Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хранене на котките - толкова ли е трудно?нови [re: HaдяИ]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.07 13:04



хм, интересно. явно е висок клас. а къде може да се намери из бг пазара? около нас не съм я виждала.



Тема Re: Хранене на котките - толкова ли е трудно?нови [re: denii]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 13:25



Аз я купих от малкия зоомагазин на търг.център който е в началото на Витошка, точно до входа на клона на Пощенска банка
Иначе, ако си обърнала внимание на втория линк, от ветеринарен център Д-р Стефанов - може да се поръча и онлайн, но не съм поръчвала и не знам къде се намира



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано12.11.07 14:11



Абсолютно същия принцип спазвам и аз. Никакви крави, агнета, прасета, дивеч точно по причините, които изтъкваш. И моята много обича синьо сирене и разни други по-засукани сиренца и кашкавали

. И хапва и варено пиле и риба и различни видове (висок клас) гранули. Нищо толкоз сложно няма в храненето на една котка. Както каза Бушката важното е да знаем какво не бива да даваме. Другото си идва логично с времето и опита.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор cr33py ()
Публикувано12.11.07 18:34



Аз храня веднъж на ден. Като дойде време за хранене и обикновенно настава революция вкъщи. Пък и те обожават това което им правя за ядене - фактически революциите са две - преди да започна да готвя - часът в който обикновенно слагам тенджерата с месото на котлона - пищят и викат - айде веее, ние кога ще ядем. И като сложа тенджерата или тавата във фурната и се успокояват за час-два, след което е втората революция - още ли не е истинало, ние сме гладнииии.
Сами можете да прецените дали храненето с премиум храни е начин ако стане нещо лошо да си кажете - ама аз направих всичко възможно, съвестта ми е чиста.

ПП: Сега ако се оплачете, че нямате време и ходите на работа ще ви кажа, че не сте единствени.



Редактирано от cr33py на 12.11.07 18:36.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: cr33py]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано12.11.07 18:56



Бабата на прителката ми, от която взех котето и тя ме кара да храня 1 път на ден - казва в 6 сутринта. Само че ще изчакам да поотрасне.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор cr33py ()
Публикувано12.11.07 19:03



Нели вече месец и половина е на тази диета. Нели е


В момента е толкова тлъстичка, че се замислям да намаля храненията





Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано12.11.07 21:06



Ако котето е на по-малко от година трябва да се храни по-често.Колкото по-малко,по-често.Най-малките пет пъти,после четири,след 7-8 месечна възраст три пъти.След една година два пъти и по-късно може и веднъж дневно.
Искам тук да споделя нещо интересно във връзка с храненето което чух в едно предаване от лекаря на Софийската зоологическа градина и го прилагам.Ставаше въпрос за храненето на големите котки-лъвове,тигри и т.н.
Той обясни,че ако животните получават абсолютно редовно ежедневно храната си изпадат в депресияПричинатае,че в естествени условия,за разлика от тревопасните, хищниците се хранят по-неравномерно-когато успеят да хванат плячка.Тревата си седи на мястото и можеш да си пасеш ежедневно,а гадовете жертви не са съгласни да бъдат ядени и бягат.Така,че неравномерното приемане на храна е заложено в биологията на хищниците и когато се наруши за дълго може да доведе до депресия.За това е полезно за котешката психика от време на време,на неравни интервали котката да се оставя гладна за ден,ден и половина.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: MaMи]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 15:32



МаМи, благодаря за добронамерения пост, както и на всички останали, които се отнесоха подобаващо към питането ми.
Котето вече го взехме, засега се приспособява добре.
Момичето от което го взех ми даде гранулки с които го храни тя, междувременно котето яде и други неща. Вчера му купихме бъбреци, омита ги с кеф. Намерила съм къде да взимам и бял дроб, свински. Надявам се да го яде също. В тази връзка, колко време смятате, че е добре да се варят тези неща? Все пак, нямат кокали, но нали там да се изтрепят гадини ако има. Та колко време?
Иначе, още ми е трудно да разбера дали плаче защото е гладно, или просто иска да се гушка. Странна животинка е, само да остан само в стаята и почва да мяка, иначе си лежи на леглото и гледа наоколо. Вчера цял ден е спал в гнездо от одеало направено от сина ми. Само се посърдил когато са излезли за училище. Иначе се гушка много, само чака някой да го вземе да го гали.
Засега съжителстовото ни започва добре





Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано13.11.07 17:17



Искаме снимкиииииииии

! Колко е голям дзвера? Момченце е май. Със съвети колко да се варят таквиз неща не мога да помогна щото ние не ги употребяваме. Тук нека други се изкажат.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано13.11.07 17:59



Колко е малко котето? Ако не са минали 4-5 часа от предното хранене едва ли е гладно. Ако е много малъко, а пък и да не е малко не обичат да са сами (не да ги мачкаш, но да са в една стая с теб).

Колко време да се вари - според мен толкова колкото би го варила ако е за теб. За мен това е някъде около 30-40 минути на пернатите и около час - час и малко за другото месо, зависи от парчетата все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.