Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 20.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Митовете за бременни, бебета и коткинови  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано29.10.07 13:35



От известно време посещавам форума на BG Mamma (forum.bg-mamma.com) и виждам какво огромно невежество съществува у хората по отношение на съвместното съжителство между бременни и/или бебета с котки (и с кучета).

Този мит колко са опасни котките (и кучетата) за бременните и за бебетата и какви ужасии могат да се случат е набиван в обществото ни с векове. На мен ми се струва, че това е и основната причина, поради която младите семейства (планиращи поколение или с малко на години поколение) отказват да се грижат за котки (и кучета

) и ако успеем да разбием този мит по някакъв начин, има голям шанс по-лесно да се намира дом за тези мили и обичливи същества.

Всеки човек, който разговарял с ветеринари и/или с педиатри разбира и научава, че с ваксинирани и обезпаразитени котки може да се живее спокойно, щастливо и безопасно. Има хиляди статии в интернет на тази тема и всичките отново твърдят, че принципно няма опасност и че ако въобще при бъдещето бебе се появи алергия, то алергията е закодирана в бебето и алергията ще си се прояви, независимо дали майката е живяла с котка през бременността или не.

Токсоплазмозата например не може да се "прихване" от ваксинирана, обезпаразитена и домашна котка. И е много по-опасно да се ядат не добре приготвени храни, колбаси и салами, в които може да има зараза токсоплазмоза.

Та идеята ми е дали да не се опитаме да направим някаква информативна кампания, която да "отвори" очите на хората и да престанат да говорят глупости! Например в този форум на БГ-Маммая, който е много посещаван и точно от "бъдещи и настоящи" майки, може да се пуснат теми по въпроса, да се сложат линкове към статии в подкрепа на преимуществата едно дете да живее с животинка, статии, които алгументирано да обясняват, че котките не са опасни и т.н.
Може да се говори с модераторите на сайта и да се сложат заковани теми в "библиотеките" на отделните секции, например в библиотеката на "Искам бебе", на "Бъдещи и настоящи майки" и на някои други, но тези са най-важните.

Какво мислите? Намирате ли смисъл в една такава акция?

Аз лично направо полудявам, когато започнат да ми изнасят лекции на тема колко са опасни котките. Крайно време е да разбием този мит!

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано29.10.07 13:38



Аз съм ЗА с две ръце, защото и аз наскоро се сблъсках с това невежество в семейството си и страшно много ме хвана яд.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Mutzka]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 14:40



ужасна история. все едно аз сега като планирам бебе и да взема да си изхвърля двете котки...че те са ни като деца

при добра хигиена и ако не се допускат котаците в стаята на бебето едва ли има проблем за съжителство

с две ръце съм за !



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.10.07 15:45



Потребител съм в Бг_Мамма вече 3 години, с титла Пристрастен.
Мога да кажа, че информация има в Искам бебе, в закованите теми мисля че има линкове, но не мога да съм сигурна. Сигурна съм обаче, че сред редовните потребители и тези с малко повече интелект и стаж в интернет пространството знания по въпроса има, стига да искат да ги намерят.
Знам обаче, че доста често, периодично се пуска по някоя невежа темичка (тъй като не се ползва търсачката) с питане за котка и бременност - в която тема всички дават съвети и обясняват какво е токсоплазмозата и че не е нужно да си изхвърляш животинката ако си бременна...
Смея да твърдя, че невежество има сред майките, които имат вече по едно детенце, забременяли лесно и често непредвидено първия си път, но те са невежи за неща като овулация, лутеална фаза, фертилна цервикална слуз и т.н., та затова не очакам да знаят какво е токсоплазмозата

Ако някоа мама от Бъдещи и настоящи майки има проблем с информацията, трябва да я търси из форума, а не в подфорума, в който се подвизава - както казах обаче, търсачката на форуам не се използва, макар че е чудесен източник на инфо.
Аз лично смятам, че по-неграмотни в това отношения са потребителите от Мама и Бебе. Обяснявам си го с все още малката му "възраст" като съществуващ форум.

Happiness is being owned by the Cat

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: damita_jo]  
Автор CZ (PerSib)
Публикувано29.10.07 16:42



Хубаво е жените да знаят, че тези твърдения са наистина мит. Небивалици. Всъщност, ако една жена е неграмотна по отношение на хигиена, елементарна физиология и разсеяността й е в повече, по-добре е да не гледа дом. животно с бъдещо или родено бебе. Но за останалите - трябва да бъдат успокоени и посъветвани. Скоро писах мнението си тук в подобна тема-въпрос .



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: damita_jo]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано29.10.07 17:12



Там е работата, че когато някой тръгне да търси информация по въпроса, той вече наполовина е спечелен за каузата

. Защото човек търси информация най-вече, когато си има вече котка и търси по-скоро аргументи, за да я запази.

И аз виждам, че се появяват такива теми "забременях, какво да правя с котката" ( ), но по тях пишат предимно жени с котки, които са едни и същи и броят им не расте.
Тези, които нямат котки, едва ли четат темите. а според мен нашата цел са именно жените без котки. Първо, да накараме колкото се може повече хора и жени да прочетат, че това е МИТ, да ги заинтригуваме въобще да влезнат в темата. Защото те първосигнално отхвърлят идеята "бебе-котка".

Точно в тези теми се вижда как малцината, които нямат котки, но са влезли в темата, и иначе образовани мами твърдят "кое ти е по-важно: детето или животното? и поставят ултиматум.

Между другото, съм попадала на статии в интернет как дори е препоръчително детето да израстне с животинка. По този начин се обогатява психиката му и здравето. Но какво да ви обяснявам на вас
...

Та трябва да се помисли за един по-елегантен начин, с който да успеем да обясним именно на мамите без котки, че грешат и може би пропускат нещо изключително важно и ценно за развитието на детето им. И евентуално може би ще пожелаят да се грижат и за коте.

Абсолютно съм съгласна, че именно мамите, които са забременели непредвидено или сравнително бързо, не са наясно с котките и токсоплазмозата. Радвам се, че са много на брой бързо забременелите, но ще е хубаво да ги "осветлим" по въпроса.
Ще е трудно, все пак наистина с векове са говорили лоши неща за котките...

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.10.07 21:05



Какво точно предлагаш, в смисъл, идеи някакви готови имаш ли?
Аз си мисля, че единственият начин да се акцентира на въпроса е да се сложи линк специално по темата в Библиотеката. Там ходят всички новодошли и шансът да се види инфото е голям.
Прегледах Библиотека-та - има два линка на тема Бременност и домашни любимци, обаче са неактивни, вероятно инфото е в архивите на форума или е изтрито. Ще подсетя модераторката да направи нещо, ако трябва аз лично ще набавя статии по въпроса.
Ще докладвам когато има резултат.
Мисля, че повече от това не може да се направи, а и това е добро начало



Happiness is being owned by the Cat

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано30.10.07 10:30



Токсоплазмоза може да хванеш във всеки един момент от котката, тъй като и тя може да хване във всеки един момент. Това че котката е ваксинирана няма никакво значение. Лекари са ми обяснвали как например може да хванеш токсоплазмоза от котка но тя да не се развие и едва когато забременееш да се прояви. Но това не е в никакъв случай причина да нямаш дете когато имаш котка. Просто правилото е ясно - котката и бременната/детето живеят в различни стаи без достъп. Котката няма достъп и до кухнята. От там нататък ако има нещо да се случва - ще се случва. И няма защо да си изхвърляш животинката.

Дете което може да ходи няма никакви проблеми с котките. Жив пример - племенницата ми на годинка и 3-4 месеца и бременната дворна котка която преимуществено живее на терасата. Както и свободния и голям син който също от време на време живее на терасата (катерят се по една лоза). После разбира се се родиха малките. Много се обичат бебетата. Научихме детето като пипа мау-мау да си мие ръцете и да не ги лапа и готово.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Tapaлe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.10.07 10:44



9 месеца в отделни стаи? ни аз, ни котката ще издържим.





Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: denii]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано30.10.07 10:48



Не 9. 21 - докато детето стане на годинка и може да ходи - това между детето и коте. Ти като родиш и минат 2 месеца може спокойно да си контактуваш с коте, после се миеш и се занимаваш с детето.

Редактирано от Tapaлe на 30.10.07 10:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.