Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 13.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: surfline]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 15:55



Няма тъпи котки, всички котки са много умни, но някои се правят на такива за да се ползват от засиленото внимание и грижи на своите стопани. Изобщо относно стопаните момента е малко спорен - кой е шеф, кой подчинен.

Ето ви пак любимия ми цитат -
"Имаме нужда от друга и по-мъдра, и може би по-мистична представа за животните.
Далеч от природата, и живеейки със сложна хитрост, човека в цивилизацията наблюдава съществата през лупата на своето познание и ги вижда през уголемено перо и целият образ е размазан.
Покровителстваме ги за тяхната незавършеност, за трагичната им съдба да приемат форма толкова далеч под нашата.
И точно там грешим, и грешим много.
Животните не трябва да се измерват от човека.
В всят по-стар и по-завършен от нашия, те се движат завършени и пълни,
надарени със сетива, които сме изгубили или не сме имали,
живеещи със звукове, които няма да чуем.
Те не са братя;
Те не са подчинени;
те са други нации,
уловени заедно с нас в мрежата на живота и времето,
другари затворници на величието и мъките на земята".

Хенри Бестън - 'Най-отдалечената къща'




Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано20.03.08 17:24



Мдам кой е шефът е отдавна ясно поне в къщи

.

Цитатът ми напълни душата.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 23:15



Ето на какво попаднах докато ровичках из нета. Става въпрос за котка порода Сфинкс помогнала за спасяване от пожар и откриване на рак. Английския не ми е баш "роден" и затова ще се въздържа от превод, ако някой се хване може и ...

I think I emailed you about the time she woke me when a spark from the fireplace caught the carpet on fire. She saved my life! What happened was that I was in bed with a cold/flu during the day. I had started a fire in the fireplace to help warm the house as it was so cold outside. I went into the bedroom to lay down and fell asleep. Sometime while I was sleeping, a wood chip popped out of the fireplace and fell onto the carpet. It started burning the carpet. It was a smoldering fire, smoke filled the living room. Allie was running from the living room to my bedroom and she would jump on my bed meowing. When I didn't get up, she would tear back into the living room then return to my bed just fussing. I woke up and smelled the smoke. Carpet burning has an awful odor so I immediately jumped to find out what happened. She met me in the living room as to show me what was wrong. After I put the fire out, I realized that she saved my life. I knew she was special from the start, but that was when I started to realize how extremely special and smart she really was.

She also found my skin cancer that I had on my face. She would smell my cheek, same spot every night. She would breathe through her mouth, then would bite that same spot. I had that place checked, and sure enough, it was skin cancer. They burnt it off and after it healed, Allie would start doing the smelling and biting, so I went back, and the cancer was back.








Тема Превод:нови [re: Людмил]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано14.12.08 05:54



"Мисля, че ти писах за онзи път, когато тя се събуди, защото от камината изскочи искра и подпали килима. Спаси ми живота! Стана така, че бях в леглото с настинка или грип цял ден. Разпалих огъня да загрея къщата, защото беше много студено навън. Отидох в спалнята да си легна и съм заспал Докато съм дрямал, дървено парче е изпращяло и изскочило от камината върху килима. Започнал е да гори. Димящ огън, който е изпълнил цялата всекидневна стая. Али притичала от дневната до спалнята, скочила на леглото с мяукане. Когато не съм се разбудил се е върнала до дневната и обратно на леглото с фучене. Разбудих се и подуших дима. Горящият килим има противен мирис, затова веднага скочих да видя какво е станало. Тя ме посрещна в дневната да ми покаже "какво не е наред". След, като изгасих огъня осъзнах, че ми е спасила живота. Знаех, че е специална от самото начало, но тогава осъзнах, колко действително е специална и умна.

Тя също откри кожният ми тумор, който имах на лицето. Душеше ми бузата на едно и също място всяка вечер. Дишаше през устата и хапеше на това място. Отидох да го проверят и както се оказа, това е кожен тумор. Изгориха го и след като раната се излекува, Али продължи да души и хапе. Отидох отново да проверя и тумора се беше върнал."

Не съм сигурен в пола на автора, за това по инерция превеждах в мъжки род. Иначе и за котета лечители съм чувал. Не са само добри диагностици





Тема Re: Превод:нови [re: martyr]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 09:16



Писмото е писано от жена, Mary Hill. От връзката отдолу може да научите повече. Става въпрос за основополагащата котка в развъдник ANGELFIRE, която вече не е между живите. Направих бърза справка - GRANDPAWS ALOPECIA AREATA (Allie), както е цялото и име е сестра на Grandpaws Nefertiti of Ruaztec, която е първата котка-сфинкс в Русия. Нефертити фигурира в родословията както на Софи така и на Радис, като при Софи е 6 поколения, а при Радис - 4 назад. Светът е малък! И още нещо интересно - техен баща е Hari of Grandpaws, който е естествена натурална мутация, един от малкото намерени след основаването на породата и съответно имащ излкючителна цена за генетичното разнообразие (като излизате се оглеждайте, може и вие да влезете в историята!).



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторJupiter (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 10:38



Ето какво зная за Михаела, покойната вече котка на ексглавния прокурор Иван Татарчев.
Преди повече от 10-ина години на един много мразовит Архангеловден той се прибира вкъщи след продължително гостуване при свой приятел. Стига до входа на кооперацията и що да види - пред него се свила котка. Отключва вратата, тя се мята вътре и влиза с него в асансьора. Асансьорът спира на съответния етаж, котаната изхвръква преди Татарчев и се инсталира точно пред неговата врата - откъде е знаела къде да застане?! Той отваря, тя се вмъква и ... остава там до края на живота си. Кръщава я Михаела, защото се появява в живота му на Архангеловден.
Тъй като ексглавният прокурор е поклонник на нежния пол, често води в дома си приятелки. Михаела ги изненадва в гръб, ако собственикът й не се е сетил да затвори предварително вратата, и ги дере до кръв.
Няколко пъти Татарчев оперира болното си сърце в чужбина и по време на операциите Михаела буквално вие, дере и блъска главата си в стената. Журналистка ми разказа как отишла за интервю в дома на ексглавния прокурор. Сяда тя срещу него в кабинета му и Михаела веднага пристига, скача върху бюрото и застава между нея и любимеца си, т.е. огражда Татарчев, за да не му направи гостенката нещо лошо. Маха се щом разбере, че стопанинът й не го заплашва нищо.
За жалост Михаела не е между живите. Татарчев преживява ужасно смъртта й, не възнамерява да вземе друга котка, защото не може да прежали Михаела.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 09:24



Съвсем пресен пример! Преди година наша съседка при опит да освободи заклещил се на прозореца котарак, получава сериозно одиране по ръката. Тъй като одирането прерастнало в сериозен отток, постъпва в болница, където и откриват диабет, така да се каже точно на време. Нейния зет и дъщеря, пристигнали за случая, взимат двата и котарака (които са братовчеди на котараците при майка ми) и ги занасят в едно село, на около 20 км. от Балчик, където просто ги пускат. Та преди месец се върна единия, доста отслабнал (то кога е бил дебел), а вчера - другия. Съседката, въпреки че не ги долюбваше много, е категорична, че повече няма да се разделя с тях.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано15.12.08 11:35



Страхотно... как са пропътували милите с мъничките си крачета такова разстояние...! Невероятно...

Да споделя и аз от моя скромен опит... Имам чувството, че моя Лео има някаква уникална интуиция, сякаш чете мисли. Ще дам два примера за това:

1. Когато решим да го разиграем с любомото му лазерче (гони като бесен светлинката... няма насита на тази игра), още преди да сме го взели от мястото, на което стои, Лео където и да е скача и започва да търчи в аванс, търсейки червената точица... Няма как да знае, но предварително някакси разбира, че ще има игра след малко.

2. Тъй като не винаги обича да бъде гушкан, много се ядосва ако някой го вземе против волята му... Та, когато лежи на канапето и аз се приближа с вътрешното намерение да го взема против волята му, той само ме поглежда особено от долу нагоре някак си и хуква през глава и се скрива някъде... все едно ми е прочел мислите. Ако пък ситуацията е аналогична и аз се приближа към него без намерението да го взимам против волята му, той си стои спокойно и изобщо не бяга.

Мога да дам още примери... като че ли наистина предугажда намеренията, много е интересно... Вечер например тича за да му сипем прясно мляко по същото време когато и аз си сипвам, но това може да се счете да типичен пример на условен рефлекс... За разлика от това другите два примера говорят точно за някаква много интересна котешка интуиция... Някой друг имал ли е подобни наблюдения?



Тема Спасителката Чешканови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 18:05





Спасителката Чешка
Три години назад Аня Бабушкина загубва своята мама. Цялото семейство отивало на гости и попаднали в авария. Момичето с баща си Сергей почти не пострадали, но за един миг осиротели, загубвайки най-скъпия човек...Деветлетната Аничка онемяла от мъка: за три години не могла даже да гъкне. Цялото това време Сергей водил дъщеря си при най-добрите психотерапевти, но те само вдигали рамене.
Веднъж Аня отишла при баща си с бележник, където било написано "Татко, не тъжи!", а до надписа била нарисувана муцунката на котарака от "Алиса в страната на чудесата". Сергей решил да подари на дъщеря си котенце. Така в домът на Бабушкини се появило котенцето Чешка. След няколко дена се случило чудо. Един път вечерта момичето играло с котето и изведнъж го повикала "Пис-пис", а после още веднъж "Пис-пис, Че!"... Това били първите думи на Аня след три години мълчание. Сега тя вече разговаря и нарича Чешка своя спасителка.

Сп. "Друг Кошек" бр.7 2008г.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.01.09 18:34



А полезните, практични способности на нашите любимци?

Имате проблем с водопровода? Обадете ни се! Предлагаме опитен майстор и чирака му! Евтино и бързо!

"Мдааа, виждам къде е проблема..."



"Къде бе, майсторе?"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.