Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 24.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Сивушка търси дом  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.04.08 20:26



Реших да й пусна нова тема, че онази стана твърде дълга и пълна с котета, които слава Богу вече до един са осиновени.

Та Сивушка се подарява на добри хора. Кастрирана е, ваксинирана (годишна ваксина плюс такава за бяс), обезпаразитена, с идеални хигиенни навици. Като характер е спокойна, понякога игрива, гальовна, но не и типичния диванен любимец. Котка с характер е. Привързва се дълбоко към стопанина си и непрекъснато търси допира и компанията му. На около 2 години е.

За жалост влизаме в доста кофти сезон с малки котета под път и над път, та задомяването на Сивушка става мисия невъзможна, но ще стискаме палци и лапи нейният човек да я открие скоро.

ето и снимки от преди малко:









за контакти - denitza_avramova@abv.bg

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано03.04.08 22:05



Ах, сладурана. И не е палава. Моята Нати преди малко мина по една такава полица и всичко бутна, има и счупено

Който вземе Сивушка ще е щастливец. Не е диване



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.04.08 23:20



Дени, аз да не прекалявам, не знам дали си християнка, ама защо не я понапръскаш със светена водичка, че явно нещо е без късмет хайванчето, а е толкова сладка... От както пиша във форума, имам спомени, че все я даваш и даваш на добри хора и никой и никой не я иска

И толкова минаха покрай нея, а на нея все й се разминава по някакви причини...



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Oли]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.04.08 23:50



А, не е диване, диване е и още как. В началото понеже не беше живяла при нормални условия (не знам с Белчо как е било, Гатофила ще каже), но буташе де що има по маси, столове и т.н . Буташе ми телефона от масата, цигарите и т.н. Просто се качва и ги бутка. Толкоз. И досега го прави, но само с определни неща, които явно й харесват. Най-обича да издърпва чорапи и бельо от шкафове и чекмеджета. Ма тя и моята Сузана го прави това. На тази секция знаеш ли защо се е качил? Заради купата мидите. Обожава ги, не знам защо. Взима си от там мида и почва да търкаля до несвяст. Като я завре под някоя мебел, качва се отново и взима нова мида.

Пепсова мама, християнка съм, но по друг начин разбирам вярата. В смисъл не ходя често по църкви, не се моля, разбирам вярата като стремеж през живота си да не вършиш зло, да не нараняваш умишлено хората, да се опитваш да помагаш и прочие. Но ще напръскам Сивушето. Тя не че няма късмет, щом е една от малкото котки измъкнати от онова място, значи има късмет. Защото можехме да не вземем точно нея. А там останаха далеч по-прекрасни на нрав животни от нея. Може би не я искат, защото не е лигава и гальовна като повечето. Но аз дори нямах възможност да обясня това на бъдещите осиновители, просто защото само 2-ма май са ми писали за нея. Единият беше от Г. Оряховица и след кратък размисъл се отказа, защото....всъщност не била толкова интересна?! Колко интересна трябва да бъде една котка, не знам. А от другия още чакам отговор. А тя е гальовна, спи ми на гърба, просто има характер и не обича да мачкат когато не иска. Като се замисля моите котки са същите, значи Сивушето явно си е най-обикновена вече попораснала самостоятелна котка.
Иска ми се наистина да намери свестен човек. Дано все още има такива...:)

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано03.04.08 23:54



Ама не замина ли това коте за Германия, защо съм останала с това впечатление?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.04.08 00:04



Щеше да замине при приемно семейство, но с германците решихме, че е по-добре за нея да замине направо и директно при крайното семейство, демек осиновителите. Засега такива там още няма. За да й спестим едно адаптиране в нов дом и хора. Не знам как би реагирала тя на толкова смени. В смисъл не е толкова отворена към непознати, доста се привърза към мен и тук се чувства добре. Не искам допълнително да се стресира с още 2 смени на хора и домове. Затова на нейно място изпратих черния дявол. За него бях сигурна, че ще приеме добре нова обстановка и най-вече котки. Той жадуваше за котешка компания. Полетът не е понесъл добре, но после при приемното семейство бързо се е възстановил и само след 2 дни вече вилнеел и там. Всички много го харесали, но ще го задържат по-дълго време, за да достигне оптималната възраст за кастрация.

Сега чакаме осиновители от там или тук за Сивушка.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Най-ценното е, че е котка с характер!нови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано04.04.08 00:10



Има характер казваш... то за мен това е най-ценното и най-котешкото. Нали именно тази черта прави тези животинки толкова привлекателни - че имат характер. Естествено има по-кротички и по-своенравни, има си и по-гальовни и по-дръпнати... ама то и с хората е така

. Лео също не е от най-гальовните - не дава да го гушкаш ако не иска... разрешава само когато иска. Ама точно така разбирам, че имам живо същество а не играчка. Та щом и Сивушка е така според мен това е страхотно качество. А и нейната външност (сиво тигрово) също е разкош!

Всичко ще е наред, сигурна съм. Един ден някой ще я открие и ще бъде сигурен, че е чакала него през цялото време... ама този някой явно все още се мотае и не е видял обявите...

Редактирано от Живoтинka на 04.04.08 00:10.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано04.04.08 00:45



И Нати така прави - качва се и побутва нещо като поглежда дали няма да и се скарам. Пък дано се покротне, че не знам колко пъти ми бута монитора. Докага ще оцелее си нямам на прдстава





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано04.04.08 09:35



Много красива е станала

Дано по-скоро се намери нейният човек.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Oли]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано04.04.08 10:31



Успех... аз за почти 4 години не можах да обясня на косматия, че гравитацията вече е открита и не е нужно да я изследва





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: gamina]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано04.04.08 13:20



Уфф, май няма оправия. Вчера вечерта катастрофира с монитора и сутринта реши пак да изследва дали ще има същия ефект

Изстреля ме от леглото като торпедо



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Oли]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано04.04.08 13:23



ми вземи си солиден монитор

моя няма шанс да го съборят, но пък спят отгоре и се притеснявам, че вътре е пълно с косми
за това пък Нанката редовно сутрин ни буди с побутване на разни неща от рафтовете ... днес например набара жълти стотинки, дето мъж ми изсипал на секцията и ги буташе една по една ... докато не станах да го набия и да му дам да яде






Тема Re: Сивушка търси домнови [re: angel_sin]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано04.04.08 13:31



Стотинки, върху моята глава се сипят дискове и две издания на Властелина... сещай се ква е тухла

. А монитора не ми се мисли кво е вътре.

Спирам с офф-а :)



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: angel_sin]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано04.04.08 14:12



Там е проблема - монитора е солиден, но масата не толкова. А нея я кефи да се клати на масата. Но като няма за сега друга алтернатива, ще се гоним и това е





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 20:30



Сивушка е много готина. Колкото пъти я погледна и все едно виждам наш Ози. Като две капки вода са (само дето Ози е обикновенно с надран нос). Че и доколкото разбирам и характерите им си приличат. Мисля, че Сивушка ще се чувства много добре в къща с двор. Струва ми се, че името и е много обикновенно (много сиво), не че е лошо, ама на кандидат задомител няма да направи впечатление. И накрая, що не вземеш та да си я оставиш тая сладурана.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.04.08 23:07



Излишно е да се обяснявам защо не мога да я задържа. Имам 2 мои котки, които продължават да не живеят при мен вече 4-ти месец. Дано след празниците най-после си ги взема, че се забравихме вече. А Сивушка просто не се разбира с никой друг освен със себе си. Пробвала съм я с най-различни котки, за най-различни периоди. Котка с характер и тва си е. За първи път имам вкъщи животно, което ми прави напук. Честно ви казвам. Ужасно умна е. Дано я хареса някой наистина свестен човек. Рано или късно...

По принцип няма котка, а и човек, който да не се чувства добре в къща с двор.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.04.08 14:06



Да си вдигна темичката с една не толкова хубава и озъбена снимка :)



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано30.04.08 14:39



Голяма е хубавица. Как пък никой не я поиска





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 21:14



Ей го диването дето ми вгорчава живота. Не ви ли се струва отслабнала? Водих я на изследвания защото много се скубе, направо на снопове. Отделно, че ми се струва отслабнала в сравнение със зимата. Иначе колкото проклето, толкоз и хубаво









Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 22:12



Скубе се щото е топло. В къщи всички се проскубаха отдавна, без Шейла щото я държим при нас, на климатик, на 22 градуса. По същата причина всички са заслабнали, с излючение на Васко, който би изял вол без да му мигне окото, а после би хапнал поне 100 грама гранули за десерт. Дано с температурите да и спадне злобата.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 22:32



Много е хубава тази мадама, много я харесвам!
И при нас настана неописуемо скубане - продължи цял месец. Едва от няколко дни вече козината е стабилна. Опада и пухестия подкосъм, опада и основния косъм, на етапи. При нас може и операцията да оказа въздействие и да е забавила малко нормалната смяна на козина, но такъв космопад не сме имали. По едно време мислех вече, че трябва да предприемаме специални мерки, но спря. Сега вече сме с една по-късичка козина, но нежна и мека - като коприна!





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.06.08 00:33



Да, горе долу същото. Адски много косми, в чудо се видях. От Сиси и моите стигнах до извода, че има различни типове козина, като при човешките коси. На Сиси е по-дълга, по-пухкава, а на Коко и Сузи по-гъста и тънка. При тях няма скубане, само при Сиси. Тя се скубе и за тримата. И действително както казваш опада повечето й козина и сега сякаш остана по-къса и тънка такава. Трябва да снимам и моите добряци да ви покажа. Кротушките ми милите, на какво ги подлагам всяка година.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.07.08 12:19



За жалост българските кандидати се отказаха от Сиси, а за германските нищо не знам, а не мога да я дам преди да предупредя хората каква хуна е нашта Сивушка. Та, докато чакаме координати да се свържа с германците, ви показвам Сиси, която се чувства повече от добре на новото място. Все още не приема моите и ги напада, но поведението й няма нищо общо с преди. А ако сред вас има някой, който тайничко си е харесал Сисето, не се колебайте - тя е едно наистина чудесно животинче.







Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано14.08.08 17:01



Вижте каква снимка имам:





Естествено това е само привидно, но е някакъв успех. Тъй като се преместих и в новото жилище нямам възможност да ги затварям и заключвам, та се наложи да свикнат. Та това на снимката е резултат от 1-месечно съжителство. Бият се все още и то всеки път когато се засекат на някой ъгъл. Но тоалетните им са едно място, мешат ги вече. Спят отделно. Сиси си е харесала едно място на дивана и само там. А моите спят в краката ми ето така:



Едно цяло, брат и сестра, обич завинаги :))



Та така живеем. Една наистина чудесна германка беше харесала Сиси, но след няколко разговора и описание на характера на Сисинка, тя се отказа. Прецени, че иска по-спокойна и кротка котка. А освен това имала и антични мебели. Не че Сиси щеше да ги разруши, но....Та така....

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано14.08.08 23:28



Еее, страхотен напредък имате... Много е сладка Сиси. А пък другите двама гушнатите - нямам думи. Искам да ги мачкота много, много... Да са ти живи и здрави!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано15.08.08 01:45



Мечтая си, мечтая - Принцът ми и той ей така да си има да си гушка някой... Невероятни са котанчетата! При толкова любов - сигурна съм, че и Сиси ще поразчупи айзбергите

Стискам палци за това!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.08.08 13:58



За жалост, както казах, всичко е само привидно. Днес сутринта на излизане за работа се наложи отново да затворя Сиси в малката ми спалничка, тъй като изкарахме един доста тежък уикенд. Сиси няколко пъти бясно нападна Сузи, в резултат на което на нослето на последната има 3 дълбоки резки. И кръв й потече даже на милата. Налага се отново да задвижа нещата с обявите за дом и да спра да мъча моите кротушковци. За Германия стана ясно, че няма да замине. Надеждата ми тук в България да има човек, който най-сетне да приеме Сиси такава каквато е. Знам, че го има някъде. И тя и моите котки ще се чувстват по-добре ако са поотделно. Минаха вече близо 2 месеца. Явно това е най-оптималното положение, което могат да постигнат, а то не е никак задоволително, предвид, че е съпътствано с всекидневни кратки сборичквания. Лошото е, че Сузи е доста стресирана и напоследък я забелязвам как гледа все отгоре на малкото ми шкафове да стои, непрекъснато се оглежда такава, абе стрес....

Все още търсим дом за Сиси. Дом без други животни. Всъщност не знам с куче как би била, но предвид на грубата й игра вероятно би се разбрала с него. Повечето й нападения над моите май са повече на игра, но те не го разбират. Като характер е доста по-гальовна и привързваща се от началото. С времето, подходящото отношение и фактът, че е единствена котка ще засилват тази тенденция.

Местенето за нея не е никакъв проблем. Може да се разнася по вили, села, от отговорен човек, разбира се.



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.10.08 00:30



Я вижте какво шкембенце ми показаха тази вечер. Нямаме конкуренция, сигурна съм

Обича да спи по гръб, но чак така не ми беше позирала.
Ангелчето прикрито то :)





Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.10.08 10:42



Ах, писанка сладка, ама много е хубава тази Сиси. Как е съжителството с другите котаци?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Mutzka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.10.08 09:59



Съжителството е все така зле. Освен, че е лоша, установих и че е подла. Примерно някой от моите е в тоалетната си, която е в отделно нещо като килерно помещение. Сиси стои отвън зад вратата така че не се вижда отвътре и чака този, който е вътре да излезе, за да му скочи в гръб. Просто ей така, скача му, той изпищява, разменят юмрук два и всеки по пътя си.

Най-голямото ми угризение е, че от човек, милеещ за добруването на котешки вид съм се превърнала в стопанка, притежаваща две нещастни котки. Чудя се дали ме мразят за това, което им причинявам, чудя се дали са нещастни при мен, дали биха били по-щастливи при други стопани...

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано08.10.08 10:08



Ааа не така. Ти си техния човек и съм сигурна, че твоите котани те разбират и обичат

Жалко само, че Сиси не можа да се кротне, че и ти да се успокоиш.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано08.10.08 10:38



Това малко ми напомня на кучетата Ирка и Дженифър - лайка и коли. Ирка хващаше един кокал, оставяше го пред стълбите и заставаше отстрани да чака колито да се появи, а в момента в който мине изскачаше и я нападаше в смисъл - "ти защо искаш да ми вземеш кокала?" (към който Дженифър не проявяваше всъщност никакъв интерес, а просто минаваше оттам).


Но всичко това беше само една игра, Ирка беше само привидно нахална и агресивна, а след това падаше голямо весело боричкане из двора. Може би и Сиси така иска да увлече твоите душици в игра, а те не искат да й отговорят, защото е "чужденка" за тях ?!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано08.10.08 22:40



Много е сладичка така спаща по гръб... иска ми се да я нагушкам... Такава загадка е тази Сиси с нейния характер. То бива индивидуализъм, ама то нейното (щях да кажа, че е прекалено, но ще кажа само че нейното си е нейно

).

Сигурна съм, че твоите котаци не те мразят. Вероятно приемат всичко, което се случва около тях като част от живота... Едва ли разсъждават, че ти си им го причинила... нее. Ти за тях си си тяхната стопанка, а Сиси е част от пейзажа - появила се кой знае от къде и кой знае защо..

Не мисли тъжни неща, защото аз пък се питам ако твоите котаци не са щастливи тогава чии котаци биха били щастливи?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.10.08 10:15



Благодаря ти, много мили и реални думи, както винаги.

Че е прекалено, прекалено е, но явно просто си е такава - не иска да има конкуренция, по-саможива си е. Забелязах, че когато живееше сама беше по-склонна на ласки отколкото сега. Котешка му психология.

А този корем е само за мачкане. Щом свърших със снимките веднага използвах 3-те секунди преди да изхвърчи като торпедо, за да я намачкам по шкембака.



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 11:06



Възможно ли е просто да си играе с тях. Малката също скача така отвреме на време на Котьо и го закача. Но той го приема спокойно и си играе с нея.

Не мисля, че ти се сърдят за нещо, не се тормози излишно за това. И със сигурност не са нещастни при теб. Просто в момента в живота им има и лек дразнител. Доколкото прочетох ти ги държиш в отделни стаи. А докато успяваш да им внушиш сигурността, която е важна за тях, мисля, че никой не те обвинява





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 13:53



Я разчупи, я не...


Нали и аз събрах преди време двечки...повече от половин година беше лют бой, сега вече се търпят,т.е. малкото никога не е проявявало агресия, но лелята не може да го трае от първия ден.То е толкова любвеобилно и по всякакъв начин и показва, че признава нейното първенство, но не...тя си го тормози просто така - за удоволствие. Когато не е доволна нещо от нас(стопаните) моментално си го изкарва на дребосъка и до ден днешен.Бие го и го скубе жестоко,само нещо да не и е на кеф...Според мен тя просто си е такава себична, иска всичко да става по нейната и това е, и смята че може да подрежда всички около себе си по собствено желание...



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: ДPaka]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 14:30



И при нас първата вечер беше трудно. Големият ръмжеше и бягаше, но не я е удрял или бил. Просто умираше от страх според мен

той си ни е пъзльо
На сутринта го заварих легнал на шкафчето до леглото, ръмжейки, докато тя блажено спеше при нас, негово място за спане И това беше, след това полека лека я допусна до себе си и сега си се разбират.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.01.09 23:07



7.02 е денят, в който пътищата ни със Сиси се разделят. Радвам се, но защо ли тъгата е повече. Това е бъдещият дом на Сиси:



Стопанката й, жена на средна възраст, живее сама, без други любимци. Казва, че се влюбила в Сиси от пръв поглед. Усетила, че това е нейното коте. Разбира особеностите на характера й, но аз все така се притеснявам. "Ами ако не се харесат, все пак не са се виждали на живо, къде ще иде после Сиси". Ей такива неща все не ми дават мира. А Сиси сякаш усеща...Непрекъснато иска да се гушка в мен, ближе ми косата...Проявява необичайна близост и желание за гушкане.

Радвам се единствено, че Сиси най-после ще бъде сама, бе други дразнители с цялото внимание единствено за нея. Стопанката й работи сам0 4 дни дни в седмицата, така че ще може да й обръща внимание.

За жалост явно и германците ги е хванала кризата, та се налага да платя сама полета си, както и една нощ в Германия. Няма хора, които да я занесат и ще трябва да ида аз. Но ако знам, че Сиси ще бъде щастлива ще дам и двойно повече. Ако някой някога ме попита кой спомен от едногодишното ми съжителство с нея е най-отчетлив бих си спомнила първата нощ, в която й позволих да спи при мен. Беше наистина невероятно чувство. Първоначално тя живееше сама в стая като я пусках да се разхожда. Моите котки бяха при майка ми за празниците, а аз се бях прибрала за онези два работни дни между Коледа и Нова Година. Тръгнах да си лягам и си казах, айде няма да я затварям тази нощ. Изгасих и затворих очи. Тя се качи на леглото, поогледа се малко и изведнъж сякаш й присветна, че ще спим заедно. Започна едно галене, едно мъркане, едно обръщане по гръб - ласки, които до този момент тя не проявяваше. Накрая се успокои и легна. Аз се протегнах и я погалих, в който момент тя отново скочи и започна с танца. Беше много мило. Така ми се иска и в новия си дом да се чувства щастлива...

Та, имам 1 седмица да свикна с мисълта. Много пъти съм си мислела да я задържа завинаги. И го решавах до поредния бой между нея и Сузи, при който си казвах "по-добре ще е някъде сама". Сега с тия двамата младежи нещата малко се поуталожиха, тя дори за заиграва с Рижко, понякога заспива в доста непосредствена близост до тях, но сцените на бой и враждебност продължават. А не обичам да ги гледам така...

Голям ферман стана пак. Исках само да кажа, че Сиси най-сетне ще има собствен дом, в който ще е сама кралица След година и половина. Е, време беше



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано29.01.09 23:38



Дени, така си написала всичко, че направо почти се разревах...

Стана ми мъчно за Сиси... без да я познавам лично... но като че ли толкова добре я познавам... Защото сякаш от както се помня в клуба все различни котки търсят дом, след това намират дом... Но една котка все си търсеше дом, винаги оставаше търсеща дом - и това е Сиси. Като че ли съм си мислела, че никога няма да си намери дом... че ще си остане с теб, защото е особена, защото е различна, защото е голямо предизвикателство... просто защото е Тя - Сивушка... Сиси... Но сега като прочетох добрата новина, като видях прекрасния нов дом на Сиси и като си я представих там... хем не мога да повярвам, хем се радвам, хем ми е мъчно... И така добре почувствах какво ти е от написаното...

Мога само да ти кажа едно - въпреки всички трудности, и при всичко, което преживяхте заедно е сигурно, че тя е разбрала любовта ти. Ти направи всичко за нея - най-доброто и достатъчното. Просто беше в живота и тогава, когато беше нужно, даде и всичко, от което имаше нужда... Тя е била щастлива с теб, сигурна съм. А когато едно животинче е щастливо поради нашата любов - това осмисля всичките усилия.

Честито на Сиси, а на теб, Дени - горе главата... не плачи (поне не плачи много, може само малко...)!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.01.09 00:23



Благодаря ти! Усилията, трудностите не ме интересуват. Питам се само дали
ще е щастлива. Искам да е по-щастлива от тук, да се препича в светлия апартамент, да тича както тя знае, да играе и бута неща. Абе да й е по-добре отколкото тук. Много е тъпо в такива ситуации. Ако вземеш едно коте от улицата, от клиниката или приюта и го дадеш в дом, си щастлив, защото знаеш, че то ще се радва на топлото лелго, на нормалните домашни условия. Но когато дадеш коте от един дом където то живее и вече е щастливо в друг, то трябва да си сигурен, че другото място му дава нещо в повече. Дано така се случи и с моята Сиси. Единствено това искам...



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано30.01.09 10:39



Много се радвам за Сиси

Тя претърпя такава метаморфоза от недружелюбна към мила и гальовна котана, че смая всички ни. Дано е още по-щастлива в новия си дом и много да я обичат!!!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.01.09 12:16



Ти може би вече си взела решението, Дени.
Три въпроса се нуждаят от отговор - първият е - ще живее ли физически добре Сиса там ? Отговорът на този въпрос най-вероятно е положителен. Вторият въпрос е ще бъде ли обичана достатъчно ? Третият е - ще се чувства ли Сиси достатъчно щастлива когато е "единствена господарка" ? По втория и третия въпрос ми се струва, че има още малко да помислиш. Дали тя вече не е привикнала към по-голяма компания и отсъствието на други котки да й липсва ? Зная, че първоначално се търсеше именно такова място, където да бъде сама и единствена, но дали това обстоятелство вече не се е променило и това да не е най-подходящото място?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.01.09 12:52



Точно тези въпроси ме притесняват. Толкова време мина докато нещата се наредят за мен от гледна точка на комуникацията с бъдещия стопанин. Аз исках връзка с него. И докато я получа времето течеше и Сиси се променяше. Че свикна с други свикна, но това едва ли значи, че й е приятно. И аз свикнах, но не ми е приятно с 5 котки и безкрайното чистене. Вече имам чувството, че живота ми минава между котешките тоалетни-вет кабинетите и работата. Бих се чувствала по-добре ако съм само с моите Коко и Сузи, без постоянните боеве и писъци. Може би и тя би се чувствала по-добре сама. А може и да й е скучно и тъжно. Не знам как да разбера отговора на този въпрос. Напоследък не знам защо тя се кротна изключително много. Предимно спи, рядко търчи нагоре надолу както преди и още по-рядко прави бели. Най-лошото е, че заминавайки извън България значи истински край. Нито ще я видя повече, нито ще я чуя.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано30.01.09 13:20



Такава е и е моята история с Марая. Аз имам две кучета и преди две години намерих котенце с отрязано краче на 2 мес. Кръстих го Пепино /на д-р Петър Дюлгерски/ и естествено си живееме заедно. През семтември миналата година намерих женско коте на около 1год.,което беше със страхотен мастит. Оказа се , че е родило и котетата не са оцелели. След като се кастрирахме и излекувахме се прибрахме в къщи и я кръстих Марая. Но тук започнаха проблемите с Пепино - такъв свиреп бой не бях виждала. С кучетата се разбираше перфектно, но котарака не го понасяше! Толкова ми се искаше да си я задържа, но не се получи и след един месец и намерих нов дом. Но още не мога да я забравя - и затова всъщност съм МАРАЯ / иначе съм си Нели/! Дени, мисли само хубави неща за бъдещето на Сиси и те ще и се случат! А пък до 07.02 има още време...?!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.01.09 13:41



А жената свястна ли е ?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.01.09 22:25



Странен въпрос



Жената е на около 50 год. Живее сама. Имала е котарак, приспан заради проблем с бъбреците. След това започва да помага на местния приют, приютявайки котета в дома си, отказвайки да осинови коте. Виждайки Сиси решава, че е дошъл момента. Самотна е и иска компания. Не се притеснява, че Сиси ще прави бели, нито от понякога не толкова гушливия и дружелюбен характер. Нейния котарак е бил така когато са го взели като малък. Всичко на всичко сме обменили 3,4 имейла. Изпрати ми снимки на себе си и дома си. За разлика от предишната кандидатка за Сиси, която не искаше да разкрива лични неща за себе си. Не че пък и аз искам да знам историята на живота им, но при такива случаи мисля, че е разбираемо страната, даваща котето да има доверие в другата. Така или иначе няма места за 7.02 за котки, както и за следващите 2 седмици след това. Сега се мисли вариант карго, който е по-скъп и изобщо...Мисля да пиша в някой форум на пътуващи хора, които просто да вземат котето, но пък не знам дали мога да се доверя на някой непознат.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.02.09 13:38



Сигурно е! На 14.02 пътуваме двете със Сиси за Франкфурт. Каква дата, а...





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано03.02.09 13:46



Хубава новина!
Желая й много късмет!





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано03.02.09 23:59



Много се радвам за вас... Датата е страхотна, наистина.

Дени, все се надяавам Сиси да е щастлива, няма начин да не е, защото си е родена с късмет... Фактът че попадна на теб говори достатъчно...





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.09 15:18



Искам безкрайно много да благодаря на Джими за дарените средства за пътуването на Сиси! Надявам се някой ден доброто, което и тя и всички дарители правите, да ви се върне в точния момент! Благодаря!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.02.09 15:46



Сиси се върна в БГ и остава при мен. Ще я караме някак си цяяяял живот. И в Германия нямаше добри условия за нас

Предполагам вече съвсем никой няма да се навие да вземе коте от мен вече

Историята за престоя ни във Франкфурт може да прочетете в дог.бг форума. Не вярвам тук да има интерес, затова няма да я разказвам.

Длъжна съм все пак пред дарителите тук да кажа какво се случи в крайна сметка.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано16.02.09 16:28



Все пак не забравя че германците са първенците по измами, и то понякога в големи размери - спомни си само за ws teleshop, necherman и всякакви пододбни.

Аз от 6 месеца се разправям да ми върнат едни пари които ми окраднаха в един хотел, но те се позовават на някакви си техни закони и отказват, нищо че признаха че имам право.

А и ако не говориш на немски - просто забрави за човешко отношение към теб.

Редактирано от Tapaлe Ж на 16.02.09 16:29.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.02.09 16:41



Не, не! Измами има навсякъде. Както тук има свестни хора, така и там има измамници. Но аз определено видях прекрасно отношение към животните и мен. Просто стопанката на Сиси работи 7 дни в седмицата, Сиси не се чувстваше добре там, три немкини и аз решихме, че е по-добре да се върне. Не бях аз само инициаторка. Но това, за което говориш е на милион км от това, за което аз говоря и както винаги мнението ти е супер не на място и нелогично.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано17.02.09 00:42



Ах, Дени, сериозно ли говориш? Не мога да повярвам... това направо си е съдба... достойно да се опише в роман... или поне в разказ!

Не знам как се чувстваш - сигурно уморена от п ът... от емоции... но дано присъствието на сивото, мекичко телце на Сивушето да те успокоява....


Още не съм прочела историята в дог.bg форума... след малко отивам да прочета...



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.02.09 01:08



Чувствам се спокойна, успокоена. Знам и ме е яд, че никога няма да предложа на нито една от моите котки това, което предлагат на котките в Германия, но осъзнах, че аз всъщност съм първият и единствен човек, от когото Сиси позна нормално отношение и грижа и затова вероятно тя е твърде привързана към мен. Съжителството й с новата стопанка щеше да бъде адски трудно и за двете поне в началото. Първата нощ Сиси нощува при нея и не я оставила да спи от мечене и обикаляне. Немцте единодушно решиха, че е мукала за другите котки, но аз не вярвам. Аз също не спах цялата нощ, излезе ми херпес от мислене :) Но когато взех Сиси обратно в колата на следващия ден почувствах невероятно облекчение, не знам дали бе правилното решение, не знам дали Сиси щеше да свикне, дали щеше след време да се чувства по-добре отколкото тук, дали...ако....Знаех, че това е краят

И се зарадвах от сърце



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано17.02.09 02:00



Дени, ...

най-доброто решение! Сигурна съм, че е трябвало да отидете чак до там, за да си напълно сигурна какво ти казва съдбата ... и сърцето. Познавам това чувство, няма по-прекрасно нещо. Бъдете щастливи и неразделни!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: bichana(Reni)]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано17.02.09 11:35



Страхотна развръзка!!! Всички сме доволни





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано17.02.09 13:04



Радвам се, че съдбата реши да си останете заедно

Сигурна съм, че е за добро. Нагушкай Сиси от нас!



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Mutzka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.02.09 21:09



Благодаря на всички за подкрепата! Мислех, че ше бъда жестоко осъдена. Самата аз се съдя жестоко. Не мога да крия, че исках да я дам. Но се оказа, че това не е толкова лесно. И за двете ни явно. Към Джак и Рижко също съм привързана малко или много, но някак не е същото, не знам. Предстоят ни трудни моменти, трябва някак да се възпитаваме в добри обноски, макар че никога на нищо не съм възпитавала котка. Всяко зло за добро и обратно. Престои да видим при нас какво ще е. Жал ми е само за Сузи, тя май е най-потърпевша от това развитие.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 23:11



Откакто официално обявих и приех за себе си, че Сиси е мое коте завинаги, трябва да ви кажа, че се чувствам ужасно различно. Преди някак си се наслаждавах на ласките й с леко сдържане и тъга "Ех, все някой ден ще си идеш". Сега е толкова кеф всичко. А тя откакто се върнахме не ме изпуска от поглед. Както спи свита на кравайче спокойна, ако стана да ида до другата стая, тя веднагически става и ме последва. Изчаква ме и се връща с мен. Наистина се радвам на всички тези нови усещания. Сякаш влизам в ролята и аз на нов стопанин :))

Жал ми е само за моята малка Сузи - тя така свикна вече да бъде тормозена, че рядко слиза на земята. Предимно виси по шкафовете, а щом види Сиси отдалече веднага търси някакво скрио място. Вече и играе рядко. Преди много търчеше, скачаше, гонеше с Коко. Сега няма такива неща. Дали някога ще свикне и ще бъде отново весело, игриво коте?





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано19.02.09 23:25



Предполагам, че ще свикне - може би защото съм непоправим оптимист... Пак ще си играе... няма начин да не свикнат все някога според мен... Сега е време да се радваш на вълшебните мигове със Сиси... другото ще се нареди с времето..





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.02.09 09:36



Радвам се, че Сиси намери най-накрая своя човек. Ако обръщаш повечко внимание на Сузи, дали няма да се престраши да бъде по-активна?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Mutzka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.02.09 09:53



Това правя в момента. Обръщам повече внимание на Сузи. Снощи й дадох любимото й топче, до което горката от месеци не може да се вреди и тя се заигра с него. Пазих я от другите и тя поигра 20-тина минути. Много се надявам като си идат Джак и Рижко и нещата да се нормализират поне до приемлива степен.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.02.09 10:35



Вярвам, че всичко ще се нареди с времето, трябва само търпение. Стискаме ви палци. Да нагушкаш цялото племе





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 21:40



И като споменах Сивушка в другата тема се сетих да ви я покажа няколко месеца по-късно. В този сезон не знам защо, но за втора година имаме проблем с козината. Къпя я, което ми коства ужасно много, реша я, но уви - скубе се, чеше се, хвърчат косми навсякъде...

Излезе й прякор в нас- фрау Сиси



Редактирано от denii на 18.06.09 21:41.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано19.06.09 09:26



Браво, Дени!
Сиси вече има и изгледа, и погледа на домашна котка.


Напоследък нямам време даже да чета, па камо ли да пиша, но тук не мога да се въздържа.
Целувки от нас за цялото домочадие !



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.06.09 09:41



Благодаря ти, Джими! Сиси наистина поомекна, към мъжете няма проблем, остава само този с моята Сузи, но и там мисля, че нещата се пооправят. Разбира се, има го и факта - другите двама агенти, които значително променят ситуацията, но силно се надявам когато заминат, статуквото да се запази такова. Ето и снимково доказателство - да седнеш с гръб към врага преди няколко месеца беше немислимо



Целувки и от нашата предимно мъжка банда към вашата изцяло дамска.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.