВЕРОЯТНО е направила цистит от НЕЩО".
Каза, че на толкова малко коте не може да вземе урина. Каза, че не е нормално да направи цистит толкова малка. Каза, че не знае от какво може да е станало.
Не бивало да я храня с мляко, ако не било котешко сухо.
Правели такива колити, че не можели да се спасят.
Е, Пиги си беше абсолютно 6 като я храних само с мляко. От 2-3 дни започнах да включвам пастетче Gournmet или как беше, не се сещам. И не рязка промяна, мъничко пастетче, после мляко както обикновено.
Няма връзка цистита с храненето в случая вероятно, ама и то не било правилно.
Гранули даде някакви бебешки, за котете от 1 до 12 месеца, каза да ги кисна в кисело мляко - него може.
Киснах ги, не ги ще. Смлях ги на каша, напълних в спринцовката - изсмука си я лакомо. Иначе е малко унила. Освен само като пишка, одеве забелязах, че й пада нещо бяло, абе все едно има бяло течение, ама с кървави нишки.
Даде й вет-а Амоксиклав някаква майтапчийска доза, като за 200 грамово коте. 200 грамчета е Пигинце. Мъничката ми принцеска





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 12:24



Как е Майчето? Има ли подобрение? Ние също имахме случай на коте на около 2 месеца, което беше с цистит и се оправи напълно.



Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: MechoPuh]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.09.08 13:40



Чудесно се повлия още от първата дозичка Амоксиклав.
Нито веднъж след това не е пишнала сама, а аз като я изпишквам - няма никакво наличие на кръв или гной или каквото и да е, различно от урина.
Днес мисля, че мъничко на разстройство я избива, май ще да е от антибиотика.
Иначе е в супер кондиция - катери се по голи крака безпроблемно, директно с ноктите по кожа, по кожа и ти е на хълбока





Тема Re: Хора, помагайте!!!нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.09.08 23:46



Какво ще кажете за тоя страшен звяр, дето ме яде, а?



А за тая скорост, дето развива, а?


Принцеса Мая (Мис Пиги) още си няма кандидат-стопани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.