Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лошонови [re: Merи@]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 01:15



Тая сметка с отглеждането е като направена от заслужила бакалка. Външно и вътрешно обезпаразитяване - 20 лв. Могат да ги вземат ако им ги дам - моето коте е обезпаразитено, но за значително по-малка сума. Каква е тази толкова качествена храна дето струва 20 лв. на месец. Всъщност тези прехвалени храни - особено сухите са направо вредни. Котето е хищник - излишно е в храната му да има сварен грах или царевица, които са част от популярни котешки консервирани храни.безотговорно да си развъждаш безпородни котета при наличието на толкова много бездомни? А чисто породни може Много сте се вживели в ролята на ментори. Ами хубавите неща стават бавно, с търпение и толерантност към чуждото мнение, с уважение към различието и убеждаване, но с аргументи и без високомерие. Явно хубава работа ама ...........



Тема Re: Лошонови [re: Дeни]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано01.08.08 08:09



храненето на домашния хищник с месо излиза още по скъпо. пилешки фенери, човки и крака не са месо.



Тема Re: Лошонови [re: prAsino]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 10:18



Написала съм месо, не кости - котето ми не яде подобни неща, както и измислените специални храни, които съдържат смлени буклуци



Тема Re: Лошонови [re: prAsino]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано01.08.08 10:22



Спред мен вече е много близко.

Чистото месо е между 4 (за пилешко и патешко) и 9 (за свинско, телешко и агнешко) за килограм. Заешкото и някои по-редки притици е повече - към 12-15. И това са цени в София в Лоценец където по принцип не са от най-ниските. Средно на котката и трябват около 100-150 грама на ден, т.е между 40 стотинки и 1.50 лв на ден. Когато се редуват месата се стига до средна цена от 80-90 ст на ден. Това е доста по-евтнино от всякаква консерва. Току що се връщам от месарницата с кило и 300 телешко филе без кост за 12.10 лева (то е за мен, не за котката).

Да не говорим за цената на пилешки или патешки сърца - чист висококачествен мускул между 4 и 6 за килограм.

При суха храна от така наречените хубави - 8 - 9 лева за 400 грама от които котката трябва да яде по 45-50 на ден. Т.е пак 80 - 90 стотинки на ден. С пакет от 2 кг за 25 лв се пести, но ако имаш само една котка гранясва докато го изяде, дори и да яде само него така че поне едно 5-600 грама се губят. Сметката излиза същата. Като не включваме приготвянето разбира се. При мен реално е същата защото аз съм на същата диета - варено месо без сол с минимално количество зеленчуци.

Друг е въпроса дали котката трябва да яде само чисто месо, нещо което не приемам за вярно. А предимството на месото е липса на миризма на самата храна, както и липса на миризма на урината на котката и сухи добре оформени изпражнения.

Известно ми е че не всеки може да си позволи горните пари - все пак има пенсионери с 80-90 лева на месец на които котките им ядат попара, точно като селските, но това означава ли че са лоши стопани. Убеден съм че има места където месото е още по-евтино а сухата храна още по-скъпа заради транспортните разходи.



Тема Re: Лошонови [re: Tapaлe Ж]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 16:18



Част от месото давам сурово - примерно пилешкото Рибата винаги варена и добре изчистена - моята котка много обича попчета и всякаква речна риба А котките все пак са хищници - ядат котешка трева само когато имат проблеми със стомаха Що се отнася до лекари - д-р Ташев е лекарят на моите животни Това, което най-харесвам при него и екипа му винаги пред,преждава когато след лечението ще се инвалидизира животното Да лекуваш котка повече от месец за да я докараш до котка инвалид, която не може да ходи по нужда без катетър според мен си е експеримент с животното Гледала съм коте с парализирани задни крачета, но нямаше проблеми с основните физиологични нужди Тн природозащитници често пъти се вкопчват в някаква догма, която обслужва конюктурни интереси и успешно усвояват средства по някаква програма например или от чужбина Аз съм за кастринето на домашните животни, но никога не бих си позволила да поучавам назидателно - защо се раждат тези или онези животни Съгласна съм, че зоомагазините постъпват безобразно като затварят животни в аквариуми и призовавам - не пазарувайте от подобни места Все пак бих била по-толерантна към различното мнение На сружението за котката пожелавам успех и повече спокойствие и тактичност към непросветените



Тема Re: Лошонови [re: Tapaлe Ж]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано01.08.08 21:06



пакета от 2 кг е много удобен за една котка защото за максимум два месеца бива изяден, което се вмества в срока на годност на храната. и освен това не е 100, а 300 грама необходимото месо на ден. и както си се досетил не е само месото, а има още бая неща които трябва също да се калкулират (сещам се за хуска, който е минимум 20 лева пакет). и не е въпроса просто да се дава месо, а трябва да се следи вида му според състава, да се редува или съчетава органно с мускулно, и какво ли още не. който се интересува от въпроса съм сложил няколко много хубави линка в статичната тема.



Тема Re: 4 малки котенца готови за осиновяваненови [re: Merи@]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано01.08.08 23:49



Абе едно време го написах, ма сега пак ще го повторя - защо не си направит клуб за породисти котки, специалисти, ветеринари и развъдчици и не ни оставите тук просто да споделяме проблемите и радостите на любимците ни?


Е такива като Мери ме отказаха да пиша тук. Старите клубари ги няма и в клуба се е възцарила някаква много начетена скука!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Лошонови [re: prAsino]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано03.08.08 03:00



Добавям житото и овеса с люспите - с качество на посадъчен материал е, освен това тя изяжда доста големи количества растителни фибри (включителни и памук за който много се караме и е скрит но от време на време си докопва) и кости (сама ги яде костите, дори и когато са много големи и твърди) така че стомаха и червата се прочиства и остъргват без хуска. Ходим редовно и до тоалетна 2-3 птъти на ден. Ориза който слагам е също с люспите а понякога добавям и трици. И все пак цената на храната е по-ниска от тази на консервите - по 2.50 на ден.

За количеството на месото - това което съм намерил е че трябва да изяжда около 150-250 грама храна на ден общо от които между 60-65% месо. Тя и без друго и не изяжда повече от 180 грама на ден а е доста добре - 3.600 на една година и 3 месеца, преди 9 месеца (на 5 и половина беше 3.300).

Редактирано от Tapaлe Ж на 03.08.08 03:04.



Тема Re: 4 малки котенца готови за осиновяваненови [re: Rapidfire]  
Автор Merи@ ()
Публикувано04.08.08 00:17



За който не е разбрал- занимавам се с БЕЗДОМНИ, БЕЗПОРОДНИ котки.НЕ се занимавам с развъждането на каквито и да било котки вкючително и ПОРОДИСТИ не ми е интересно да пиша във форуми за породисти котки и за развъдчици на такива.Опитвам се да популяризирам проблемите на уличните БЕЗПОРОДНИ котки.Те за съжаление нямат много радости за споделяне, което сигурно е голяма скука.Против съм развъждането на каквито и да било котки включително и породисти при наличието на толкова бездомни.Породистите поне нямат толкова лоша съдба след като се родят и не спомагат толкова за увеличаване на популацията на бездомните, защото след като си дал няколко стотин лева за да си купиш котето едва ли ще тръгнеш да му изхвърляш малките и едва ли ще го пускаш да се меша с бездомните из двора или улицата.Разбира се има изключения.
Просто нямам думи вече.Всеки ден повтяряме едно и също и пак ще се намери някой недоразбрал .Всеки ден пишем защо сме за кастрацията, защо сме против развъждането на домашните котки и пак ще се намери да пита някой ама защо.Е какъвто ще да си човек накрая ще ти кипне.


Rapidfire направо ме уби.

Ама защо ли и аз съм се захванала с тия миризливи, бълхливи и разнасящи зарази бездомни като мога да започна да си гледам породисти.А тия бездомните кучета ги яли дето се вика.Що ли се занимавам се чудя.И защо ли продължавам да пиша в този форум като тук очевидно никой ( с малки изключения)не го е грижа за бездомните.Всички тук искат да си споделям радостите на домашните любимци, а ние има разваляме идилията с тия бездомни кирливци.Направо срам ме хвана.





Тема Re: 4 малки котенца готови за осиновяваненови [re: Merи@]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано04.08.08 02:28



ти иронията и насмешката и в думите не усети ли? стига с тази първа сигнална. мислете в това сдружение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.