Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 21.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Интересно ми енови  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано28.07.08 14:08



Здравейте,
Интересно ми е просто и искам да попитам и други от този клуб, дали по принцип се приемат на нож всички хора , които не постват теми денонощно и не са добре познати с никовете си или само аз бях удостоена с този лукс



Виждам , че темата за котетата за осиновяване се измести, и понеже не исках да стават ненужни полемики престанах да пиша там. Наистина е безмислено , понеже котета колкото искаш - по добре да се помогне на такова , което е в непосредствена опасност на улицата.
Обаче много чудно ми стана следноя факт: Предишния ми пост , в който обяснявах че търся дом за сина на женската ми котка , и че дори и да не намеря дом , котето няма да отиде на улицата в никакъв случай и т.н. се изтъкна като мой минус....
Наистина не мога да разбера какво лошо имаше в това че исках да намеря добри стопани ( и ги намерих) на малкия?
За съжаление ,вместо форум за любители на животните това място заприличва на форум , в който някои хора се опитват да си налагат мнението. Напълно нормално е различните хора да имат различни мнения по въпросите . И лично моето мнение е че да се опитваш да променяш хората и да ги убеждаваш в нещто си е чиста загуба на време.
Та това са си чисто мои разсъждения , не ангажирам никой с тях




Тема Re: Интересно ми енови [re: Aurora!]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано28.07.08 14:23



Напълно съм съгласна.
Някакви хора имат някакви изисквания - да си дават котките в града, в който са и да ги дават кастрирани - и цял куп хора коментират техните решения и искат да ги променят. Що ли?



Тема Re: Интересно ми енови [re: Aurora!]  
Автор Gerylin ()
Публикувано28.07.08 14:23



За съжаление ,вместо форум за любители на животните това място заприличва на форум , в който някои хора се опитват да си налагат мнението.

и аз отскоро влизам в този форум и честно казано предпочитам да споделям с други собственици обЩата ни радост,отколкото да виждам само теми за осиновяване на котенца и постоянна полемика и обиди за различни неЩа...честно казано не ми е приятно че има толкова бездомни котки в България,но аз,ти или който и да е не може да помогне на всяко коте..чест прави на тези момичета че помагат на животинките само от добра воля и едната обич към тях,но наистина е жалко,че изглежда така остро към останалите хора при изразяване на някакво несъгласие с техните принципи

и това си е личното ми мнение на юзър в този форум

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.


Тема Re: Интересно ми енови [re: Gerylin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.07.08 14:45



Дам, никой не може да помогне на всяко коте, но ВСИЧКИ можем да съдействаме да не се създават нови бездомни. За начините се сещате предполагам.

Колкото до тематиките в клуба - ми пишете си за общите ви радости, за всекидневните ви грижи, за това чие коте колко пъти е пръцнало днес или каквото си щете. Аз по теми, които не ме интересуват не пиша и "не развалям", освен разбира се когато нещо ме подразни и не изразя също лично мнение.

А относно всичките теми за бездомни котенца, о простете ми! Простете, че се опитвам да популяризирам проблема, да отворя очите на обществото за един обществен проблем. Простете, че ви развалям хармоничното, идилично ежедневние опитвайки се дам шанс на едно, две, петдесет котета. Грета (една от всичките бездомни котенца, чиите теми ще ви избодат очите тук) намери добър дом и стопанка само защото момиче казва на своя приятелка за обява прочетена случайно в подобен форум. Бездомните котки са обществен проблем. По-скоро техните страдания и болка са такъв. Но явно вие предпочитате весело да бърборите за щастливия живот на собствените ви котенца, а какво става навън по улиците не е важно. А дали сте част от това, което става там също не е важно. Важно е клубчето да не се мърси от подобни теми за осиновяване на котенца и "постоянна полемика".

Ми давайте. Навремето с еметик беше същото. Пускате темичка "Бан за Сдружението, щото ни досаждат с темите си" и готово. Има си модератор и всичко. И тогава спокойни и необезпокоявани ще споделяте общата си радост.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Интересно ми енови [re: denii]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.07.08 14:01



с този учителски тон популяризирате идеята много успеШно



отказахте потенциален собственик на коте ,което така или иначе отива на улицата и по този начин основния принцип (идеология) на дружеството ви ,цитирам:
ВСИЧКИ можем да съдействаме да не се създават нови бездомни
отива...на (сеЩате се къде)

п.с аз съЩо исках да помогна на котенцето инвалид с някой друг лев,но вие ме отказахте

а колко е лесно да бъдем просто учтиви

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re: Интересно ми енови [re: Gerylin]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано29.07.08 14:09



В отговор на:

п.с аз съЩо исках да помогна на котенцето инвалид с някой друг лев,но вие ме отказахте



Щом това те отказва - значи не искаш да помогнеш на котката, а търсиш нечие одобрение.
С доста неприятни личности съм се сблъсквала, но съм ги "търпяла", за да се помогне на някое животно.
Всеки си има приоритети обаче.



Тема Re: Интересно ми енови [re: bushkata]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.07.08 14:37



приеми го като несъвпадение на принципна основа..
не знам много за дружеството ви,но след тези намадки към Аврора,не желая и да знам
успех ви желая

Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden


Тема Re: Интересно ми енови [re: Gerylin]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано29.07.08 14:52



Ще напиша пак - нямам общо със Сдружението.





Тема Re: Интересно ми енови [re: Gerylin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.07.08 16:00



Да сме отказали? Никого не сме отказали. Ние отказахме на еди кого си.

А дружеството няма абсолютно нищо общо с тази котка. Виждала съм я веднъж за 5 мин. Случаят е чужд, човекът не може да плати, клиниката също, аз просто помагам да се разпространи историята, за да се помогне на всички.

Схващаш ли разликата между теб и мен?

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 29.07.08 16:00.



Тема Re: Интересно ми енови [re: Gerylin]  
Автор Merи@ ()
Публикувано29.07.08 23:00



отказахте потенциален собственик на коте ,което така или иначе отива на улицата и по този начин основния принцип (идеология) на дружеството ви ,цитирам:
ВСИЧКИ можем да съдействаме да не се създават нови бездомни
отива...на (сеЩате се къде)


Да създаването на НОВИ бездомни.Тези вече са създадени и са си от улицата.Така или иначе там няма да се върнат.
А на потенциалният собственик не сме отказали , т.к. не ни е писал.Пък и да беше писала като е против кастрацията и ще го остави да си ражда неконтролируемо много ясно , че няма да го дадем.Пак ще се повторя- адски тъпо би било от наша страна , ако се мъчим да кастрираме колкото се може повече котки и да приберем колкото може повече такива, за да ограничим популацията на бездомните и в същото време да си даваме същите тия прибрани от улицата котета на хора, които ще ги оставят да се размножават.Това щеше да бъде толкова малоумно и безмислено от наша страна , че сама и абсолютно доброволно щях да отида в лудница.
Добре тя щяла да я пуска да ражда от време на време и да задомява котетата , но кой гарантира, че тези котета няма да попаднат на улицата или техните котета няма да попаднат там.Че откъде мислите идват бездомните ?
Последното ми намерениче беше метнато от прозореца току що родено с непрерязана пъпна връв и висяща от нея плацента.Майка му сигурно е много успешно задомена при свестни стопани , които ествествено са против това едва ли не убийство кастрацията.

аз съЩо исках да помогна на котенцето инвалид с някой друг лев,но вие ме отказахте
Това нищо добро не говори за теб.Или котката инвалид те обиди нещо?Кой знае как те е напсувала тая злобна котка.

а колко е лесно да бъдем просто учтиви
Лесно е да си учтив до едно време.После просто ти кипва.А след дългогодишна работа като нашата и с ежедневни обяснения и заниямания с неразбрани хора вече не е толкова лесно да си учтив.Накрая просто му писва на човек да си търка езика с едно и също , а отсреща пак и пак да ти задавaт същия въпрос без поне да се опитат да разберат какво говориш.А на всичкото отгоре твърдят , че искаме да ги променяме.Нищо подобно .Ние просто си каваме изискванията като не се приемат много ви здраве.Ама май някой много упорито иска да промени нашите виждания и убеждения.

Политика на Сдружението е некастрирана котка или котка , която няма да бъде кастрирана да не се дава.Какво толкова трудно за разбиране има.
Да минус в нашите очи е да си развъждаш домашната котка, защото за нейните котета може и да намериш добър дом, но никой не ти гарантира , че в един момент те няма да попаднат на улицата .Всичко се случва.Падат от терасите, бягат като са разгонени,биват изхвърляни по едни или други причини .И какво се случва, ако например случайно падне от терасата и не я намериш?Ми какво ражда си бездомничета.
Има толкова много бездомни и нещастни котета, които ежедневни биват газени от коли, ядени от кучета, гонени, стреляни, бити,тровени от хора.Защо трябва да се раждат домашни котета вместо да се намери дом за някое от тези, които има отчаяна нужда.Защо?Честно ви казвам не разбирам.Защо поне еднин път някой не изложи добре защитени аргументи, защо трябва да се раждат и домашни котета при наличието на толкова бездомни и страдащи.Не го разбирам това ваше схващане и това си е.Сигурно съм много глупава щом не схващам.Може би трябва да ми се обясни по- добре.Току виж и аз започна да си развъждам мои си, домашни, собствено производство.Все пак за какво ли са ми изпотрябвали ония мръсни, гнусни, бълхливи и болни коткоподобни от улицата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.