Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Чип за котки?нови  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 22:14



Има ли такова нещо? И може ли някой да ми даде повече информация за това?
И още един въпрс, който няма нищо общо с първия, но четох, че в София и още няколко града има ветеринарни клиники, които правят безплатни кастрации на женски котки - за Пловдив знае ли някой има ли такава?
Че аз храня групичка около блока и още една около офиса, но имам възможност да ги нахващам и една по една да ги нося. Преди месец погребахме един мъник до офиса, голяма борба беше за живота му - подсигурихме му топла стая, агнешка кожичка на която да спи, антибиотик на инжекции сутрин и вечер, системи, вливки, вода и бульони на капчици със спринцовка... не успяхме да го спасим Принц Пепс Втори. Братчето му погребахме месец по-рано, блъснато от кола. Мамата ги гледаше до към 2 месеца и ги изостави. Бих могла с нея да започна кастрациите, иначе на пролет ще трябва да се погребват още космати мъници





Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 11:42



и можете да получите повече информация (най-отдолу има посочени телефони, електронна поща и скайп за връзка)



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано03.01.08 13:39



Чипа си е чип - и за кучета и за котки няма разлика. Поставя се подкожно на врата и служи за идентификация на животното, но не във всеки вет. кабинет имат четящи устройства, а и българина няма навика като намери животно на улицата да го води първо да го проверяват за чип. Е, при намерени породисти кучета се случва, но за котки едва ли някой ще си направи труда.
В Пловдив няма безплатни кастрации за жалост.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: Чип за котки?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:48



Благодаря за информацията, може би наистина няма да има полза от него в България за непородист котарак. Ще се надявам да се намери начин за някакъв вид gps-следене или кой знае какво.... Какво, като не са ни породисти любимците, като са толкова скъпи и ценни за стопаните си...
Ще се свържа с няколко клиники в Пловдив и разпитам поне за някакви по-поносими цени за кастрация на улични котки. Ако някой друг се интересува от този град, ще дам информация тук. Макар че аз такъв не познавам





Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:56



Не можеш да си представиш колко се радвам, че най-сетне и в този град има някой човек, който го е грижа за бездомните котки

. Регистрирай се, за да можем да си пишем ЛС. Ще се постарая да те свържа с хора от Пловдив, които се грижат за бездомните животни. Заедно може би ще ви е по-лесно да издействате някакви преференциални цени за кастрации.
А за чипа, както вече ти казаха, по-скоро проблема е, че никой не се и сеща да гледа за чип дори, когато животното очевидно има прилика с някоя порода, какво остава за безпородните ...



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано04.01.08 01:09



GPS следене може да се реализира ама не с чипа. Има си системки за гпс следене с големината на кибритена кутия - слага се на нашийник и готово. Приемниче, батерийка и място за сим карта - все пак за да знаеш къде е нещото то трябва да ти го рапортува - реализира се с смс-и в мобилните мрежи - наглася се да се изпращат координатите през определено време или при преместване по-голямо от определено разстояние от последното рапортувано положение. Цената на нещото е около 200 долара, имах един познат който произвеждаше български модели които използваша една фирма за товарни превози, май дори по-евтини бяха, но вече не се занимава.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 11:21



ох, има полза и за непородист и за породист котарак. аз дори бих сложила и каишка с тел. номер. и котките се губят и за разлика от кучетата те по-трудно се намират. сега имам една предполагаемо загубена котка и ако имаше чип ситуацията щеше да е значително по-лесна. на моите аз съм им купила най-обикновени каишки с адресници, но им ги махнах с мисълта, че няма как да се изгубят. повярвай, подобна мисъл вече изобщо не ми минава през главата и само ги чакам да се върнат, за да им надена отново каишките.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: denii]  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 16:05



Само се моля, ако се изгуби моят, да го намерите ти или някой от вас.
Което е невъзможно в общи линии...
Моят страда от "нечовешка" суета, не мога да му сложа нищичко на врата. Мартеница задържаме само 10-ина минутки и вече сме направили опит да се самообесим... И по-затегната и по-свободна - никак не търпи - полудява.
Ей сегичка, току що, преди 4 минутки може би правих злощастни опити да хвана един видимо загубен (във всички смисли на думата

) котарак... Красив оранжево-бял, прясно изцяпан, уплашен, тъжен с наведена глава, бродещ пред колите... направих страхотно задръстване в капана, след като триумфално карах след него, защото той вървеше по средата на шосето, спрях и тръгнах след него, ама не успях да го хвана, а и ме беше страх да не го стресна и излезне на булеварда - ония големия и страшния булевард!!! И ума ми не го побира, ако се случи това с моя! Ей, хора, вие така ли сте или аз съм се вманиячила?



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано04.01.08 16:16



Ето ме регистрирана вече.
Благодаря ти за отзивчивостта





Тема Re: Чип за котки? [re: Пeпca]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 19:28



Не бях така вманиечена, но ставам. И моите не търпяха мартеници и каишки, но като им ги сложа през уикенда, за да мога да ги наблюдавам, след 2-3 часа свикват. Опитай. Иначе умирам от ужас ако някое от моите за загуби, като знам, че от бебета са домашни и не са и помирисвали въздуха навън...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.