Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли шанс малко сляпо котенце?  
Автормъka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 00:41



До колко зрението е важно за котките? И има ли някакви шансове малко котенце, на около месец и нещо да се оправи на улицата, ако е загубило очичките си? За сега го виждам как тича заедно с двете си братчета или сестричета и с майка си, но със сигурност не вижда - очичките му са изпъкнали навън, като изтекли и не ги затваря



Миналата седмица ми се струваше, че едното му око беше като че ли по-добре, а другото представляваше рана - сега и двете са изпъкнали напред и ... незнам, ужасно е, ужасно ми е мъчно за него, не знам какво да правя, не мога да го взема, защото имам две котки вече, макар че това не би ме спряло всъщност, но за съжаление живея в такива условия, че не мога да взема такова решение, не зависи от мен, а дората от които зависи не са съгласни за още една животинка да се взема и направо не знам какво да правя, а постоянно го мисля, не ми излиза от акъла.

Дали има шанс да се излекува, макар че не вярвам, не знам и от какво се е получило така, как ги е наранило, дали някой му го е причинил това, дали е от инфекция някаква или някаква болест, незнам

Мислех си преди че го е наранило като беше едното като рана, обаче сега и двете са еднакво зле и със сигурност не вижда с тях. Не знам как тича с другите, и как се ориентира душичката

От време на време им купувам разни меса и ги храня - от далеч, защото иначе се страхуват и бягат - много е сладка душицата, като успее да си отмъкне месце и ръмжи да не му го вземат, страшно ми е жал за него и незнам какво да направя и как да му помогна Колко мъка има по тоя свят Господи..



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано06.08.08 03:43



Не мога да ти кажа дали ще се оправи или не. Ако е възможно да го хванеш го заведи на лекар - той ще прецени каква е причината и може ли, с какво и колко успешно да се лекува. Колкото по-скоро можеш да направиш това, толкова е по-голям шанса очичките да могат да се оправят.

За домашни условия има истории на котки които се оправят сравнително добре в ограниченото пространство само на база обоняние и пространствена ориентация и слух но силно се съмнявам за улицата, да не кажа че не вярвам.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
АвторД (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 10:35



Мисля, че има шанс, да, котките са много сетивни животни и със сигурност може да компенсира загубата на зрение. Аз имах един котарак, който живя доста дълго сляп (беше ослепял от старост), вярно, че живееше в "естествената" си среда, т.е. на село, където опасността да срещне зли хора е по-малка, но се оправяше доста добре. Опитай се все пак да го хванеш и занесеш на лекар, може пък да има шанс да му се възстанови зрението. За лечение и настаняване някъде, надявам се ще се намерят хора, които да помогнат кой с каквото може. Успех и стискам палци на котето.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.08 12:35



На улицата няма шанс, но в дома има. Меги има сляпо коте. Скоро ще пусна обява за още едно такова. Преди седмица осиновиха друго сляпо коте. Справят се прекрасно в домашна среда. Играят, тичат, не се блъскат в предмети. Ако можеш прибери го и му потърси дом. Макар и малко свестни стопани има в БГ, хора, които държат на любимец, а не на порода и биха взели дори и коте с проблем. Както споменах - съвсем наскоро младо момиче и приятелят й осиновиха второто си коте - сляпо мъниче. Така че има шанс, въпросът е желанието.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: denii]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 15:58



Заведи го на лекар и след 1-2 седмици ще се оправи (слагат му се някакви капки и мазила, но забравих какви точно) - ние сме излекували така 5-6 коки! Това е вирусна инфекция и е мн често срещана при малките улични котета! Само трябва да имаш търпение и да има кой да го лекува...Успех!



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:05



P.S. Сетих се - капките се казваха - Tobramicin и се купуват от обикновена човешка аптека...слагат се първите 2-3 дни през 2-3ч, а после вече по-рядко (редуват се и с крем, но още не мога да се сетя как се казваше кремчето...)



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Автормъчнo ми e (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:41



Не знам дали се касае за инфекция - до скоро едното му оче не се виждаше, беше като рана, а сега и двете са изпъкнали напред и са като изтекли, не знам как да го обясня, но са като един цвят, не се вижда зеница или нещо подобно и са като двойно по-големи и изпъкнали, над клепача, клепач сякаш изобщо няма, ужасно е просто и ме се струва че не вижда изобщо котенцето.

Мога да пробвам да го хвана, но се появяват само вечер под терасата на една баба, която ги храни и чакат там, но се разбягват, ако дойдат хора, а ако го хвана вечер няма как да го заведа на доктор.

Страх ме е че после няма да може да намери своите и да не стане по зле, защото сега поне движи с тях, ако остане самичко и не вижда може би ще стане по-зле.





Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъчнo ми e]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 17:01



Не се притеснявай, наистина е инфекция, нашите котки са минали през същото. И ние отначало помислихме, че някой им е направил нещо, но се оказа, че е нещо като котешки грип (забравих му медицинското име). Ако успееш да го хванеш и го заведеш на лекар има 90% шанс да се оправи напълно(и от сега да ти кажа - не вярвай на лекарите, ако ти кажат, че котето няма шанс...има шанс, но на някои лекари не им се занимава с улични котки!)! Някои от нашите котки (които сме лекували) също са били в такова положение и лекарите дори се съмняваха, че ще се оправят, но сега са си напълно нормални големи котки! (само да уточня - става дума за улични котки, които гледаме в двора пред нашия вход - вече няколко поколения на една котка има същия проблем, но всичките котета са излекувани успешно и на повечето дори им намерихме нови стопани!) :)))



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъчнo ми e]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано06.08.08 17:57



Хвашай го, ще пренощува една нощ в картонена кутия с дупки, някъде на по-скрито, доктора когато се произнесе ако е седмица дори ще може да се върне при останалите.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано10.08.08 20:50



А можеш ли да ми кажеш как точно или къде точно да го накапя с капките? Защо очичките са му двойно по-големи и изпъкнали навън и не знам къде точно се капят тия капки... четох че не трябва да се допират до окото, но не виждам начин това да стане...вие как ги лекувахте, къде слагахте капките?



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано10.08.08 21:04



Това трябва да се пита лекар, другото са свободни съчиненеия. Може да навредите, вместо да помогнете.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: bushkata]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 18:30



Успях да го хвана и го заведох на доктор, но няма шанс да се оправи или да прогледне. По принцип каза, че ако положението не е било толова зле е щял да ми изпише капки и маз за очи Тобракулин, но в този случай няма никакъв смисъл да ги взимам, единственото което може да се направи е да му почиствам очите с риванол от гнойта.



Очите са ми изтекли и няма да се оправи, може би ще взема капките за другите две котенца от котилото, които ми се струва, че започват да проявяват същите признаци на заболяването, което го е предала майката, защото не е ваксинирана, та поне те да не стигнат до това състояние, но за това котенце няма шанс и смисъл от капките.

Много ми е мъчно, но няма какво да се направи за него - примерно някакъв вариант за облекчение може да е да ми се зашият очичките, с които така и така не вижда и няма и да прогледне, незнам не знам какво друго да направя, доктора не ми каза дали ако взема някакъв антибиотик няма да спре поне инфекцията, явно не вижда смисъл и в това.

Мъчно ми е да си го помисля дори, но не знам дали не е вариант да се приспи, защото не го чака нищо друго освен да се мъчи от тук нататък, но аз лично не мога да го заведа да го убият, незнам

От друга страна, ако е херпес вирус както каза доктора, може да се заразят и други котки - мисля че и другите две им има нещо или са в начален стадий на същото , не знам какво да правя



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 20:00



Много тъжно, наистина. Няма ли някакъв начин да се излекува самата инфекция и после да се търси вариант да се настани някъде??? Клиниката в Германия? Моля от "Приятели на котката" да кажат какво би могло да се направи? А друг лекар дали няма да каже нещо друго? Дано другите котенца имат повече късмет и дано се намери приемливо решение и за това.

Как стои въпроса с осиновяването на такива животинки в чужбина? Консултирай се за всеки случай с друг лекар...



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Aз]  
Автор Merи@ ()
Публикувано11.08.08 21:49



Има шанс да живее и така, но не на улицата.Моята котка е сляпа(е може би вижда малко с едното око, но не съм 100% сигурна), но е напълно нормална даже хората си мислят, че просто очите й са сини.Тя не се блъска, тича като луда и е една напълно нормална котка и това, че е сляпа не я мъчи по - никъв начин.Има шанс котето да бъде осиновено в Германия , че даже и в България се случва да не повярва човек.
Ето това коте на клипчето по- долу намерихме преди около два месеца.Сега е осиновено в България.Абсолютно сляпо е и с двете очи.Просто го вижте.Мъчи ли се според вас?




Вашето коте според мен също трябва да се лекува.Например с капчки за очи и с антибиотик за инфекцията.Мога да ви дам кординатите на двама ветеринари офталмолози ако се интересувате.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Merи@]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 22:55



Хубаво е да оставите координати, евентуално ако могат да ме консултират по телефона, ако успея да им обясня точно какво е състоянието му и да дадат някой съвет, защото най-верочтно тези доктори са във София, а котенцето за което става въпрос е във Враца.

А аз не съм даже от Враца и не познавам тук нито доктори нито нищо, временно съм в този град и по една случайност тези котета се появиха пред блока в който живея сега. Ако се нуждае от някакво по-сериозно лечение няма да мога да направя кой знае какво, понеже положението ми е доста сложно - ще бъда тук още две седмици, после няма да ме има един месец и след него ще дойда за седмица- две да си събера багажа и ще се преместя да живея другаде, а в момента съм и без работа и просто не мога да си го и позволя колкото и да искам, ако се наложи по-сериозно лечение и грижи.

Ако е въпрос да се вземат капки и за тия две седмици да мога да направя нещо - да, мога. И това и ще направя за другите две котенца, та да не се случи същото и с тях, но за тая душица просто не мога нищо да направя, а не ми излиза от ума.

Но... това ми е положението за съжаление.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор Merи@ ()
Публикувано11.08.08 23:02



Това е телефона на доктор Борисов- 0885646202
Този е на клиника "Свети Антим"-0878416673, питайте за доктор Савов.

Моята котка я лекуваше доктор Савов и аз съм доволна.
Използвали сме услугите и на доктор Борисов и той също е добър лекар, но незнам дали би ви казал нещо само по телефона.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Tapaлe Ж]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 01:33



Здравейте отново!

Както и предположих, лекарите са казали, че няма шанс, но аз продължавам да настоявам,че има шанс! Вие решете дали ще рискувате да ме послушате и да опитате да му помогнете - почистете му очичките с топла вода (колкото да се махне гнойта) и след това поне 6-7 дни през няколко часа му слагайте капки Тобрекс или Тобракулин (аз в момента лекувам поредното коте със същия проблем)! Колкото до консултацията с "друг лекар"...мога, може би, поне до някъде да ви успокоя, защото и аз съм почти лекар - учих 4 години ветеринарна мед...но поради много причини се отказах...

Успех с котето!





Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 01:37



p.s. тази инфекция не е чак толкова заразна, защото котето, което лекувам в момента живее с още 2 свои братчета, които са абсолютно здрави! А в двора има и още 3 малки котета, които също са напълно здрави! Също така инфекцията не е опасна и за възрастните котки (ако се притеснявате за собствената си котка, например ) ;)

Наистина се надявам да успеете да помогнете на котенцето! ;)



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 12:52



Здравейте,
аз така или иначе ще взема от тези капки поне за другите две котета, така че нищо не пречи да слагам и на него, пък дано наистина да се оправи, но не го вярвам.
Разбирате ли много са му зле очичките, особено едното имам чувството че ще падне, и точно върху него е залепнал гной и е изсъхнал и не знам просто как да го махна, трябва с памука дирекно да трия окото, а не знам какво усеща и усеща ли нещо, незнам как да го направя - вие поне сте доктор, а аз се ужасявам от мисълта че трябва да му бъркам по очите. Другото го почиствам, но него успява да го затвори, а това не може да го затвори - изцяло е навън



Не знам как да го почистя и как ще го боли и как няма - доктора дето го водих и той не бъркаше там, ама те директно го отписаха, незнам, незнам



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 13:03



Забравих да ви попитам - вие смятате, че то може да се възстанови и отново да прогледне или че просто няма да умре и ще се спре инфекцията?
Защото може и да говорим за различни заболявания.
В този случай лекаря ми обясни че очите са изтекли, елементите на окото просто ги няма и няма как да погледне, няма с какво да гледа просто. Незнам, аз не разбирам много, но от това, което виждам хич не ми се вярва, че може да се оправи, за съжаление.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 13:42



Притеснявам се много и за времето след като си тръгна от отук.
Бабата, дето ги храни е трудно подвижна и им хвърля от терасата храна, но то какво може да докопа и какво не, незнам - аз ги храня сега и гледам и то да си хапва добре, но след като си тръгна не знам как ще се оправи.

Молбата ми е ако някой от Враца чете да ги понаглежда от време на време, ако има път покрай мястото където живеят или ако живее наблизо до Суми или до автогарата - блока покрай който живеят е близо до тези места, мога да обясня и точно къде са - блока е близо до градинката от която се тръгва към стадиона, блока на кръговото от където се тръгва към стадиона - със чешмичката - във вътрешният двор се въртят, главно надвечер, покрай първата тераса дето е до последния вход от към градинката, от другата страна има строеж в момента, преди беше полянка, мога и по-точен адрес да оставя ако това не е достатъчно.

Но ако има някой път по тия места или живее наблизо, наистина би било добре да ги понаглежда поне ако не друго.

Или ако има някой от района който да живее в къща, ако има възможност поне това да го вземе, дори не да си го вземе в къщи, а просто да го завърти покрай двора си - то така или иначе слепичко няма къде да иде, поне просто да му дава да яде, ако не друго, незнам

Пък ако както казва анимал успее да се оправи, ще може и само да си търси храна, но просто не вярвам.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.08.08 16:25



Защо не прослушаш тази кандидатка:
Моля ви ако накой който живее в град Враца и подарява малко коте да ми пише на имейла или да ми се обади на Gsm.

За контакти:
Вергиния Спасова
0886821310
Враца
Имейл: verji_96@abv.bg

Все пак поговорете, опознай я, поразпитай я и може пък да се окаже отговорен човек, готов да приеме сляпо котенце в дома си. Но поговорете!

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: мъka]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 20:09



А с това котенце какво стана? А с онези на дървото???





Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Az]  
Авторkoтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 12:53



Нищо не стана


Сляпото по-всяка вероятност е на едно по-добро място. Промивах му очичките известно време - като че ли имаше някакво подобрение наисти. Прибраха се навътре, можеше да ги затваря, изглеждаха по-добре. Но не си виждаше с тях. После изчезна изведнъж. Спря да идва, виждах само другите две и майката. Цяла седмица не се появи. После заминах и не знам какво е станало, но най-вероятно не е живо вече, иначе все щях да го видя през тази седмица в която бях тама, а виждах само другите две.

От онези на дървото - едното изчезна още тогава, другото се надявам да са го взели ония хора, които си търсеха коте, а третото е още при мен - горкото стана пътешествениче, защото аз пътувам през 3-4 дни и няма къде да го оставя и пътува с мен. Другите две котки добре че не се налага и тях да мъкна с мен - те има къде да останат временно, но това - няма как. И така - пътува с мен, за сега е добре. Още му търся дом.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: koтeнцe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 20:02



Жалко за сляпото котенце, все се надявах, че може да се оправи или да го вземе някой.

Е, ти поне направи всичко, което можа. Малките котки със сигурност отиват в рая! Пък може някой да го е взел ?..... Дано всичко с другите се нареди добре!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.