Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.03.08 22:59



Че те и останалите действат и на тениите и на яйцата и ларвите. Не вярвам това нещо да се прилага еднократно. Дори и човешките лекарства против паразити се прилагат два пъти минимум. Аз лично мисля като бушката и ще изчакам известно време преди да изпадам във възторг.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано06.03.08 12:10



Хапчетата не убиват яйцата, именно за това се слагат през 14 (поне) дена, огато е опаразитено животното - изкарва възрастните форми, яйцата остават, после като дадем пак - излизат тези, които при предишното хапче са били яйца, но сега вече са порастнали в истински глистаци... И така докато се изчисти окончателно.



Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: bushkata]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано06.03.08 12:29



Това, което на мен ми идва на ум е, че не е задължително да е токсично. Металния медальон, който от известно време се предлага на пазара не мисля, че е токсичен, но пък се оправя с паразити. Освен него, препарата за дирофилариозата не беше ли пак с външно прилагане, но пък убиваше вътре ако има яйца? Само си разсъждавам по темата.
Иначе ако наистина скоро се появи подобно нещо и е с действието, което се описва аз лично бих го избрала пред съмнителните таблетки.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: kokerka]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано06.03.08 12:33



Този медальон от доста време ми е много интересен, но още не съм говорила с някой, който да го е ползвал поне едно цяло лято само него - да каже как е.

Иначе - хората ползват и микровълнови печки, но аз лично никога не бих.



Редактирано от bushkata на 06.03.08 12:33.



Тема Re: ние ползваме Стронхолд вече четвърти месец,нови [re: bushkata]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано06.03.08 12:36



След няколко години ще ти кажа за ефекта от микровелето, купих си наскоро с цел притопляне.
Медальона знам за един човек, който го ползва поне една година, но не съм прочела какво казва за неговите способности. Ще се разтърся и ако намеря нещо ще те уведомя :)

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Profender - край на гадните таблетки!нови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 14:58



Profender - вече се предлага в България. За това ме информира нашия ветеринар. Цените са съвсем поносими. Производство на Байер, вносител Алапис Бг. Предлага се в три разфасовки, в зависимост от големината на котката. Срок на действие 3 месеца.



Тема Да поправя:нови [re: Людмил]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано26.11.08 23:47



НЕ всички паразити се обхващат от Profender. Бълхите, кърлежите и другите живеещи в козината НЯМА да бъдат избити от Профендера.

Активни съставки: Emodepside 21.4 g/L, Praziquantel 85.8 g/L

Статия за


и за

И двата препарата са антихелмитици (противочервееви) и бълхите, дори да са токсични за тях, ще оцелеят. Bayer, да си ядат ушите с тази реклама.



Тема Re: Да допълня:нови [re: martyr]  
Авторlena (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 00:27



Как бавно и необратимо скапва черния дроб.



Тема Re: Да поправя:нови [re: martyr]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 07:55



Съгласен съм за външните, даже грешката е моя, когато пуснах темата.



Тема Re: Да допълня:нови [re: lena]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 08:07



Ако направиш справка ще видиш, че съдържанието на Profender (Emodepside 21.4 g/L, Praziquantel 85.8 g/L ) и Drontal (20 mg Praziquantel 80 mg Pyrantel as the Embonate) е почти едно и също. Разликата е, че дронтала (както и всички подобни таблетки) дразнят стомаха и могат да предизвикат повръщане. Освен това дозата се приема на веднъж, ударно, докато профендера бавно се абсорбира през кожата и съответно по-леко се изчиства от черния дроб. Аз не съм рекламен агент на Байер (поне до сега не са ми предложили пари да ги хваля), просто споделям с вас, така, че мненията ви са полезни и интересни, стига да са конструктивни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.