Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 08.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Котешки хотел?нови  
Автор Eletinwen (irradiant)
Публикувано15.04.08 11:23



Наша котана стана на 6 месеца и почна да се успокоява и да не дивее толкова... И тъкмо като почнахме да съжителстваме по-лесно дойдоха празници и на мен и на приятеля ми ни се иска да отидем за малко на планина. Обаче се оказва, че никой от роднините, които бяха набелязани да хранят Шакти няма да са в София и ние останахме неприятно изненадани.

Та въпроса ми е, пробвал ли е някой котешки хотел и можете ли да ми препоръчате нещо по-близо до центъра (или поне в рамките на София, че тези, които гледах в нета са в Драгалевци и ми е малко трудничко да водя котана там без кола). Също някакви ориентировъчни цени ще са ми от полза... Приемам всякакви "за" и "против" по въпроса. Благодаря





Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано15.04.08 11:33



Зависи за колко време няма да ви има.
Аз лично съм против, като говорим за котки. Все още не знам да има читав котешки хотел. Това, което наричат хотел е просто транспортен бокс - малък или голям, но толкова, че да влезне тоалетна и постелка. Толкова. Да не говорим, че повечето боксове с котки на "хотел" седят в самите веткабинети, където влизат всякакви болни животни - направо не го проумявам.
Разбира се, ако ще отсъствате много време и няма друг начин - това е варианта, но все пак - ако можете го избегнете. Едно коте може и седмица да седи само. Може би само на 3-4 ден да мине някой да го види що е как е и да смени водата примерно.



Тема Re: Котешки хотел?нови [re: bushkata]  
Автор Eletinwen (irradiant)
Публикувано15.04.08 11:37



Ами 3 дни мисля да ни няма, страх ме е да я оставям повече, че много мрази да е сама... Всъщност проблема ми не е толкова с храната, дори и с водата, колкото с чистенето. Тя само ме чака да й изчистя тоалетната като се прибера, за да се нацеди, иначе стиска (май). Не ми побира акъла какъв ужас ще е след 3 дни...



Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.04.08 11:43



в такива моменти осъзнавам колко ни е златна съседката ... без нея и ние не бихме могли да мръднем и за ден ... Наистина ли нямате и един познат, който да се отбива веднъж на ден и да се грижи за нея ? Другият вариант е да заредиш няколко тоалетни и повечко храна и вода ... За 3 дни няма да е проблем да остане сама, а и не се притеснявай за ползването на тоалетната - като види, че няма друг начин ще влиза и в нечистено

по-важното е да има достатъчно вода и храна.






Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано15.04.08 12:37



Ограничи я, ако е възможно, в коридор, баня и кухня, например. Помещения, които са предимно с плочки. И да има инциденти - ще се почисти лесно. 3 дена не са много. И точно, както писаха по-горе - сложи няколко легена да има все чистичко.



Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано15.04.08 12:56



През есента като обезхлебарявахме в нас щях да давам дебелия на хотел за 24 часа... около 10-15 лева за денонощие бяха цените. В повечето където звънях нямаше сводобни места, а там където намерих условията бяха ужасни - в задната стаичка на кабинет, мръсно, гадно... пълна скръб (това беше около Лъвов мост някъде). За щастие се оказа, че кот може да остане вкъщи след процедурата и не се наложи.

Миналото лято точно докато скиторех по планините си е стоял по 3 вечери сам без никакъв проблем ;) Остави повечко вода, повечко тоалетна и храна според навиците и (ако е от котките които се тъпчат с всичко в паничката по-добре не оставяй много) и така... нищо няма да и стане ;)



Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано15.04.08 16:24



Каква тоалетна ползвате? Моята и тя чака, ама това е защото си прави нещата в леген с вестник. Когато заминаваме й слагаме котешка тоалетна и тогава не чака, а направо е щастлива


3 дни не са много, като се замислиш са само 2 нощи. Според мен повече ще се стресира от хотел и нова обстановка, непознати хора и т.н.
Иначе нашата мацка е била и на Боровец, на хижа на Витоша, във Варна на море, в Троян, В. Търново, Габрово и къде ли още не



Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор Eletinwen (irradiant)
Публикувано15.04.08 18:22



Значи да купувам още едно легенче и тройна доза храна и вода и да я оставя? Офф, като я знам как мрънка като ни няма дори и 2 часа, направо се чудя как ли ще подивее... Нямали ли сте такива обидчиви принцове и принцеси, които ви посрещат със звучно мрънкане още от долния етаж?

Иначе ползваме зеолит, на Бентото се обиди и го разпиля (мръсно) из цялата баня, а аз нещо не харесвам перлите...

Целия апартамент ни е в теракота, не е проблем да чистя (подовете), пък и тя не е правила бели до сега.

Но няма да спирам да търся желаещи да гледат диването, поне за един час на ден... Просто изведнъж всички се изнесоха





Тема Re: Котешки хотел?нови [re: Eletinwen]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.04.08 18:28



В отговор на:

Нямали ли сте такива обидчиви принцове и принцеси, които ви посрещат със звучно мрънкане още от долния етаж?




повечето са такива Моичкия например умира като се отвори външната врата да се втурне нагоре по стълбите и после едва го прибирам и то с пердах ... добре, че поне девойката ми няма такива мераци да бяга. Та, той винаги е на вратата като се прибираме и едва си влизаме - вратата се отваря леко, после се вкарва един крак, който да държи котьо и след това бързо се шмугваме вътре Обаче когато заминем някъде и съседката ги гледа ... Ами тя ми казва, че е кротък като агънце. Посрещал я на вратата, но дори не правел опити да излиза, гледал тъжно и чакал нас .... Напоследък си разсъждаваме какво ли се върти в глупавата му главичка - сигурно си мисли, че никога няма да се приберем отново
Надявам се да намерите някой, който да я наглежда, но съм сигурна че и сама ще се справи перфектно






Тема Re: Котешки хотел?нови [re: angel_sin]  
Автор Eletinwen (irradiant)
Публикувано15.04.08 18:34



Хихих! Аз съм имала всичко на всичко 3 котки (първите двама бяха момчета) и Шакти е първата, която ги прави такива диващини

. Аз бързо бързо съобразих и затварям вратата на площадката, та не я вадя изпод изоставените мебели на тавана повече ... Като се прибирам отключвам сгъната на две, и с едната ръка чакам да я хвана, щото на крака ми хич не му хваща дикиш . Но нещо май почна да се учи и като отварям вратата излиза със скок над ръката ми

Но има нещо такова, баща ми като я гледаше преди месец каза че била мирна и спокойна, много възпитана и много умна!!! Ама не пред мен!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.