Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 10.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано10.08.08 21:04



Това трябва да се пита лекар, другото са свободни съчиненеия. Може да навредите, вместо да помогнете.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: bushkata]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 18:30



Успях да го хвана и го заведох на доктор, но няма шанс да се оправи или да прогледне. По принцип каза, че ако положението не е било толова зле е щял да ми изпише капки и маз за очи Тобракулин, но в този случай няма никакъв смисъл да ги взимам, единственото което може да се направи е да му почиствам очите с риванол от гнойта.



Очите са ми изтекли и няма да се оправи, може би ще взема капките за другите две котенца от котилото, които ми се струва, че започват да проявяват същите признаци на заболяването, което го е предала майката, защото не е ваксинирана, та поне те да не стигнат до това състояние, но за това котенце няма шанс и смисъл от капките.

Много ми е мъчно, но няма какво да се направи за него - примерно някакъв вариант за облекчение може да е да ми се зашият очичките, с които така и така не вижда и няма и да прогледне, незнам не знам какво друго да направя, доктора не ми каза дали ако взема някакъв антибиотик няма да спре поне инфекцията, явно не вижда смисъл и в това.

Мъчно ми е да си го помисля дори, но не знам дали не е вариант да се приспи, защото не го чака нищо друго освен да се мъчи от тук нататък, но аз лично не мога да го заведа да го убият, незнам

От друга страна, ако е херпес вирус както каза доктора, може да се заразят и други котки - мисля че и другите две им има нещо или са в начален стадий на същото , не знам какво да правя



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 20:00



Много тъжно, наистина. Няма ли някакъв начин да се излекува самата инфекция и после да се търси вариант да се настани някъде??? Клиниката в Германия? Моля от "Приятели на котката" да кажат какво би могло да се направи? А друг лекар дали няма да каже нещо друго? Дано другите котенца имат повече късмет и дано се намери приемливо решение и за това.

Как стои въпроса с осиновяването на такива животинки в чужбина? Консултирай се за всеки случай с друг лекар...



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Aз]  
Автор Merи@ ()
Публикувано11.08.08 21:49



Има шанс да живее и така, но не на улицата.Моята котка е сляпа(е може би вижда малко с едното око, но не съм 100% сигурна), но е напълно нормална даже хората си мислят, че просто очите й са сини.Тя не се блъска, тича като луда и е една напълно нормална котка и това, че е сляпа не я мъчи по - никъв начин.Има шанс котето да бъде осиновено в Германия , че даже и в България се случва да не повярва човек.
Ето това коте на клипчето по- долу намерихме преди около два месеца.Сега е осиновено в България.Абсолютно сляпо е и с двете очи.Просто го вижте.Мъчи ли се според вас?




Вашето коте според мен също трябва да се лекува.Например с капчки за очи и с антибиотик за инфекцията.Мога да ви дам кординатите на двама ветеринари офталмолози ако се интересувате.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Merи@]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 22:55



Хубаво е да оставите координати, евентуално ако могат да ме консултират по телефона, ако успея да им обясня точно какво е състоянието му и да дадат някой съвет, защото най-верочтно тези доктори са във София, а котенцето за което става въпрос е във Враца.

А аз не съм даже от Враца и не познавам тук нито доктори нито нищо, временно съм в този град и по една случайност тези котета се появиха пред блока в който живея сега. Ако се нуждае от някакво по-сериозно лечение няма да мога да направя кой знае какво, понеже положението ми е доста сложно - ще бъда тук още две седмици, после няма да ме има един месец и след него ще дойда за седмица- две да си събера багажа и ще се преместя да живея другаде, а в момента съм и без работа и просто не мога да си го и позволя колкото и да искам, ако се наложи по-сериозно лечение и грижи.

Ако е въпрос да се вземат капки и за тия две седмици да мога да направя нещо - да, мога. И това и ще направя за другите две котенца, та да не се случи същото и с тях, но за тая душица просто не мога нищо да направя, а не ми излиза от ума.

Но... това ми е положението за съжаление.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: cляпo koтeнцe]  
Автор Merи@ ()
Публикувано11.08.08 23:02



Това е телефона на доктор Борисов- 0885646202
Този е на клиника "Свети Антим"-0878416673, питайте за доктор Савов.

Моята котка я лекуваше доктор Савов и аз съм доволна.
Използвали сме услугите и на доктор Борисов и той също е добър лекар, но незнам дали би ви казал нещо само по телефона.



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: Tapaлe Ж]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 01:33



Здравейте отново!

Както и предположих, лекарите са казали, че няма шанс, но аз продължавам да настоявам,че има шанс! Вие решете дали ще рискувате да ме послушате и да опитате да му помогнете - почистете му очичките с топла вода (колкото да се махне гнойта) и след това поне 6-7 дни през няколко часа му слагайте капки Тобрекс или Тобракулин (аз в момента лекувам поредното коте със същия проблем)! Колкото до консултацията с "друг лекар"...мога, може би, поне до някъде да ви успокоя, защото и аз съм почти лекар - учих 4 години ветеринарна мед...но поради много причини се отказах...

Успех с котето!





Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторanimal (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 01:37



p.s. тази инфекция не е чак толкова заразна, защото котето, което лекувам в момента живее с още 2 свои братчета, които са абсолютно здрави! А в двора има и още 3 малки котета, които също са напълно здрави! Също така инфекцията не е опасна и за възрастните котки (ако се притеснявате за собствената си котка, например ) ;)

Наистина се надявам да успеете да помогнете на котенцето! ;)



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 12:52



Здравейте,
аз така или иначе ще взема от тези капки поне за другите две котета, така че нищо не пречи да слагам и на него, пък дано наистина да се оправи, но не го вярвам.
Разбирате ли много са му зле очичките, особено едното имам чувството че ще падне, и точно върху него е залепнал гной и е изсъхнал и не знам просто как да го махна, трябва с памука дирекно да трия окото, а не знам какво усеща и усеща ли нещо, незнам как да го направя - вие поне сте доктор, а аз се ужасявам от мисълта че трябва да му бъркам по очите. Другото го почиствам, но него успява да го затвори, а това не може да го затвори - изцяло е навън



Не знам как да го почистя и как ще го боли и как няма - доктора дето го водих и той не бъркаше там, ама те директно го отписаха, незнам, незнам



Тема Re: Има ли шанс малко сляпо котенце?нови [re: animal]  
Авторcляпo koтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 13:03



Забравих да ви попитам - вие смятате, че то може да се възстанови и отново да прогледне или че просто няма да умре и ще се спре инфекцията?
Защото може и да говорим за различни заболявания.
В този случай лекаря ми обясни че очите са изтекли, елементите на окото просто ги няма и няма как да погледне, няма с какво да гледа просто. Незнам, аз не разбирам много, но от това, което виждам хич не ми се вярва, че може да се оправи, за съжаление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.