Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хранене на котките - толкова ли е трудно?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано05.11.07 02:33



Аз готвя.Един ден бял дроб,един ден пилешки глави,един ден риба-лятото когато е евтина зареждам във фризера.Редувам с гранули.Само с гранули е по-удобно,но получават песъчинки и при мъжките уретера,тъй като е по-дълъг се запушва.После операции и т.н.и т.н.Купувам среден клас гранули/7-8лв/кг/По-скъпи не мога да си позволя-котките са ми три.Когато живеят на двора си хващат животинки и си набавят необходимото,още повече,че ги ядат сурови.В къщи ,обаче,всичко необходимо трябва да идва от храната.Аз при готвенето зеленчуци не слагам защото не ги ядат дори размесени с месото.За зеленчуците разчитам на това което е добавено в гранулите.Отделно им давам витамини за котки за да се заздравява косъма и по-малко да ръсят из къщи.Готвенето ми се състои в сваряване на храната за да не поглъщат паразити.
Ами това е от мен.Ако искаш да имаш красиво животно с добро телосложение и лъскъв косъм......



Тема Re: Хранене на котките - толкова ли е трудно?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 16:06



Вземи си коте и му се радвай,без да си усложняваш живота с прекалено престараване.Аз сега имам 10годишна сиамка,яде само гранули и е съвсем здрава,пък е и удобно,не е скъпо-кутия от 400гр.наистина стига за седмица.Преди като ги хранехме с риба и месо,повече боледуваха и по-малко живееха/вярно,че тогава имахме двор и те си ходеха на воля/.Желая ти щастлив живот с детето и котето





Тема ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 15:18



дано не се вмъквам късно,но аз съм ЗА котките и си имам таквоз животно в къщи.По темата-трудно е храненето,защото сухите храни водят до запушване при мъжките/пробвала съм какви ли не-и когато вдигнахме ветеринаря-Господ здраве да му дава в 2ч през ноща-край!/.Другите за еднократно хранене са доста скъпи-2п на ден не стигат,значи поне 2лв,ама гадинката иска още и те гледа като будна съвест....Моя начин на хранене е отврат и за мен самата,но аз не работтя и мога да си позволя да скитам/и да се подмазвам на касапите/и да търся....бял дроб/вари се,пакетира се,тъпче се във фризера/.Когато е на свършване-пак-молене,кандърми,подмазване на касапите пък те кат са на кеф ти го дават от 0,50 до 1,80кг.Еба ти деликатеса в момента-нали всеки прави бахур-до януари ще ми е кошмар.Е,това не е единствената храна на звера.То пък 1 звер, оказа се милото педераст.10г.И понеже живее в охолство,мъжът ми не дава да му викаме п...а бил Гей като някой си Минчев.Да бе,не те будалкам-обратен си ни е.И доктора каза,че е възможно.Та за храненето-много са удобни гранулите,но никога не почвай и не пробвай дори с тях-каквото и да ти говорят.5г живяхме с тях и по 4-5 пъти в годината ходехме на д-р да му слагат катетър-обрах майтапите и подигравките на махлата,ама майната им!Кошмара беше като го гледаш да се мъчи и реве,като знаеш,че ако не идеш на време на лекар умира.Пък в нашия прованс град не всеки лекар прави процедурата.То не беше изписване на специални на "ройял канин"-уринари,то не беше изписване на някакви руски лекарства-никаква помощ и ефект.Не искаше нищо др да яде,проклетника.Не питай 9дена гладен голям мъжки как ходи и реве из къщи,маркира където му падне от злоба и се бие с всички ни.Хеле и това мина-сега подмазване на касапи.Та помисли за храненето.То и от животното зависи ,де.На нашия доктор зверкинята яде прясно зеле с домати/любим деликатес й бил?!/Ама нашия като не си хареса храната започва да я зарива сякаш е в кенефа си.Освен това нашия никога не излиза вън от дома ни.Това значи,че ми дъвче цветята когато и както му се хареса.Но пък парадоск-не краде никога,каквото и да има по масата./щото е тъп и знае,че ще му дам, казва мъжа/.
Сега за ползата от гадинката/.До тук беше трудното/За малко дете-имам пред вид до 10-ина год си е направо кеф,без значение момиче или момче.То моя,малкия е вече почти на 15,но и до днес спи с котката на краката.Учат се на отговорност-хранене,честене,дори.но пък като ревнеха с кака си,когато котката е болна-ставаш и хукваш по лекари и сред нощ да е.Проблем има когато се ходи на почивка-е, да живеят съседите!Искаш ли още?Верен и точен ветеринар-поне в провинцията е така,колкото и невероятно и пресилено да звучи.Е,ако се сетиш нещо-питай.Тук гледам всички разбират и знаят.Но дали са толкова отговорни?Щото котка или какво да е животно си е допълнителна отговорност!



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: MaMи]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано12.11.07 00:09



Нашия котарак отдавна е на "смесено" меню -- по метода проба-грешка установихме, че най-обича гранулиран фрискис и консерви уискас. Винаги има и от двете, плюс прясна вода.

Бих ви препоръчал да опитате новия модел фрискис indoor -- котарака го обожава, а е доста капризен.

Много е важно за котките да ядат месо. Иначе не растат добре, залиняват, не са лъскави, а съгласете се, най-важното е котката да лъщи и да преде в леглото ...

--



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: O!Sag]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.07 00:14



най-хубавото нещо на този свят е правото на избор, но за доброто на котето нека отбележа, че нито фрискис, а най-малкото уискас са качествени храни. при мъжките котараци е важно ако се хранят с гранули, то те да са висококачествени. не знам дали е кастриран, но ако е значи това важи с още по-голяма сила за вас. това е така заради известното "запушване" при мъжките. напоследък дори чета мнения и за вискокачествените гранули, които уж също водели до подобни проблеми. моите котараци се хранят само с такива и ако това е вярно ще ми е доста трудно да ги привикна на друго.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: denii]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано12.11.07 01:11



Давал съм му всичко, което съществува на пазара, и достатъчно добре го познавам, за да преценя кое харесва.
Не знам защо си мислите непознатите за вас хора, за неуки по въпросите на мъжкото ВиК



Важното за мен в темата е -- давайте месо на котките. Те си имат природна нужда от това.

--


Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: O!Sag]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано12.11.07 11:05



В това което му даваш няма месо.



Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано12.11.07 11:12



Това е защото храните котките само с едно нещо. И после като го смените или не яде, или яде и им се скапва стомаха. Моята никога не и давам една и съща храна на повече от две последователни хранения - сменям я често - ефекта - яде всичко и не получава стомашни проблеми (а навсякъде пише колко вредно е това). Вярно е че е храня по-рядко от колкото казват - вместо 5 пъти я храня два, по-често 3. И разбира се не и давам неща които котката не би трябвало да може да си докопа в природата като свинско и телешко например - коя котка яде крави - лъвовете може би?

Миналата седмица направо ме изуми - открадна си малка буца синьо сирене от овче мляко и си я изяде с кеф. И никакви проблеми нямаше.



Тема Re: Хранене на котките - толкова ли е трудно?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано12.11.07 12:27



Наскоро на пазара се появи нова гранулирана храна от най-висок клас. Миналата седмица взех 1 пакетче за проба и котараците ми много я харесаха.







Тема Re: ReеМила Мамо Мрморано!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.07 13:03



моите котки се хранят разнообразно - от сухите храни никога не повтарям за седмица една и съща. редувам марки и вкусове. РК, Пурина, но проплан, Адванс, Вирбак (която не харесаха), Нутра. в месеца 3 пъти ориентировъчно им давам пиле и риба (само хек харесват мизерниците). отделно са и пастетите - предимно анимонди, тия новите рибните, гурмети.

но неща като мляко, сирене, кашкавал, яйца, маслини - никога не са опитвали. от време на време си вземат нещо от масата самички, то при мен няма много какво да вземат, щото не готвя, но например остатък от пълнена чушка обича сузи, понякога корички хляб. тва новото малкото обожава корички от хляб май за да си чеше зъбите, не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.