Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема търпят ли вашите котки каишки?!  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 23:19



Просот се чудя...днес направих голяма глупост, от суета само, признавам.Не ми се нахвърляйте сега, защото може хи да си мълча, ама аз ще ви разкжа, за да не сбърка някой като мен.
Купувах разни неща от магазина на котак мой и видях една страхотна каишка, в невероятно подходящ цвят за козината му, с камъни отгоре.Огледах я, аз отдавна искам да има такова нещо, но повече си представях медальон с името му и номера на тел. ми, ако се изгуби случайно, за да ми го върнат добри хора.Мислех да му поръчам такава специално от ест. кожа и така.
Днес като видях тази и си казвам, ауу колко е красива- точно ще опитам първо с нея да видя дали ще я държи.
Сложихме я с зор, отначало го дрназнеше и се мяташе ту на ляво, ту на дясно, после го заиграх с едно топче и позабрави.После заспа.После си пъхна долната челюст вътре, докато бях в банята и като излязох се разплаках заедно с него.Ужасна съм идиотка, нали?!
Срязах я с една ножица, а устицата му разчекната като на крокодил по анимал планет.Скъсах се от рев, разбирате ли...колко време още трябва да мине, за да спрат животните да задоволяват собствената ни суета, преди да разберем, че ако на нас ни правят така...би било ужасно- да ни кастрират, да ни къпят пряко волята ни, да ни режат ноктите, да ни променят държанието за каприз и други такива.
Намъчнено ми стана и се чувствам ужасно, пиша тук, за да ви го споделя и зная, че ще отнеса упреци, не че не ги заслужавам.Но и наистина израствам в грижата си за него, дано само не му причиня вреда, докато се сетя, че по-добре див и щастлив, отколкото спокоен и налачен с хиляди човешки приумици!



Тема Re: търпят ли вашите котки каишки?!нови [re: лъв тakъв]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано09.02.08 23:27



с угризенията - добре, а котето как е?



Тема добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: Gatofilla]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 23:32



а и той бе уплашен, а не контузен.Сега спи до мен на скрина, опрял гръбче в топлата стена и сякаш е забравил напълно безумието на стопанката си.

За да бъда докрай честна с вас, ще кажа и че той има каишка за разходка и пуловер- но това прави с радост и много трепет, може би затова реших, че вместо коте, имам куче и мога да си го дресирам по мое осмотрение.

Само се чудя онез котки по филмите как се разкарват са каишки по вратлета и панделки, без да душат себе си или околните.Даже в "Мъже в черно", ако помните, котето носеше цяла галактика на вратлето си:))



Тема Re: добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: лъв тakъв]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 23:39



Ей сега ще ти покажа как

. Моята е с каишка на врата с капсула-адресник от 4 месечна.




Всичките ми гости с голям интерес питат какво е това на врата и. Може да ми се смеят, но белята става веднъж и ако не дай боже случайно излезе през външната врата, искам да се знае, че котката е нечия. А дали ще се сетят, че в тази метална капсула са адреса и телефона ми, мога само да се надявам. Абе дано не става нужда никога ...



Тема Re: добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: лъв тakъв]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.02.08 23:47



Купи каишка на Рогз, която се отваря автоматично когато има натиск над 2 кг. На мечопух капсулата е хубава, но на моите много им тежеше и се дразнеха. Затова взех на Уискас адресник, пластмасов, много лек, прозрачен, вижда се телефона и името.



Тема Re: добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 23:52



И на мен първия ми адресник беше прозрачен пластмасов ама Ели го нагриза в пристъп на гняв като 2 седмици бях в чужбина

. И затова сега метален, не може да го яде :). Ето вижда се на тези снимки.









Тема Re: добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: MechoPuh.]  
Автор Merи@ (позната)
Публикувано09.02.08 23:53



И моята Али има нашийник.Отначало не го търпеше много ,но в последствие нямаше никакви проблеми( и тя на няколко пъти си е закачала челюстта, но аз не й го държах стегнат и тя можеше да се откачи по всяко време ама й беше кеф да си го дъвче, в последствие се отказа.).Е сега съм принудена да не й го слагам, защото господин Уиски реши ,че може да я хваща за него и да я влачи и се страхувам да не я обеси.Иначе ми се искаше и двама та имат нашийници с табелки с телефон, но е невъзможно.



Тема Re: търпят ли вашите котки каишки?!нови [re: лъв тakъв]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 23:53



видях една страхотна каишка, в невероятно подходящ цвят за козината му, с камъни отгоре
И аз съм виждала такава... но на котка. Жалко, че нямам снимка. Изглеждаше страхотно, веднага ми се прииска да купя подобна и на моите зверчета.


Моите не носят каишки не защото няма да ги търпят, а защото е безсмислено - дори за украса не може да се използва защото се губи из козината.
Поставила съм им чип, лошото е, че ако се загуби някоя от тях никой няма да се сети да провери дали има такъв.

Редактирано от ofika на 09.02.08 23:55.



Тема Re: търпят ли вашите котки каишки?!нови [re: ofika]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 23:58



Поставила съм им чип, лошото е, че ако се загуби някоя от тях никой няма да се сети да провери дали има такъв.

Точно по тази причина смятам, че не е безсмислено поставянето на каишка. То аз се опасявам, че някой не би се сетил да отвори металния цилиндър и да види, че вътре има листче с данните ми, какво остава за разни там чипове.



Тема Re: добре е, аз много бързо я срязах,нови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.08 00:42



Off. Най-после снимки на Ели в нета

Доживях. Показвай я по-често. Може да служи за еталон как трябва да изглежда козината на една здрава котка. Много е красива!

към авторката на темата: каишките са много важни. купете му такава на Рогз, за каквато ви казах, че се отваря при натиск над 2 кг. Много често напоследък има загубени котки и тази каишка е единственото, което ще направи впечатление на някой, който просто ще го мерне с поглед ако не дай си Боже се загуби. и моля ви, не купувайте от естествена кожа. като нищо може да е направена от коте досущ като вашето.

офика, каишките били безсмислени
направо съм в шок и ужас. от всичките ти изказвания този най ме възмути. на кучетата каишките също ли са безсмислени? ако котката, която наскоро прибрах само защото имаше каишка също ли е безсмислена? то хубаво чипове, ама във вт в колко кабинета има четящи устройства? а за да се занесе ОБИКНОВЕНА котка на четящо устройство, то първо тя трябва да е прибрана от някой, който някак си е решил, че тази котка има стопани. айде, за персийките ти някак ще се сетят, че може и да не са улични, но за обикновените, няма как да се сетят, освен ако не носят каишка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.