Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема мъжко коте - кастрация?  
Авторkaтpин (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:09



Здравейте. интересува ме на каква възраст могат да се кастрират мъжките котки? моят е малък (на 3 мес.) но е голям дивак - тича, драска, мяука.....а пък аз искам да е по-добричък

плюс това той не излиза от нас пък и нямам намерение да го пускам навън.. ще съм благодарна ако ме посъветвате какво да го правя!



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:10



На 8, ама не се променя характера. Младата котка си е млада котка.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:14



подходящата възраст е след 1 година .... минималната е едно изкарано разгонване. Според мен доводите ти за кастрация не са основателни - чара на котките е именно в дивата им природа и кастрирайки го ще го превърнеш в една дебела мързелива космена топка. Освен това кастрацията няма да "подобри" характера му - ако сега драска и мяука, ще го прави и след това ....
И за да не ме разбереш погрешно - моя котарак е кастриран от 6 години ... и съжалявам за това. Но тогава нямаше кой да ме посъветва какво да направя и да ми каже какви ще са резултатите.


there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:18



Имам двама кастрирани мъжки - диви, активни и игриви същества. Това за мързеливите космати топки си е направо мечта в моя случай





Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано19.12.07 13:18



Кастриран от 2 години - промяна на характера -> нулева. За щастие, не съм искала да престане да бъде беснотия. Кастрирахме го понеже беше опикал цялата къща и решението дори не беше мое.
И да го кастрираш - пак ще е дивак, поне още няколко годинки така ;)



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: LaGata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:23



ами мързела му се дължи на повечкото телесна маса и най-вече мазнини (пък и на годините, вече не е първа младост).... Вечер потичква малко с Мая, паркета скърца и секцията се тресе ....
А дори забелязах, че започна да хапе и напада повече след кастрацията .... и като че ли последните години оглуша, защото никога не чува като се карам




there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:33



А, то на тоя принцип няма котка дето да може да чува

А я дай снимка на този гигант от когото и секциите треперят - заслужава си направо аватар да си го направиш как минава покрай секции и те правят дрън-дрън Моите само бутат разни работи в ускорението си по пътя, друго не съм забелязала да подрънква в тон с малките им пухкави крачки



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:46



Кастрацията не променя характера. Сега е малко коте затова беснее. Като си била малко дете нали не са те кастрирали да не щурееш. Между другото само ако го кастрираш ще умре от запушване на пикочопровода преди да е навършил 3 години.
Хайде със здраве.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: LaGata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:53



снимките са старички, понеже ни е развалено фотото ... сега е поне с кило повече.







Редактирано от angel_sin на 19.12.07 13:58.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 14:08



Ой, ама той красавец бе - пухкавоопашат и черно-бял

Не изглежда титаничен хич



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: LaGata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 14:23



беше сив като бебе, но потъмня много бързо .. и все пак не е точно черен. Ето едно клипче с двамата за сравнение - Мая е с нормални котешки размери






there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 14:26



Радвай му се докато е див, ще порасне и да искаш, няма да тича и скача. А за кастрирането има варианти ето ти един

.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 14:29



историята има и продължение




there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано19.12.07 14:58



Ха-ха, как изобщо не му е занимателно, как се фръцна чак гръб обърна на рулетката



Аз ти вярвам за секцията, моят дебелият като минава през хола и пода скърца и едни столчета потропват.
/От неравен под по-скоро, ама нейсе/.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано19.12.07 15:01



Е ти много неща може да искаш, котето е такова каквото е!
Няма да му промениш нрава с кастрация.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
АвторKyмa Лиca (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 15:04



Направо си е като Бегемот от "Майсторът и Маргарита",само дето не е целият черен.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано19.12.07 15:07



Хаха, голяма сладурана

Като го гледам твоичкия, не знам колко е годишен, ама моят Бебо на годинка и малко е колкото него, че ако не и по-дебел. Ама той го докарва и от губер малко



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 15:10



кара 8-ма година в момента

иначе е много смешен като се прави на непукист .... Мая се забавлява, мъж ми се забавлява, аз се забавлявам, а на него му е през онуй (с извинение)




there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано19.12.07 15:13



най-рано на 8 седмици, ама не и в българия, тук на около 6 месеца, а някъде - не кастрират изобщо. Защо искаш да го кастрираш?



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 15:27



дори и да го кастрираш, не означава, че ще кротне
моята девойка е кастрирана, но е по-палава от преди кастрацията
а и ако го кастрираш само заради това....по-добре недей



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Авториyйп (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 22:02



Кастрацията е осакатяване на животното. Аз съм катрегорично против кастрацията. Мъжките котки не се разгонват така, че да ти създават проблеми. Женските мяукат повече като се разгонят, таркалят се по земята и т.н., но има хапчета за тази работа, от които им минава разгонването. Не е хубаво да се кастрират котките.

Всички котета като са малки са палави. С възрастта стават по-спокойни, а и се научасват че като те хапят и драскат тъе боли и се въздържат от такива неща. Само трябва да проявиш разбиране и търпение към котето.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: иyйп]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано19.12.07 22:21



защо не прочетете нещо преди да давате мъдрите си съвети. кастрацията била ужасна, ама хапчетата са хубави.... ето, образовай се





Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: prAsino]  
Автор suzinka_tomcat (непознат )
Публикувано20.12.07 10:44



Ако искаш да има искания ефект трябва да се кастрира преди първото разгонване около 7-8 месечна възраст. Наъ-добре питай ветеринаря напр. клиника Итавет или АнимоБГ.бг. Ама ние ходехме в Анимо, но сега ходим в Итавет, защото добрите ветове напуснаха Анимо.



Тема и нас това ни чака...нови [re: suzinka_tomcat]  
Автор CZ ()
Публикувано20.12.07 11:39



Аз попитах в "Анимо" - казаха ми, нека навърши годинка, за да се развие напълно, да не се реже преди да е порастнал. За съжаление и нас това ни чака. Малкият от 3-месечен е върху другарката си, а напоследък проявява подчертани признаци за възмъжаване и откровено й досажда, макар и по детски неразбиращо. И двамата скоро стават на 8 месеца. Добре, че тя засега си е дечко. А и той не маркира. Укорявайте ме, поощрявайте ме - все ще съм съгласна с вас. Никак не ни е лесно да го заведем да го...неутрализират. А да ги разделим не става, защото те двамата са страшно привързани и особена тя страда много, когато остане без него. А и аз не мога да си представя да дам едното коте на някой, нямам доверие на никого, а и те са привързани към мен така, както и аз към тях. Много мислим и преценяме фактите. За съжаление основната причина за кастрация е от социален характер - щом живее в жилището с хората. За да не маркира, за да не избяга, за да не вие по нощите, за да не прави нон-стоп бебета на евентуална котка, с която живее, за да се кротне, за да наедрее, за да живее - евентуално - по-дълго. Всъщност в това за по-дългия живот има нещо вярно, доколкото е свързано с хормоните. доказано е, че и при хората многото правене на секс/с еякулация/ изтощава мъжа и съкращава дните му.
Всяка една интервенция крие риск и неприятно следствие може да се появи по време на, веднага след, или доста по-късно, след като е предприета. Кой може да каже какво ще стане, ако...и какво е щяло да стане ако... Съдбата е нещо индивидуално и дори да накараш Земята да се върти наобратно, каквото има да се случва, става - по един или друг начин.

Все пак - да гледаме оптимистично и да полагаме необходимите грижи, независимо дали кастрираме или не котето си.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: CZ]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано20.12.07 13:21



И двамата скоро стават на 8 месеца

Разгонвала ли се е женската до сега? Ако не - внимавай, време е





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор CZ ()
Публикувано20.12.07 13:58



Не се е разгонвала. Според някои наблюдения, щом е родена пролетта, би трябвало да се разгони началото на следващото лято. Разгонването зависи и от породата. Само ми прави впечатление, че той, каквото и да прави, чуе ли я, че драска по стената в банята, бежешком отива да й опита урината с езиче. Знае, това драскане означава, че тя се е изпишкала, а в урината ще се отделят специфични хормони, по които котаракът разбира, че мацинката е...готова





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: CZ]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано20.12.07 14:26



Според медицинските писания не е така - котките когат да се разгонят на 3 месечна възраст ако денят е дълъг и е топло. Котка родена пролетта се разгонва поне един път до есента. Теоретично докато котката стане на една година може да отгледа две котила.

Моята е родена края на април и вече 2 пъти се разгони. Първия като почти беше навършила пет месеца.

Щом така прави мъжкия ти, значи той вече е достигнал зрялост и ако не прави проблеми не го режи.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор CZ ()
Публикувано20.12.07 15:03



Достигнал е, патето му с пате, сутрин ми се прави на бебе и ме меси с лапки, белким пусна мляко от ухото, а после пред мацата се прави на голям мъж. Мисля, че май маркира в мивката на банята, където си избра да ходи по малка нужда. Все ходи да пишка, ама и много вода пие. Но на нея не бива да й прави бебета, нито сега, нито по принцип, защото ще взема да селектирам нова порода - персибирска и като нищо току ме глобили от Федерацията

Мъничкият той! А има едни такива пухкави топчета, от косми не се виждат. Може би е добре да му намеря дама. Ох, вече съвсем се обърках.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: CZ]  
АвторOli (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 16:59



Щом са двама от различен пол, ще трябва много скоро да вземеш решение - или да кастрираш единия (ти ще решиш кой, може би и двамата), или ще ги държиш разделени около разгонване. Не мисля, че по друго време тя би му позволила волности. При котките половият акт е болезнен. Но пък да живееш с разгонена женска котка.. По-добре се изнеси за седмица-две когато е разгонена. Пък и ще трябва непрекъснато да дебнеш да не се съберат. За хапчета не споменавам - заради тях едва не умря едното ми коте!!!

Аз само искам да попитам как точно протича кастрацията на мъжки. На женска съм го преживяла, но приятелят ми си взима мъжки и ако се стигне до там, искам да знам какво да очаквам. Вярно ли е, че не зашивали раната и от нея изтича гной и мръсна кръв няколко дена? Питам информативно. Знам , че някои биха се разубедили от такава информация, ако е вярна, но на фона на ситуацията, която би направила кастрацията единствения избор, мисля че е пак по-доброто решение (кастрацията де). Май написах много сложно изречение...





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор CZ ()
Публикувано20.12.07 17:13



Взели сме трудното решение да бъде кастриран той. По три причини. Първата е достатъчна.
1. Тя е единствената в БГ сибирска котка с родословие, дойде от Чехия след като вече имахме жълтото пате. Сибирец в БГ няма, ще й търсим чуждестранен принц като поотрасне


2. Мъжките котараци маркират в 99 % от случаите, представете си 45 кв жилищна площ на какво ще стане...
3. Операцията при мъжките е не така травмираща, защото не се отваря коремната кухина, затова и оздравителният период е кратък. Което отговаря отчасти на твоя въпрос. Където има разрез и шев, нормално е да се полагат грижи да заздравее раната.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 17:17



относно кастрацията на мъжки - при нас не е имало никакви проблеми, дори не помня да му е текло каквото и да е. Прибрах си го, скоро след това се събуди от упойката, повърна малко и ходи замаян ... на следващият ден вече беше ок. Кастрацията е правена преди повече от 5 години, така че не знам дали има промени в процедурата сега.


there's no time to analyse



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: angel_sin]  
АвторOli (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 17:40



Благодаря за отговорите.

Просто ме шокира, че не зашивали раната. Иначе за грижите си знам. То си е част от семейството животинчето и няма да го оставим така

На моето женско му предстои в началото на януари такава интервенция. Ще я водя в Анимо. Те са нейните ветове. Но ми се стори скъпичко 65 лева за операцията. Дали е реалистично? За ИтаВет съм чувала все лоши мнения пък и не ги знам къде са. Анимо са ми наблизо. Пък и я спасиха от смърт, така че мисля че са добри. Но цената ми се видя малко висока Съвети?



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 17:56



при нашия вет е 70-75 лева кастрацията на женска котка и това е минимума ... ако се наложи лечение на евентуална инфекция след това може и над 100 да отиде. Аз за сега се въздържам от кастрацията, още не мога да преценя кое ще е по-добре за нея ...


there's no time to analyse



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано20.12.07 22:40



Какво лошо си чувала за Итавет, че аз само там ходя и досега лошо от тях не съм видял.

Нормално ми се вижда - преди време бях постанл тук линк към едни обучителни филмчета от ветеринарен университет - там обясняваха че не е необходимо да оставят конци в котарака, самата рана е на некръвосбандена тъкан и не помня честно казано шиеха ли я, ама мисля че я шиеха. Доста сложно е със женските (всъщност не е толкова, но спрямо мъжките на които режеш на едно място, издърпваш топките, завързваш режеш и шиеш), иска се майторство и опит все пак е коремна. И консумативите са повече.

Мен ако питаш не може за третиране на малко коте с фронтлайн спрей да ти вземат 3 лева а една пипетка да струва 12.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано20.12.07 23:09



Мен ако питаш не може за третиране на малко коте с фронтлайн спрей да ти вземат 3 лева а една пипетка да струва 12.

3 лв даже са много ама да кажем, че 2.50 са ветеринарите ...
Фронтлайн спрея е с пъти по ефтин - един спрей ти струва колкото 2 пипетки, 20лв. И стига за много много много животни.





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: cr33py]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 00:28



Интересно че печалбата на вета от пипетката би трябвало да е много по-малка но все пак предпочитат да използват тях.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.12.07 08:47



Това, което пише на самия Фронтлайн е, че пипетата предпазва по-дълго време.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 10:36



Странно, след като е със същата концентрация. А и двата случая казват 8 седмици.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.12.07 15:43



Гледай какво пише тука:
спрей 250 мл - 160 нажатий, 2- 4(3-6мл) нажатия на 1 кг массы животного в зависимости от длины шерсти.
спрей 100 мл - 200 нажатий, 6-12(3-6мл) нажатий на 1 кг массы животного.

Значи от 2 до 4 впръсквания на 1 кг маса?!?!? Ако кучето е 20 кг = 80 впръсквания?!? Целата им е да не ти излиза толкова евтино - да пръскаш невероятни количества от спрея.
Не мога да открия и съпоставя концентрацията пеи пипети и спрей?


от тука:





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 17:24



И така, 6мл което е максимума на килограм жито тегло прави от 250мл бутилката 41 килограма. И все пак ми е странно - това е повърхностен препарат, не попива в кожата на животнота, така че площа му трябва да е от по-голямо значение.

Явно за по-малките животни е по-добре спрей. От гледна точка на цена. Моята котка е 3 кг - при максилана доза една 250мл бутилка ще стигне за 13 пъти. При цена от 45 лева на бутилка това е 3 лева на приложение.

А пипетите - 3 питети за котка - 30 лева. 10 лева на приложение.

Някой трябва да сметне точно къде пипетите стават по-изгодни от спрея, на мен не ми се смята. Всъщтност за да ми е по-изгодно трябва да свършвам бутилката за по-малко от 5 пъти или котката ми е да около 9 килограма.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано21.12.07 19:11



Преди да се появяха фалшивите серии 1 пръскане на кг стигаше.





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.12.07 21:11



повърхностен препарат, не попива в кожата на животнота
Как да не попива? Нанася се върху кожата (не козината) именно с цел да попие в кожата, да се разнесе и после да бъде отделен с мастните жлези.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано22.12.07 10:00



Поне това което аз чета е че не прониква под кожата а се разнася с мазнините върху кожата.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано22.12.07 10:39



Ми не знам, аз това го разбирам, като да трябва да попие първо, после да се отдели от жлезите:

Разпространява се в богатите на мазнини структури на кожата на кучето и котката. Натрупва се в мастните жлези, откъдето се отделя с мастния секрет продължително време (резервоарен ефект).





Тема Котаракът Без Топки - Една балада за кастрациятанови [re: angel_sin]  
Автор Digital Rebel (непознат )
Публикувано23.09.09 20:49



Наскоро кастрирахме нашия мъжки котарак, всичко мина успешно и така както очаквахме. Настана спокойствие и сме доволни, надявам се, че и Макс Пейн няма да се оплаква за в бъдеще. Котаракът ни беше кастриран в Обединена ветеринарна клиника, доктор Кацарски, в долния линк сме разказали преживяванията си:





Тема Re: Котаракът Без Топки - Една балада за кастрациятанови [re: Digital Rebel]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано24.09.09 10:07



Да ви е жив и здрав. Голям красавец !
Моите две не промениха видимо теглото си след кастрацията, която се състоя преди 5 месеца, може би защото това, че са две, е предпоставка за постоянни игри и закачки. Любимата им е нещо средно между криеница и гоненица. Едната се крие зад дивана, скача върху сестра си, когато мине покрай нея и хуква напред, а "изненаданата" гони. Настигат се, гонещата я захапва за врата и хайде - обратно - с разменени роли. И естествено, играта е придружена с топур-топур-топур-топур - пауза, топур-топур-топур.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.