Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 13.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: интереснонови [re: Людмил]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 21:49



С животните е още по-лесно. Но и по-трудно същевременно. Когато започваш да говориш лошо и да мислиш лошо (или си уплашен и т.н.) хормоните които циркулират в теб се променят, а специално котките и кучетата усещат много. За растенита теорията е че усещат промяната в електромагнитените полета на мозъка.



Тема Ако не помага, не врединови [re: Tapaлe Ж]  
Автор T_o_6_e (Невярващ)
Публикувано13.03.08 23:32



Няма да коментирам дали помага или не.
Преди около година куцах няколко месеца подред от болки в коляното, докато в един момент като седна пред компютъра и котарака - хоп, се качи в мене и ляга така, че главата му е точно върху болното коляно. За 10тина "сеанса" по 1-2 часа и... няма и следа от болка.
Нямам идея дали животното е помогнало или е съвпадение. Просто такива са събитията.

Errare humanum est.


Тема Re: интереснонови [re: Людмил]  
АвторДPaka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 15:26



в тази връзка (с дърветата )и аз мога да споделя нещо.
Много пъти ми се е случвало да обгрижвам прекалено някое капризно цвете,а то да се чуди каква болест да хване.Като се изчерпам,писва ми и го изнасям на стълбищната площадка.Казвам си-край,това е, ще го изхвърля да не се мъчи,че и аз покрай него. Там обаче забравям за него и след месец или повече го виждам как съживено е нахвърляло здрави листа,че понякога и цвят. Това ми се е случвало поне 5 пъти





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано16.03.08 11:10



Преди 2-3 месеца моята котка ме спаси от пожар - в най-буквалния смисъл на думата. Бях запалила една свещ, от тези, дето в основата си имат вградени някакви сухи треви - нямах представа как зловещо горят тези треви. И съм задрямала на дивана в съседната стая. Котката, разбира се, се беше гушнала до мене, както обикновено. По едно време се събуждам от усещане за силен натиск по крака ми - гледам, тя изправила, със задните лапки стъпила на дивана, а предните буквално ги беше забила в бедрото ми. Нещо, което ви се заклевам, че никога не е правила - всички знаете колко леко стъпват котките по принцип. Та тя ме натиска по крака, изпънала шия (в посока на съседната стая) и нещо нервно души във въздуха, видимо неспокойна. Аз й имам пълно доверие и ако се държи така, винаги проверявам какво става.

Затова веднага станах и отидох да огледам - като влязох в съседната стая, направо се вледених. Въпросната свещ беше пламнала, навсякъде се беше разлял восък - и това се случва на бюрото, където от едната страна е компютърът, а от другата - огромна камара книги. По мои груби изчисления беше въпрос на максимум минута огънят да достигне книгите, не ми се мисли какво можеше да стане, ако котката не ме беше събудила.



Друг е въпросът колко глупаво и непредпазливо беше от моя страна, беше ми за урок и оттогава никога не оставям свещи без надзор. Но съм абсолютно убедена, че котката ме събуди абсолютно нарочно и неслучайно, тя иначе може през лицето ми да мине без да я усетя, а тогава сякаш беше мобилизирала цялата си сила в предните лапи, за да ме събуди. И то точно навреме.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Лилит]  
Авторwika (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 11:42



По отношение на точно тези свещи ще се включа и аз. Внимавайте много с красивите декоративни треви, листа, семена и други украшения, защото като стигне до тях пламъкът, пожарът ви е гарантиран. Моята изригна като истински вулкан и цялата стена още е опръскана с восък и черно, а над нея имаше снимки..не ми се мисли просто ако не бях в стаята какво можеше да стане.

Котанчо, разбира се, не беше наоколо и сигурно е спал в някоя стая на доволно кълбенце....Ама то просто защото и той не е котка, а демон, вселен в горкото малко животинче





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: wika]  
Автор CZ ()
Публикувано18.03.08 15:01



Ние пък си имаме пожарникарка. Види ли пламъче на някоя от чаените свещи, не мирясва, докато не го изгаси с лапка. Не дава да има огън, също като онези животни, хипопотамите ли бяха, който гасят с огромните си лапи запален огън в гората.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: CZ]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано18.03.08 15:20



Не бяха ли носорозите дето гасят огъня





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mutzka]  
АвторCZ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 15:38



Именно, носорозите, и двата вида животни са тежкотонажни - какво нещо е съзнанието, особено когато е обременено с разсейващи обстоятелства - на работа съм....





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: CZ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано18.03.08 15:42



Простено ти е

В тази връзка ние сме подпалвачи, защото можем да си легнем върху свещта и няма да ни направи впечатление, ама никакво



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано19.03.08 14:09



Котаракът ми обикновено ляга винаги върху корема. По едно време се премести от там към краката ми и изобщо избягваше всякакво "газене" и лиготене, което беше адски нетипично за него. След 2 седмици разбрах, че съм бременна. През цялата бременност гадинката не се качи по-високо от коленете ми. Когато родих се върна обратно върху "любимият" шкембак.
Аз също съм на мнение, че усещат нещата далеч по-добре отколкото ние си мислим - до този момент бях убедена, че стопанисвам най-тъпото диване на Света. Сега ми се струва, че е просто най-мързеливото.



п.п. Хубава тема - отдавна не бях попадала на толкова интересна дискусия в клуба.

Редактирано от surfline на 19.03.08 14:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.