Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 06.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли шанс малко сляпо котенце?  
Автормъka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 00:41



До колко зрението е важно за котките? И има ли някакви шансове малко котенце, на около месец и нещо да се оправи на улицата, ако е загубило очичките си? За сега го виждам как тича заедно с двете си братчета или сестричета и с майка си, но със сигурност не вижда - очичките му са изпъкнали навън, като изтекли и не ги затваря



Миналата седмица ми се струваше, че едното му око беше като че ли по-добре, а другото представляваше рана - сега и двете са изпъкнали напред и ... незнам, ужасно е, ужасно ми е мъчно за него, не знам какво да правя, не мога да го взема, защото имам две котки вече, макар че това не би ме спряло всъщност, но за съжаление живея в такива условия, че не мога да взема такова решение, не зависи от мен, а дората от които зависи не са съгласни за още една животинка да се взема и направо не знам какво да правя, а постоянно го мисля, не ми излиза от акъла.

Дали има шанс да се излекува, макар че не вярвам, не знам и от какво се е получило така, как ги е наранило, дали някой му го е причинил това, дали е от инфекция някаква или някаква болест, незнам

Мислех си преди че го е наранило като беше едното като рана, обаче сега и двете са еднакво зле и със сигурност не вижда с тях. Не знам как тича с другите, и как се ориентира душичката

От време на време им купувам разни меса и ги храня - от далеч, защото иначе се страхуват и бягат - много е сладка душицата, като успее да си отмъкне месце и ръмжи да не му го вземат, страшно ми е жал за него и незнам какво да направя и как да му помогна Колко мъка има по тоя свят Господи..



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано06.08.08 03:43



Не мога да ти кажа дали ще се оправи или не. Ако е възможно да го хванеш го заведи на лекар - той ще прецени каква е причината и може ли, с какво и колко успешно да се лекува. Колкото по-скоро можеш да направиш това, толкова е по-голям шанса очичките да могат да се оправят.

За домашни условия има истории на котки които се оправят сравнително добре в ограниченото пространство само на база обоняние и пространствена ориентация и слух но силно се съмнявам за улицата, да не кажа че не вярвам.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
АвторД (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 10:35



Мисля, че има шанс, да, котките са много сетивни животни и със сигурност може да компенсира загубата на зрение. Аз имах един котарак, който живя доста дълго сляп (беше ослепял от старост), вярно, че живееше в "естествената" си среда, т.е. на село, където опасността да срещне зли хора е по-малка, но се оправяше доста добре. Опитай се все пак да го хванеш и занесеш на лекар, може пък да има шанс да му се възстанови зрението. За лечение и настаняване някъде, надявам се ще се намерят хора, които да помогнат кой с каквото може. Успех и стискам палци на котето.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.08 12:35



На улицата няма шанс, но в дома има. Меги има сляпо коте. Скоро ще пусна обява за още едно такова. Преди седмица осиновиха друго сляпо коте. Справят се прекрасно в домашна среда. Играят, тичат, не се блъскат в предмети. Ако можеш прибери го и му потърси дом. Макар и малко свестни стопани има в БГ, хора, които държат на любимец, а не на порода и биха взели дори и коте с проблем. Както споменах - съвсем наскоро младо момиче и приятелят й осиновиха второто си коте - сляпо мъниче. Така че има шанс, въпросът е желанието.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: denii]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 15:58



Заведи го на лекар и след 1-2 седмици ще се оправи (слагат му се някакви капки и мазила, но забравих какви точно) - ние сме излекували така 5-6 коки! Това е вирусна инфекция и е мн често срещана при малките улични котета! Само трябва да имаш търпение и да има кой да го лекува...Успех!



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:05



P.S. Сетих се - капките се казваха - Tobramicin и се купуват от обикновена човешка аптека...слагат се първите 2-3 дни през 2-3ч, а после вече по-рядко (редуват се и с крем, но още не мога да се сетя как се казваше кремчето...)



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Автормъчнo ми e (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:41



Не знам дали се касае за инфекция - до скоро едното му оче не се виждаше, беше като рана, а сега и двете са изпъкнали напред и са като изтекли, не знам как да го обясня, но са като един цвят, не се вижда зеница или нещо подобно и са като двойно по-големи и изпъкнали, над клепача, клепач сякаш изобщо няма, ужасно е просто и ме се струва че не вижда изобщо котенцето.

Мога да пробвам да го хвана, но се появяват само вечер под терасата на една баба, която ги храни и чакат там, но се разбягват, ако дойдат хора, а ако го хвана вечер няма как да го заведа на доктор.

Страх ме е че после няма да може да намери своите и да не стане по зле, защото сега поне движи с тях, ако остане самичко и не вижда може би ще стане по-зле.





Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъчнo ми e]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 17:01



Не се притеснявай, наистина е инфекция, нашите котки са минали през същото. И ние отначало помислихме, че някой им е направил нещо, но се оказа, че е нещо като котешки грип (забравих му медицинското име). Ако успееш да го хванеш и го заведеш на лекар има 90% шанс да се оправи напълно(и от сега да ти кажа - не вярвай на лекарите, ако ти кажат, че котето няма шанс...има шанс, но на някои лекари не им се занимава с улични котки!)! Някои от нашите котки (които сме лекували) също са били в такова положение и лекарите дори се съмняваха, че ще се оправят, но сега са си напълно нормални големи котки! (само да уточня - става дума за улични котки, които гледаме в двора пред нашия вход - вече няколко поколения на една котка има същия проблем, но всичките котета са излекувани успешно и на повечето дори им намерихме нови стопани!) :)))



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъчнo ми e]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано06.08.08 17:57



Хвашай го, ще пренощува една нощ в картонена кутия с дупки, някъде на по-скрито, доктора когато се произнесе ако е седмица дори ще може да се върне при останалите.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано10.08.08 20:50



А можеш ли да ми кажеш как точно или къде точно да го накапя с капките? Защо очичките са му двойно по-големи и изпъкнали навън и не знам къде точно се капят тия капки... четох че не трябва да се допират до окото, но не виждам начин това да стане...вие как ги лекувахте, къде слагахте капките?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.