Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Учим се на нови номеранови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано18.07.08 18:33



Това същество /разбирайте Гелето/ направо ме изумява.
Същото това пухесто чудовище, дето го мързи да бутне открехнатата врата, да си отвори и да излезе, ами стои и мяука жално, от няколко дни го гледам: стои пред шкафа на библиотеката ми, гледа жално няколко секунди, и... познайте какво? Най-невинно закачва с лапичка дръжката на вратата на шкафа, отваря си я и тръгва да влиза.

Изумях. Не че ще направи нещо там, то вътре има само хартии и папки, най-много да ги разбута, обаче... не предполагах, че има такива умения. Трябваше да заподозра нещо още когато преди няколко дни отворих същия шкаф да прибера нещо там, и Гелето се изстреля навън, ама аз - не, реших, че аз съм си виновна, щото не съм затворила. Направо ме хвърли в шок. Къде ще си крия сега тайните шоколадови запаси...



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 19:57



Това за дръжката е иновация, иначе доста шкафове са издраскани на котешка височина от ноктенца, дето дърпат вратите да се намъкнат вътре - безуспешно. А ако има малка пролука - край! Скачането връз дръжките на вратите - при наличие на подходяща височина за отскок - също. На някои такива проблемни врати имам райбер от едната страна, а от другата страна действа ключът. А какъв е ужасът на рядко настаняван гост да спи в хола, ако посред нощ му се отваря вратата или дръжката тропа, сякаш отваряна от привидение...



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Gatofilla]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано18.07.08 20:37



И мен наистина ме изненада това с дръжките. Иначе - не, не драска по вратите на гардеробите, щото просто не му се налага - толкова са паянтови, че се отварят с поглед.

И двамата, като бяха малки, скачаха по вратите, сега вече не. Гости с преспиване не ни идват, но се е случвало Гелето да стресне някой, като се измъкне изпод дивана.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 13:02



А онзи ден как го заварих... Това трябваше да го снимам, ама отде толкова акъл и бързи реакции.

Значи, следната ситуация: хладилникът отворен за размразяване, и съответно всички пакети със зеленчуци от фризера прехвърлени във ваната. Та, приключва размразяването, пакетите върнати на място, обаче... във ваната, без мое знание, останали няколко зърна грах. Влизам аз, и какво да видя? Наш Геле се разположил във ваната и си хапва грахчета. И като посегнах да ги махна оттам, само дето скандал не ми вдигна. Седи си човека, яде, хили се и се облизва. Направо ме разби.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.07.08 16:24



И на нас не ни се беше случвало да си отваряме вратички и шкафченца, защото все пак това е полагане на доста усилия

Обаче оставяме нашият за 1 вечер самичък и днес като се прибрахме де що имаше вратичка на шкаф беше отворена, но само на неговото ниво. Сигурно пак му се е сторило много изморително да пробва другите на по-високо



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 17:14



Най-смешното е, че той много добре знае какво точно търси в този шкаф.

Крия си там едни бисквити, много са ми любими, ама ги няма при нас във Враца, та се запасявам от София, а дзвера обича сладко. /Познай на кого се е метнал/. И ме видя къде си крия бисквитите. И тая сутрин го гледам - отваря шкафа, ама така, баааавничко, с един небрежен поглед - и почва да се опитва да закачи с нокът едната от кутиите. а на мен хем ми смешно, хем ме е яд, че ме разиграва по тоя начин едно нещо, дето може би е котка , хем си викам: леле, сега тоя ако докопа кутията и си измъкне бисквита... Абе, хумор, сатира и забава. Сега отиде да се цупи някъде и се чуди как да докопа някой кренвирш.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано20.07.08 19:25



Ааа.. и мойте маймунки много обичат грах....

...също царевица и моркови, консервирани на кубчета.... А малката си умира за кори от краставица...направо като взема да беля краставица и я надушва веднага и тича, без значение, че може в същото време да яде месо - зарязва го и тича за краставицата и досажда докато не й дам...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 20.07.08 21:11.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 19:40



И царевица обичат, да, Гелето похапва и пуканки.

Обаче това за корите от краставицата е странно... няма ли да й стане нещо от тях?



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано20.07.08 21:15



Ми нищо не й става, а е имало моменти, когато е изяждала обелките от цяла краставица...при първото й разгонване докато трая не щя да яде нищо друго освен краставици, даже ако няма обелени кори и види краставица навън я наръфваше цялата...сега яде по-малко - по няколко обелки, но й няма нищо... може да й действа като тревата, щото и двете много обичат да пасат трева - като ги водя на село и ги пусна по двора - са направо като на паша - само ръфат разни треви...

А тревата доколкото знам е полезна за тях в някакви количества, за нещо си им трябва...


La Hija de La Noche

Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 21:33



Да, тревата им помага да се освобождават от погълнатите косми, ние носим от село трева на нашите. Много я обичат. А на по-малкия ми котарак не знам какво му става напоследък, налита на всичко, което става за ядене. Тоест, не че наистина го яде, но е невъзможно някой от нас да започне да яде нещо, без той да дойде и да си поиска. Може и да не го яде, но непременно иска да пробва. А сега още не разбрал, че се мотае един пакет чипс из къщи... ако разбре, направо ще станеи страшно

, умира за чипс тая котка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.