Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 01.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Минаха вече 4 месецанови  
Автор ДPaka ()
Публикувано12.12.07 14:16



а моите котки така и не се заобичаха


По-точно голямата Мейси мрази малкият Дракончо имам чувство с нарастваща сила.Гони го и го тормози при всеки удобен случай.Показва непрекъснато по всякакъв повод и без повод колко и е неприятно и отвратилно неговото съществуване.Не може да се каже,че се бият или нещо делят,защото той от първият ден и до сега и отстъпва,признава първенството и, и изобщо не си мери гегата с нея , но тя не може да се примири с присъствието му и това е. Не само,че не и отвръща,ами моментално се скрива при появата и, но въпреки това тя освирепява и започна да се мъчи да се пъха в скривалищата му,че да го съска и да му бие шамари от по-близо. Полудява абсолютно и дори ако в този момент някой от нас и заговори нещо(съвсем кротко), тя налита да го дере,зачервила очи като герой от филм на ужасите.
Мъчително е и за нас,а предполагам и за тях двамата
Направила съм всичко,което смятам за правилно...какво още



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано12.12.07 14:32



Абе това, че напада малкия е лошо само по себе си, ама по-лошо е, че напада и вас, значи никакво уважение ти нямат...Абе имаше едно предаване за което говореха за поведенческа терапия на котки, и хората лазеха на четири крака, съскаха и се сбиваха с котките ама така - все едно че са наравно с тях, и се налагаха над животинките. Че и с някакви хормони се пръскаха, чудо просто. Смехотворно, ама в твоя случай може и да помогне...Просто да станеш лидера на стадото, майката дето захапва котката за врата и я носи наляво надясно, дето и лепва една лапа през носа, ако я тормози нещо котката...Абе психясала работа, ама при тебе си е поведенчески проблем на котката ти.
То сигурно има значение дали е и кастрирана, на колко години е, и т.н. ама не са много меродавни и тия показатели. У нас има двама мъжкари, така се случва напоследък че все и 1-2 приемни котета идват още за месец-два при нас- ами всички се влюбват на 4-5 ден и спят на огромни тумби по леглата и пада едно мъркане, близане... Ама доколкото знам това си е рядкост.
Може би е време да обърнеш нещата щото досега сигурно си работила по принципа да успокоиш старата котка и да я увериш че въпреки малкия все пак я обичаш. Ама след 4 месеца...може обратната стратегия да пробваш, макар че има риск от агресия да мине в депресия, знам ли. Поне пробвай варианти. Успех - няма по-хубаво от две+ котки вкъщи



Редактирано от LaGata на 12.12.07 14:34.



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 14:32



Ми ние нали това обсъждаме от сума ти време. Котешка мента, Feliway (

. To хората откачаме като постоим затворени, какво остава за котките.



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано12.12.07 14:49



Когато намериш отговор навъпроса:Какво още? кажи и на мен,моля те.В момента и аз правя това-опитвам се да се наложа като шеф на прайда.Имам начални успехи,но трябва даги затвърдя.

Редактирано от Kuma Lisa на 12.12.07 14:51.



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано12.12.07 14:51



Ех, лоша работа. А са толкова хубавки и двамата, пък проклетички, т.е. само голямата. Може наистина обратният подход да даде резултат. Малко по-строго с нея и може да име ефект, знае ли човек.



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: LaGata]  
Автор ДPaka ()
Публикувано12.12.07 14:56



Е,може би попреувеличих малко-в смисъл ,че не ни скача по краката или по главите(недай Боже),ами ако в такъв момент в желанието си да я успокоим,посегнем да я погалим или пък примерно и се караме за нещо,а ръцете ни са наблизо- се случва да удари ред нокти или зъби.
В къщи винаги е царяла дисциплина,въпреки особенният характер на госпожицата ,а в този случай съм опитала и добро и лошо,но струва ми се че тя изобщо не желае да чуе - не го иска и това е(сякаш някой я пита).
Той пък наобратно е такъв душевадец,такъв гальовник - сякаш разбира,че това е верният път към сърцето...

,но в никакъв случай не сме я пренебрегвали,въпреки лошотията и...просто не знам



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka ()
Публикувано12.12.07 15:04



цък


и строго пробвах...и пръскалката влезе в действие...бягя за момента и после пак започва да го дебне и налита.Ако кресна - изчезва яко дим,но после всичко се повтаря



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано12.12.07 15:12



Брей, упорито котище

Пробвай и с тази котешка мента както предлага Людмил. Може да се надруса и да се кротне



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka ()
Публикувано12.12.07 15:22




като нищо ще я пробвам,ми не знам от де да я взема по това време



Тема Re: Минаха вече 4 месецанови [re: ДPaka]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано12.12.07 15:57



А пробвай тогава - хващаш котката като прави глупости и я затваряш в транспортна клетка. След като се примоли я пускаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.