Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Транквилантинови  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.03.08 10:39



Имам спешна нужда от някакъв котешки транквилант, щото вече не се издържа

Пета нощ изтрещява свинята и не ни оставя да мигнем. Последните дни бях сама и някак си го търпях. Снощи обаче половинката беше вкъщи и не го изтрая. Цяла нощ го е гонил за да докопа тлъстия котешки задник и да го шляпне (след шляпване по дупето добитъка знае че е сгафил и се покрива за няколко часа, които ние с кеф проспиваме).
И това след солидна игра с лазерчето, след солидна игра с половинката, след късна вечеря за да не ни вдига уж по нощите за хапване.

Изчетох отново цялата тема за котешката мента, но на моя тя не му действа (имам едно спрейче на Beaphar с такава съставка - интереса е нулев.).

Та видях че Тарале Ж споменава за някакво Релакс - дълбоко ме вълнува какво е това, колко струва и дали е с някакви други билки, различни от ментата.



Тема Re: Транквилантинови [re: gamina]  
АвторГoлямaтaCпeциaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 11:15



Релакса е точно транквилант, но няма нищо общо с ментата нито с билките. Химия си е, макар на опаковката да пише друго.
Струва около 0,80 - 1,00 лв хапчето, продава се по зоомагазини, дават и на бройка. На опаковката пише - за преодоляване на стрес при пътуване, изложба, посещение на вет.кабинет и т.н. Изобщо - против всякакви стресове. Ползвала съм го и му знам ефекта - котките се успиват. Производителя дава доза 1 таблетка на възрастна котка, но според мен това е много.
Преди години трябваше да транспортираме едно 4-месечно коте от София до Габрово и му дадох 1/4. Заспа още докато пътувахме към автогарата и през целия път е спало като пън.
Може би за еднократна употреба да опиташ, но не знам ако системно го успиваш какъв ще е резултата. Колкото и да викат че е безобидно, хм.....



Тема Re: Транквилантинови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.03.08 11:19



Е, не бих го упоявала всяка нощ, колкото и примамливо да ми звучи идеята да се наспя най-накрая.
Мислех, че е някакво билково, което ще го поуспокои малко да не ни буди постоянно.

Нямам нищо против да си вилнее по цяла нощ, но не знам защо е решил, че той като не спи - и ние не трябва да спим.
Това отпада като вариант за съжаление



Тема Re: Транквилантинови [re: gamina]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 11:26



Колко е голям пакостника? Аз бих ти предложила два варианта - единия е приложен на моите котки, а другия на котето на приятеля ми. При моите - през нощта са затворени при мен в моята стая. Така ако шумят ставам и се карам, шляпвам, наказвам. Но и няма къде да избягат от мен. Най-много да правим кръгчета на стаята, но след първите няколко пъти знаят, че тръгна ли да гоня ще стане лошо и малко млъкваха. В крайна сметка аз махнах любимите шумни неща, а те си намериха по-тихи занимания. Другия вариант - още с лягането го гониш извън стаята. Да вилнее в останалата част от апартамента/къщата. Сега друг е въпроса, ако намери начин да се вмъква през нощта





Тема Re: Транквилантинови [re: gamina]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.03.08 11:30



нямаш ли някаква отдалечена стая, в която да го затвориш ? При нас много рядко се случва да не ни оставят да спим, но се случва .. особено Мая като се разгони. Затварям ги в кухнята, където и да скачат по вратата няма да ни пречи. Аз не бих давала каквито и да е хапчета ... Освен това на какво според теб се дължи това беснеене, доколкото разбирам не е разгонен.





Тема Re: Транквилантинови [re: angel_sin]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.03.08 11:41



Не знам, нещо просто си изтрещява от време на време и започва да прекалява. Той по принцип всяка нощ си вилнее, но понякога е нетърпим. Сега е в такава фаза.
Няма как да го затворя някъде. Ако е извън стаята, в която спя - ще застане пред вратата на съквартирантката и ще я събуди нея. Ако е затворен вътре в стаята - ясно какво става - гореописаното. Ако го затворя само в кухнята ще потроши всичко, до което се докопа - изпитано е. Освен това явно е доста музикално надарен, щото успява и от там да ме събуди само с вой и мяучене.
Няма спасение, а аз искам само малко сън


тъпото е, че веднъж умишлено му оставих гранули - е така да хрупа там през нощта и да не ме вдига - да ама не, явно му е скучно и не може така двукраките да спят, а той сам да се занимава



Тема Re: Транквилантинови [re: gamina]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 12:07



Заври го под одеалото за малко. Без да го пускаш. След малко го пускаш пак с уговорка да е тих. Гали го под одеалото. Като е на тъмно и затворено място, като го галиш, може пък да му хареса и да заспи. В началото може да не действа съвсем, ама по-нататък би трябвало да подейства. А като направи нещо шумно, хващат за врата и му се караш. Все пак ти си му мама и би трябвало да приеме мъмренето.



Тема Re: Транквилантинови [re: gamina]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.08 12:34



Ох, напълно те разбирам, защото моя Арчър е същия - и аз 2 нощи подред почти не съм спала.
А обръщала ли си внимание кога го прави това? Защото моя го прави няколко дни преди пълнолуние, а утре вечер е пълнолуние, така чеее....затова може да са го хванали лудите. Аз вече съм установила този факт - че Луната влияе на моичкия и просто съм психически подготвена за будуване

Не че от това по-малко ми се спи

Редактирано от HaдяИ на 20.03.08 13:07.



Тема Re: Транквилантинови [re: HaдяИ]  
Автор suzinka_tomcat (наглец)
Публикувано20.03.08 12:54



Кастрация му е майката на концерта. След нея настъпва спокойствие и тишина, чистота, игра и спане. Абе идилия, но няма котенца.



Тема Re: Транквилантинови [re: suzinka_tomcat]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.03.08 12:59



Кастриран от две години... тцъ... спря да опикава, но не спря със среднощните концерти



Пълнолуние... верно беееееееее! Не знаех че наближава... е, освен да изтрая още 2-3 дена и до следващия месец. Наистина по пълнолуние откача тотално. Сега споменах на половинката, който заяви, че 2 ПМС-та му идвали много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.