Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Profender - край на гадните таблетки!нови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 22:08



По информация на нашите ветове, в България в най-скоро време ще се появи въпросния препарат. По-подробно тук

, а за тези които не разбират или не могат да прочетат нещо с повече от десет думи, това е пипета, подобна на фронт лайн, но действаща на всички външни и вътрешни паразити (включително тении). Накапва се на врата, срок на действие 3 месеца. Както се казва - с един изтрел (пипетка) - три заека (третия заек са спасените ръце от нахапване и надиране).





Тема Re: Profender - край на гадните таблетки! [re: Людмил]  
Автор Bambimira (любопитна)
Публикувано03.03.08 22:33



Крайно време беше че то иначе голяма борба пада при нас със даването на тез хапове.Надявам се до два месеца да ги има вече ,че тогава ми предстои поредната борба с ъс звяра ,и отсега започва да ми се свива стомаха





Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Людмил]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано03.03.08 22:40



Супер.Щото някои имаме и котка и куче и се налага да ползваме различни препарати,а и комбинацията ДВЕ В ЕДНО ми се вижда много удачна.Така няма да си тъпчем животните с по няколко вида препарати .Дано само не го "побългарят".



Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Людмил]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.03.08 22:54



Колко силно (разбирай отровно) трябва да е нещо, което през кожата може да обезвреди вътрешните гадове? Може да бъркам, но това е първото, което ми хрумва.


Пише, да се слага на 3 месеца. При положение, че цикъла на развитие на глистите е 20 и няколко дена - значи има депо - дали е добре?



Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: bushkata]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 00:00



Пишат хората, че действало по-сигурно от дронтал. Бил единствения който убивал яйца и ларви. Трябва да се капе на врата, на място дето не могат да се оближат щото после се запенвали. Можело първо, пробно, да се капне малко, да се провери за евентуална непоносимост. Мисля, че не е много токсичен, просто действа дълго време и затова е ефикасен, плюс това, че убива глистите през целия им цикъл на развитие.



Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Людмил]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано04.03.08 09:23



А защо трябва да има бой. На мойта котка спокойно и отварям устата и и бъркам вътре. Първите 2 пъти се дърпаше, като видя че няма опасност свикна, сега мога да и бъркам колкото си искам. Каквото си го направиш такова ще е животното.

За празниците бяхме 3 дни на гости - никакво криене и такива глупости, още в първите 5 минути бяха намерени тоалетната, мястото за ядене, отворена и затворена душ кабината и застанахме на стратегическо място до прозорците за наблюдение. Само се карахме на другата котка в огледалото. Без да съм и казвал нищо разбра че на масата, леглото и кухненския плот не трябва да се качва, дори и не се опита да си чеше ноктите, изобщо се чудя това добро животно дали няма да издивее някога.



Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Tapaлe Ж]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 11:06



Всички вече знаем, че твоята котка е поне с едно висше. Зора е, че има котки които съвсем не са толкова интелигентни (или както пишеше някъде - всички котки са умни, само че най-умните се правят на глупави, са да се грижат повече за тях). Наш Коко последния път доста се изложи, след като демонстративно изплю хапчето първия път, показа сила, характер и зъби и се размина без обезпаразитяване. За разлика от хапчетата, въпросния Профендер действа на всички стадии на глистите и тениите - хапчетата действат само на зрелите форми и затова се налага да се повтарят след 20 дена. Това обаче са само чужди думи, като го пуснат ще видим.



Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано05.03.08 19:24



Не всички котки са умни и не всички котки са послушни добри...
Едната от моите мацки например изобщо не иска да си глътне хапчето. Даже като разбере, че ще й даваме, почва да ръмжи. Веднъж я държах повече от 10 минути - не го глътна! Единственият начин, по който успях да я накарам да глътне хапче, е следният: лъжичка с котешки пастет (защото тя мнооооого обича да яде - всеки път се нахвърля върху храната така все едно не е яла от 2 дена) - та с тази лъжичка покрай устичката, а в същото време устичката я държим затворена - по този начин почват да й текат лигите и на нея й се налага да преглътне.
С другата котка е маалко по-лесно - при нея няма нужда от миризма на храна, за да глътне - но тя пък е изключително своенравна и като е решила, че не иска да го гълта това хапче.... После, след като го глътне, седи някъде и гледа така все едно току що са я отровили. Много е смешна...
А иначе последната е изключително умна - всичко разбира...



Тема ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: Людмил]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 22:00



но се накапва всеки месец на кожата на вратлето, където не може да се ближе.Струва близо 17 лв.
Миналият месец правех изследване на фекалии, за своя сигурност, че като го намерих бе пълен с гадости, чист е като сълзица.Този препарат, който аз ползвам действа както на вътрешни, така и на външни.Честно казано го приема без да му мигне окото, докато онези пасти дето му ги църкаха в устата, бе толкова наплашен от тях, че само като му размаха нещо пред устицата и бе готов да ме глътне заедно с него.

Вече сама си накапвам капките, изглеждат в подобна опаковка като тези, които ти си открил, много е лесно и удобно.Не са широко разпостранени поради цената си, все пак се слагат всеки месец...но при положение, че ние ядем консерва риба тон за хора от 2,95, какво са 17 лв. нали така





Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: лъв тakъв]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 22:47



Не съм ги открил аз, нашите ветове ми казаха. Някаква фирма в момента го регистрира и после ще го разпространяват. Разликата с другите препарати (по техни думи) е, че това чудо действа и на тениите, а това което четох е, че убива яйцата и ларвите, тоест изчиства животното напълно. Не знаем още нищо за цената, дано да не е астрономическа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.