Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 12.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Чип за котки?  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 22:14



Има ли такова нещо? И може ли някой да ми даде повече информация за това?
И още един въпрс, който няма нищо общо с първия, но четох, че в София и още няколко града има ветеринарни клиники, които правят безплатни кастрации на женски котки - за Пловдив знае ли някой има ли такава?
Че аз храня групичка около блока и още една около офиса, но имам възможност да ги нахващам и една по една да ги нося. Преди месец погребахме един мъник до офиса, голяма борба беше за живота му - подсигурихме му топла стая, агнешка кожичка на която да спи, антибиотик на инжекции сутрин и вечер, системи, вливки, вода и бульони на капчици със спринцовка... не успяхме да го спасим Принц Пепс Втори. Братчето му погребахме месец по-рано, блъснато от кола. Мамата ги гледаше до към 2 месеца и ги изостави. Бих могла с нея да започна кастрациите, иначе на пролет ще трябва да се погребват още космати мъници





Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 11:42



и можете да получите повече информация (най-отдолу има посочени телефони, електронна поща и скайп за връзка)



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано03.01.08 13:39



Чипа си е чип - и за кучета и за котки няма разлика. Поставя се подкожно на врата и служи за идентификация на животното, но не във всеки вет. кабинет имат четящи устройства, а и българина няма навика като намери животно на улицата да го води първо да го проверяват за чип. Е, при намерени породисти кучета се случва, но за котки едва ли някой ще си направи труда.
В Пловдив няма безплатни кастрации за жалост.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: Чип за котки?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:48



Благодаря за информацията, може би наистина няма да има полза от него в България за непородист котарак. Ще се надявам да се намери начин за някакъв вид gps-следене или кой знае какво.... Какво, като не са ни породисти любимците, като са толкова скъпи и ценни за стопаните си...
Ще се свържа с няколко клиники в Пловдив и разпитам поне за някакви по-поносими цени за кастрация на улични котки. Ако някой друг се интересува от този град, ще дам информация тук. Макар че аз такъв не познавам





Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:56



Не можеш да си представиш колко се радвам, че най-сетне и в този град има някой човек, който го е грижа за бездомните котки

. Регистрирай се, за да можем да си пишем ЛС. Ще се постарая да те свържа с хора от Пловдив, които се грижат за бездомните животни. Заедно може би ще ви е по-лесно да издействате някакви преференциални цени за кастрации.
А за чипа, както вече ти казаха, по-скоро проблема е, че никой не се и сеща да гледа за чип дори, когато животното очевидно има прилика с някоя порода, какво остава за безпородните ...



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано04.01.08 01:09



GPS следене може да се реализира ама не с чипа. Има си системки за гпс следене с големината на кибритена кутия - слага се на нашийник и готово. Приемниче, батерийка и място за сим карта - все пак за да знаеш къде е нещото то трябва да ти го рапортува - реализира се с смс-и в мобилните мрежи - наглася се да се изпращат координатите през определено време или при преместване по-голямо от определено разстояние от последното рапортувано положение. Цената на нещото е около 200 долара, имах един познат който произвеждаше български модели които използваша една фирма за товарни превози, май дори по-евтини бяха, но вече не се занимава.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 11:21



ох, има полза и за непородист и за породист котарак. аз дори бих сложила и каишка с тел. номер. и котките се губят и за разлика от кучетата те по-трудно се намират. сега имам една предполагаемо загубена котка и ако имаше чип ситуацията щеше да е значително по-лесна. на моите аз съм им купила най-обикновени каишки с адресници, но им ги махнах с мисълта, че няма как да се изгубят. повярвай, подобна мисъл вече изобщо не ми минава през главата и само ги чакам да се върнат, за да им надена отново каишките.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: denii]  
АвторПeпca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 16:05



Само се моля, ако се изгуби моят, да го намерите ти или някой от вас.
Което е невъзможно в общи линии...
Моят страда от "нечовешка" суета, не мога да му сложа нищичко на врата. Мартеница задържаме само 10-ина минутки и вече сме направили опит да се самообесим... И по-затегната и по-свободна - никак не търпи - полудява.
Ей сегичка, току що, преди 4 минутки може би правих злощастни опити да хвана един видимо загубен (във всички смисли на думата

) котарак... Красив оранжево-бял, прясно изцяпан, уплашен, тъжен с наведена глава, бродещ пред колите... направих страхотно задръстване в капана, след като триумфално карах след него, защото той вървеше по средата на шосето, спрях и тръгнах след него, ама не успях да го хвана, а и ме беше страх да не го стресна и излезне на булеварда - ония големия и страшния булевард!!! И ума ми не го побира, ако се случи това с моя! Ей, хора, вие така ли сте или аз съм се вманиячила?



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано04.01.08 16:16



Ето ме регистрирана вече.
Благодаря ти за отзивчивостта





Тема Re: Чип за котки?нови [re: Пeпca]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 19:28



Не бях така вманиечена, но ставам. И моите не търпяха мартеници и каишки, но като им ги сложа през уикенда, за да мога да ги наблюдавам, след 2-3 часа свикват. Опитай. Иначе умирам от ужас ако някое от моите за загуби, като знам, че от бебета са домашни и не са и помирисвали въздуха навън...



Тема Re: Чип за котки?нови [re: denii]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано04.01.08 20:50



Параноята е болестно състояние ...

И моите не са излизали, това не ми попречи да дам Грибо в двор. И все пак моя котка не е летяла от терасата или друго подобно. Пък са повече.




Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 21:00



да, болестно състояние е. но си спомням как пускаше грибо да се разхожда по студентските коридори. интересно какво щеше да стане ако не се беше върнал някой път. белите стават много бързо.

интересно и защо не пуснеш още някой по дворовете. нали там им е мястото на котките, а не по апартаментите.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: denii]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано04.01.08 22:24



В момента усърдно работя над въпроса да изритам всичките на двор ... е смятам да дигна 2 метра ограда, но който може да си прескочи го приемам за достатъчно силен, че да се справя.

Виж Грибо е разумен човек. Не един път е доказъл, че преценката му си струва. На етажа всички го хранеха - вярваш или не бях се притеснила, че котарака ми не яде. А то какво - пускам го сутрин, той излиза, комшийте отварят вратата и си го придърпват - с чинийка. После и следващите. И после - котарака е болен не е ял цяла седмица ... да да ... Чистачката ми се караше да не хвърлям храна пред вратата в блока - никога не съм хвърляла храна пред вратата ...
Такива ми ти неща - крали са ми го да си го гледат на няколко пъти - всеки път ми го връщаха с думите - "На си ви чудовището"

Като го пратихме на село се ориентира в квартала веднага - в момента територията му за която съдя по различните хора твърдящи, че той е тяхна котка е около 2 км дворове.

Какво би направила ти с такъв котарак? Ще го кастрираш и ще си го държиш на рафтчето?




Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.01.08 13:32



е, щом си вярваш на всички тия фантасмагории....



Тема Re: Чип за котки?нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано06.01.08 18:13



Ще опитам, само дано не се наложи да влезне в употреба


Пепсът ми също е от почти бебе домашен, прибрах го на около месец и половина. Излизал е веднъж самостоятелно, когато беше на 6-7 месеца, но на другият ден се върна - мръсен, набит и с бълхи. В 5 сутринта се срещнахме по коридорите - аз с обезумял, а той с дяволит поглед. И двамата явно не бяхме спали, ама на него хич не му дремеше .



Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано06.01.08 23:24



На село къщата е оградена с 2 метра ограда. Глезим там 8-10 котки през уикендите... и всички до една прескачат оградата. Никоя от тях не е домашна, нищо, че влизат в къщата, спят с часове до печката и изяждат промишлени количества топла попара... Никоя от тях не би могла да бъде гушната, те са си истински хищници-ловци. Една от тях е бивша домашна, нея можеш да вземеш и гушнеш, но е истински дивак - лудетина и хала, няма да го бъде ако не набие или поне не заплаши с бой 2-3 котки на ден. Е, той със сигурност се чувства по-добре навън. Там всички имат щастлив вид, мрсни и мърляви, мокри, сгушени... ако си уловят мишка или лалугер или врабче, ще ядат, ако не - ще седят гладни. Никоя от тях не се вре в контейнерите и са някак си щастливи. Но съм сигурна, че повечето домашни не биха оцеляли там.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано06.01.08 23:34



Ах ти описа мечтата ми


Е с малката добавка, че и аз искам да съм при тях - под някое дърво. Работата ми не изисква присъствие - ако мога да работя от някоя такава селска къщичка ще е прекрасно.
Всъщност съм си харесала едно планинско язовирче, с няколко къщички и няколко вилички на около 130 км от София. Но за момента ще се наложи да почакам. Размечтах се ...

Аз май съм романтичка ... много лошо





Редактирано от cr33py на 06.01.08 23:54.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано07.01.08 00:02



Какво ли щеше да е, ако бях добавила и някоя снимчица... едни пролетни имааамм... стара лоза пази сянка пред къщата, а по нея някой котьо дебне врабец, друг си остри ноктите долу на стеблата... след нея едни пъстри, шарени цветя ограждат дворче със сочна, зелена, добре поддържана трева, голяма череша крие покривите на съседните къщи, а до нея по-малки - круша, ябълка, кайсия и за разкош - смукиня в ъгъла... под тях тромаво си шава костенурка, а подир нея чифт бели лапи... по средата кръгла дървена маса с чадърче, шизлонг, хамак.... и цяла една огромна стара планина над теб... Не се шегувам, не се

ама питай ме в неделя как си тръгвам от там, идвам тук и виждам освен всичко друго - измършавели, омърлушени, проскубани, нещастни малки котьовци по контейнерите... и не - не искам да ги има. И каквото зависи от мен, бих го направила, за да ги няма тези измъчени погледчета долу.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано07.01.08 00:14



идвам тук и виждам освен всичко друго - измършавели, омърлушени, проскубани, нещастни малки котьовци по контейнерите... и не - не искам да ги има. И каквото зависи от мен, бих го направила, за да ги няма тези измъчени погледчета долу.

Би ли ги убила?
Има ниша, докато я има и е при тези условия нещата ще са така.
Можеше да е малко по различно - това е идеята. Защото иначе просто трябва да ги умищожаваме.
Между другото - покрай кофите не са само котки. Има и лисици и порчета и плъхове и т.н.

И стига да няма болни или ранени - или изхвърлени от хора дребосъци аз нямам пресечни точки с тях. Тук тези които трябва да се санкционират са хората, не котките. Тези които причиняват нещо нередно.

Има 2 блокови котки които перфектно ги познавам но за 3 години съм ги хранила само 1 път - защото ми препречиха пътя на излизане от магазина. Няма какво да им се бъркам ... гладния им поглед хич не отговаря на обиколката им в ханша ...
От друга страна - Хитруша я намерих пред блока - току що изхвърлена от човек - на около месец. Клатушкаше се между няколко големи улични кучета - те само я гледаха странно. Чистичка и миришеща на парфюм. Та с какво кастрацията на двете улични котки ще помогне на Хитруша казваш?

ПП: Грибо - стара снимка






Редактирано от cr33py на 07.01.08 00:17.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано07.01.08 00:45



Не бих ги убила, но напоследък все ми залепват по стъпките (или аз по техните - не знам) едни мъници, по на месец-два, но все без майки. Едната мама пегазена на завоя до блока, другата ги хъска и не ще да ги види. За третата не знам - просто отвисяха 4 броя на човешка милостиня, защото размерите им не позволяваха дори на коша да скочат. И аз ги храних, един мил човек от блока също. От тях оцеля едно портокалово момченце, но то е 4 месечен и е може би кило и половина - броим ли го оцелял? От 3+2+4 остана един брой под въпрос. Някой от тях умряха в ръцете ми, други видях мъртви, други просто изчезнаха. Е, онази хъскаща мама за следващата пролет мисля да е кастрирана, защото отново ще умират бебета... Виж котките на село е грях да кастрира човек - ето там е природа, естествен подбор и шанс за живот... Там бих занесла, колкото мога котки. В града по булевардите каква природа, какъв подбор... сякаш сме на арена и сме си напускали жертви пред гумите... Ами... борбата не е честна





Тема Re: Чип за котки?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано07.01.08 00:49



Вманиячавате се всички с тези гуми. Ако котето е глупаво - ще остане под тях - естествен подбор. Такъв е живота - не може да живеят всички. Единственото ти право когато се родиш е да умреш - кога е друг въпрос. В градовете, по вътрешните квартални улички няма сгазени котки, а и котките рядко излизат на булеварди и натоварени улици.

Редактирано от Tapaлe Ж на 07.01.08 00:50.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Tapaлe Ж]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 01:30



Пфу ... поредната глупост! На една вътрешна квартална уличка в центъра при нас за няма 3 седмици сгазиха 5 котки. Да не си правил проучване по всички градове и квартали, че твърдиш подобни безумия с такава убеденост?!



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано07.01.08 02:00



Чудно от къде се взимат толкова котки при тези цифри ... за 3 седмици за 1 улица 5 ... значи всеки 3 седмици софия която има няколко хиляди улици изчезват няколко хиляди котки ...

И аз съм в центъра на София - виждам все едни и същи котки по улиците. Нещо не е така?




Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 02:09



Мда, ти живееш във виртуалния свят, а аз в реалния. Това, което виждам аз, го виждат и други хора и да знаеш - не се дължи на групови халюцинации.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано07.01.08 02:17



А дали не е обратното? Вие да сте се отнесли отвъд матрицата заради предозирана соя?




Тема Re: Чип за котки?нови [re: cr33py]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 02:29



Mиии, не, не мисля. Първо много внимаваме с дозировките на соята и второ няма научни данни да влияе зле на трезвата преценка. Докато виж за компютърните игрички има доста доказателства, че прецакват нормалните възприятия ... е, аз лично нямам съмнения ако се съди по теб.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано07.01.08 11:52



Соята не влияе, обаче всички вещества с които се обработва влият на психиката и то "много добре". Незнам дали знаеш че соята от зърно до соев продукт който слагаш на масата или е ключен в храната ти се обработва с нефт и тежки нефтени фракции (така нареченото екструдиране). Освен това соевият белтък (който въобще не е белтък изобщо) се разлага при висока температура (60 градуса) и включен в състава на клетъчните мембрани и не само е причина за ракови образования, също е и нестабилен.
Да не говорим изобщо че отделянето на нефтените продукти хич не е ефективно и има остатъци.


Редактирано от Tapaлe Ж на 07.01.08 11:54.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано07.01.08 12:07



Ъъ .... знам, само дето не си слагам такива неща на масата .... Иначе мерси за ценните разяснения.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh]  
Автор suzinka_tomcat (новак)
Публикувано07.01.08 16:14



В офиса днес имаше 2 котки по-малко и казаха, че са ги сгазили коли. Имам желание да ги сгазя убийците и аз. Но нямам възможност. За съжаление това бяха наши дворни свободно живеещи мацинки и за нас загубата е ужасна.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: suzinka_tomcat]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано07.01.08 16:20



Е, стига бе

. И двете наведнъж .... Тези, за които аз писах бяха през няколко дни и сме ги видели черно на бяло. Вие сигурни ли сте за вашите? Ако някой просто е видял да ги удря кола, може пък да не са починали и да не е късно да им се помогне ако успеете да ги намерите.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: suzinka_tomcat]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано07.01.08 20:18



И ние изгубихме нашите 3 офисни в много кратък период. Едната със сигурност е от кола, другата просто не се появи никога повече, след едно нацелуване за довиждане. Третият от пневмония с много обгрижване, но без резултат. Съжалявам за вашите





Тема Re: Чип за котки?нови [re: MechoPuh.]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано07.01.08 20:30



Знаеш ли, не се изненадвам много. Аз вманиачена или параноична с тия гуми не знам дали съм, но знам само, че ми писна да ги рина от завоя на блока. И не живея на голям булевард, живея в последен блок до стадион и парк. И уличката по която се стига до блока е тясна и се кара с 30 максимум. Но ей така с 30 си ги гзим. Параноична или не - след последния снеговалеж - две прегазени. И утре ще си завия и ще си прегазя "собственогумно" някой котарак с 30 км/ч, просто защото са много, свикнали са с автомобилния шум и си изскачат от контейнера, право пред колата. Иначе съжалявам, ако звуча вманиачено. То е просто защото изгребах от пътя няколко прегазени на листче муцунки, до сущ като онази, дето гуша по цяла нощ до себе си.



Тема Re: Чип за котки?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.01.08 15:14



Лобното мястото, за което аз писах също се намира на уж спокойна уличка. В центъра на София, малка тясна уличка с коли паркирани и от двете страни. Ще каже човек, че едвам минава кола, ама това очевидно не беше пречка първо да загине едно 5 месечно коте, после четири 2-3 месечни и последно котка на 3 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.