Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 17:17



относно кастрацията на мъжки - при нас не е имало никакви проблеми, дори не помня да му е текло каквото и да е. Прибрах си го, скоро след това се събуди от упойката, повърна малко и ходи замаян ... на следващият ден вече беше ок. Кастрацията е правена преди повече от 5 години, така че не знам дали има промени в процедурата сега.


there's no time to analyse



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: angel_sin]  
АвторOli (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 17:40



Благодаря за отговорите.

Просто ме шокира, че не зашивали раната. Иначе за грижите си знам. То си е част от семейството животинчето и няма да го оставим така

На моето женско му предстои в началото на януари такава интервенция. Ще я водя в Анимо. Те са нейните ветове. Но ми се стори скъпичко 65 лева за операцията. Дали е реалистично? За ИтаВет съм чувала все лоши мнения пък и не ги знам къде са. Анимо са ми наблизо. Пък и я спасиха от смърт, така че мисля че са добри. Но цената ми се видя малко висока Съвети?



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 17:56



при нашия вет е 70-75 лева кастрацията на женска котка и това е минимума ... ако се наложи лечение на евентуална инфекция след това може и над 100 да отиде. Аз за сега се въздържам от кастрацията, още не мога да преценя кое ще е по-добре за нея ...


there's no time to analyse



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Oli]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано20.12.07 22:40



Какво лошо си чувала за Итавет, че аз само там ходя и досега лошо от тях не съм видял.

Нормално ми се вижда - преди време бях постанл тук линк към едни обучителни филмчета от ветеринарен университет - там обясняваха че не е необходимо да оставят конци в котарака, самата рана е на некръвосбандена тъкан и не помня честно казано шиеха ли я, ама мисля че я шиеха. Доста сложно е със женските (всъщност не е толкова, но спрямо мъжките на които режеш на едно място, издърпваш топките, завързваш режеш и шиеш), иска се майторство и опит все пак е коремна. И консумативите са повече.

Мен ако питаш не може за третиране на малко коте с фронтлайн спрей да ти вземат 3 лева а една пипетка да струва 12.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано20.12.07 23:09



Мен ако питаш не може за третиране на малко коте с фронтлайн спрей да ти вземат 3 лева а една пипетка да струва 12.

3 лв даже са много ама да кажем, че 2.50 са ветеринарите ...
Фронтлайн спрея е с пъти по ефтин - един спрей ти струва колкото 2 пипетки, 20лв. И стига за много много много животни.





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: cr33py]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 00:28



Интересно че печалбата на вета от пипетката би трябвало да е много по-малка но все пак предпочитат да използват тях.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.12.07 08:47



Това, което пише на самия Фронтлайн е, че пипетата предпазва по-дълго време.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 10:36



Странно, след като е със същата концентрация. А и двата случая казват 8 седмици.



Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.12.07 15:43



Гледай какво пише тука:
спрей 250 мл - 160 нажатий, 2- 4(3-6мл) нажатия на 1 кг массы животного в зависимости от длины шерсти.
спрей 100 мл - 200 нажатий, 6-12(3-6мл) нажатий на 1 кг массы животного.

Значи от 2 до 4 впръсквания на 1 кг маса?!?!? Ако кучето е 20 кг = 80 впръсквания?!? Целата им е да не ти излиза толкова евтино - да пръскаш невероятни количества от спрея.
Не мога да открия и съпоставя концентрацията пеи пипети и спрей?


от тука:





Тема Re: и нас това ни чака...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.12.07 17:24



И така, 6мл което е максимума на килограм жито тегло прави от 250мл бутилката 41 килограма. И все пак ми е странно - това е повърхностен препарат, не попива в кожата на животнота, така че площа му трябва да е от по-голямо значение.

Явно за по-малките животни е по-добре спрей. От гледна точка на цена. Моята котка е 3 кг - при максилана доза една 250мл бутилка ще стигне за 13 пъти. При цена от 45 лева на бутилка това е 3 лева на приложение.

А пипетите - 3 питети за котка - 30 лева. 10 лева на приложение.

Някой трябва да сметне точно къде пипетите стават по-изгодни от спрея, на мен не ми се смята. Всъщтност за да ми е по-изгодно трябва да свършвам бутилката за по-малко от 5 пъти или котката ми е да около 9 килограма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.