Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: търпят ли вашите котки каишки?!нови [re: лъв тakъв]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 00:52



Преди време слагах противопаразитни каишки на котаците които останаха да живеят при майка ми. Един ден едната каишка я няма. Намерих я после закачена за една ограда. Добре, че котьо тежък и силен та се скъсала. От тогава смятам, че всякакви каишки са опасни за котките. Преди няколко дена при нас на гости беше една красива писана, с противопаразитна каишка. Първото което направих е да я сваля. На мястото на каишката козината беше оредяла много некрасиво. Въобще хич не обичам каишките. Сигурно котките също.



Тема а котето ти не си заклещва челюстта на нея,нови [re: MechoPuh.]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 01:01



аз ес ужасих като видях какво стана с Мо, при все че не бе стегната мак толкова ...освен, ако причината не е в това, че има и малка част от каишката, която е като ластик и вероятно е направила възможно влизането на челюстта вътре, а после навън е почти невъзможно.
Ами, ако не съм у дома в този момент, кой ще му помогне?!Не зная, чувствам се силон разколебана...
А ти Пух, как свикна твоето коте, не се ли дразни от висящото цилиндърче.Аз като зная, че за да му махна една гурла от окото, трябва да го направя с пълна упойка, имам съмнение, че никога няма да свикне.
А и ако изляза от вкъщи, цял ден ще мисля каков става с тази каишка и дали няма да се заклещи на нещо или устата си, ще ми е адски неспокойно след това, което видях.Толкова паниран бе, че чак ми позволи да я срежа с ножицата, иначе по правило не позволява нищо да се доближава към него.Това е така, откакто му взимаха кръв.Не зная дали ще си спомните, бе преди Коледа още, когато споделих за коте, което кашля и сигурно е от глисти.Но не бе от глисти, а от тежко възпаление на дробовете, понеже си го прибрах от една бензиностанция в най-големия студ и тъмница.Сега си го излекувах, но у него остана силен страх от взимането на кръвта..не ми сес помня колко кошмарно бе, от рентгена и всичките лекарства през уста, венозно и как ли още не.
Питам се, да го мъча ли животинчето изобщо с подобна каишка, при положение, че е толкова чувствителен към външна намеса.

Ако някой има опит, нека сподели с мен за колко време се приучиха котета към носене на каишка и каков правите, не се ли боите от това вклиняване на зъбите под нея.



Тема моето бе чиста суета, обезпаразитявам го със!нови [re: Людмил]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 01:07



стронхолд, така че каишката е само и единствено за красота.

Ама тази е направо бижу, с камъни и страхотна мека кожа, леко лачена, направо красота и половина, не много дебела, не е плътна, изработена с вкус и притежаваща направо по снобски скъпарски вид.

Абе аз като си я харесвам толкова, защо не си я сложа на моя врат, нали?!Току и сексуалния ми живот се съживи





Тема Re: а котето ти не си заклещва челюстта на нея,нови [re: лъв тakъв]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.08 01:07



Ами ние споделихме - първо, котето свиква, второ взели сме си от каишките, които се отварят при натиск от животното. И на мечопих е такава, и аз взех такава по нейн съвет. Моите са на 4 години и досега не бяха носили такава. Свикнаха, нищо им няма.



Тема Re: а котето ти не си заклещва челюстта на нея,нови [re: denii]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 01:10



отваря се при натиск, това означава ли, че все ще е отворена и свалена, защото той не спираше да я бута с лапи и да я атакува със задните крачета.

А, иначе съветът относно каишката си го отбелязах и ще потърся такава, що ме все пак безопасна и ще опитам.
Наистина предпочитам, ако той излезне от вкъщи, да има телефон в джоба като останалите домашни, но за съжаление котаракът ми никога не си слага гащите като излиза.Адски небрежен!:)



Тема Re: моето бе чиста суета, обезпаразитявам го със!нови [re: лъв тakъв]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано10.02.08 01:23



Не се самоосъждай толкова. Всичко е наред щом си е затворило котето обратно устата, нали?


Аз имах друга приумица - да го науча да се разхожда с повод като кученце. Мечтаех си напролет да излезнем заедно в близката градинка - той на каишка и хората да ни гледат и да се чудят... Ето ти и моята суета (не си само ти). Е, да, ама не - след като купих един хубав котешки повод син на цвят(естествено, като за момче), той не можа да го изтърпи и минутка - започна да го хапе, да дърпа... полудя и аз го махнах, естествено. С него свалих и мечтите си за пролетните разходки до градинката... а и междувременно си припомних, че и да свикне да се разхожда така, аз едва ли ще мога да го извеждам редовно- просто нямам кога... Та такива работи със суетата - присъща е и на други , не само на теб...



Редактирано от Живoтинka на 10.02.08 01:24.



Тема имаш чудесна черна прелест:)нови [re: Живoтинka]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 10:30



Аз преди имах черен котарак и много се увличам по черното им, но този път ме намери бежов такъв и за нищо на света не го сменям:))

Иначе, за каишката и повода- ще ти кажа, той също не свикна бързо, в началото се правеше на кълъбце и опитваше да г изблъска.Особено без пуловерът е като Худини, едно- две движения и поводът остава в ръцете ми празен!Но вече се научихме и трябва да ти кажа, че сме голяма гледка на разходка.Сега, да те предупредя, че свикването му с това ще ти е най-малката беда.Само излезте и послушайте коментарите на хората:))
Аз все пак го разхождам в собствената си градинка и когато ходим до магазина гледам да избягвам оживени места, но все пак няма как да не чуеш злобни подмятания.А като влизаме вътре, аз си го взимам в ръце и на става такава суматоха- я, какво коте; я, как го научихте; таз пък се мисли, че държи декоративно кученце; г-жо, това да не ви е зверилник; надута мутреса; я, може ли да го погаля, хапе ли... и други такива:)

Не съм сигурна дали му харесва и ме съмнява, че повече харесва на мен и ме се иска да споделя приятната му компания вкъщи и навън.Даже понякога ми се прииска да е куче, за да си тичаме заедно в парка:)

Такива ми ти работи, драги ми Смехурко





Тема Re: моето бе чиста суета, обезпаразитявам го със!нови [re: лъв тakъв]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 11:02



То е ясно, че сега се капем ( ние се пръскаме със спрей, пак стронхолд). Ама едно време нямаше такива красоти. Вземах една каишка, режа я на три и ставаше за куче и две котки. След като се случи тоя номер, направих каишки с ластик и ги слагахме само докато са в къщи. Аз се опитах да намекна, че каишките са опасни за котките тъй като са склонни да се провират (включително в къщи). Разбира се много готино би било котьо да си има каишка, която да "облича" като идват гости, например. Относно сексуалния живот всички знаем, че помага общуване с женска котка (може и без каишка).





Тема Re: моето бе чиста суета, обезпаразитявам го със!нови [re: Живoтинka]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 17:40



Още суета, щом не понася каишки става ето така -





Тема окуражаваш ме да общувам с женска, не те е срам!нови [re: Людмил]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 18:01



Аз казвам "лъв такъв" на котарака си, иначе съм определено жена.

В клетка никога няма да сложа животно и ако искаш да знаеш на една ветеринарна аптека, която съществува още от детството ми, продължават да пазят снимката ми като "търси се", където им пуснах всичките папагали на свобода.Даже омразата им върви по родословното дърво и се предава през поколения.

Каишките, които си показал, много са вълнуващи и красотни, но те пък на всичкото отгоре и ще убиват на клетото създание със сигурност.Колкото до слагане на каишки за пред гостите, сигурна съм, че някои гости повече ще се развълнувата да видят диамантите по шията ми.

И последно по темата, установих и че най-много обичам дас и целувам котето по шията и гушката, а такава каишка ще ме ограничи.

Сега извън темата, а пък като се прибирах видях две котки да държат със зъби черен парцал.Като се приближих видях, че не е парцал, да ме прости котараната, а черна котка, вероятно разгонена.Единия бе отгоре й и я захапал- видимо доста съсредоточен, а другият стоеше малко по-изместен встрани, но също я захапал и извършва спецефичните движения за месец март.
Уверявам ви, о времена и о, нрави- светът е полудял






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.