Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано07.11.07 12:29



Силно съм ЗА.Ще участвам активно.Всичко което знам от медицинската си професия,от практиката си на дългогодищен котковъд,който непрестанно чете и се образова по въпроса.ще го споделям.Само давайте адреси и разяснения,че не съм много добра в компютрите.



Тема Re: моят "опит"с токсоплазмозатанови [re: Kuma Lisa]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 15:52



или както там се нарича.Първо -имам и винаги съм имала котка.И 2 здрави децана почти 15 и 21г.Второ-дъщерята в 4-ти кл имаше токсо или токси-плазмоза-хич не ме интересува как е правилно.Ужасих се,защото ми наприказва лекарка какви ли не ужаси и простотитии.И аз-ревешката,с детето ,бегом при паразитолог.Викам :"детето ще лекуваме,но и котката -също.Вие ли ще я лекувате или да търся ветеринар".Какъв кикот беше от страна на лекарката,а аз втрещена като извън-земно....срам,хора,срам,от невежество!Лекарства-никакви не ни дадоха-решихме да види как организма на детето ще се пребори сам и дали ще може.Пребори се.3г правиихме контролни прегледи и изследвания-нищо!И...."черешката на тортата"-съседката -лекарка.Когато майка й била бременна с нея също изкарала токсо /и/плазмоза-нито я абортирала,нито съседката е идиотче-изродче и т.н.Изобщо-дявола не е толкова черен ,колкото говорят.Когато заведох детето си при лекарката и й обяснявам,че котката ни от вън врата не излиза и т.н. тя ,докторката пита:"вие миете ли портокалите на детето си с топла вода?А ябълките,а бананите..."Не ,нали.А да знаете коя мишка/котка ги е препикала на пазара?Може,не отричам,че може да има усложнения.Ми то и при апендикса и при какво ли не има закучвания,нали?Не хвърляйте вината само на котките-това исках да споделя.



Тема Re: моят "опит"с токсоплазмозатанови [re: MaMи]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 18:11



МаМи, благодаря за споделената история

!

Ако искаш, регистрирай се и може по-късно да участваш на уеб-страницата, която се планира, като свидетел в секцията на "изживелите" токсоплазмоза !

Към всички в клуба: За информация - аз вече доста материали посъбрах и преведох по темата за децата, бебетата, бременните и котките. Иска ми се да потърся нещо по-специално за алергиите, които също поддържат неоснователния лош имидж на котките. Също ще трябва да седна и да напиша нещо като уводно есе към страницата и темата.

Можете ли да ми помогнете и да потърсите снимки на котки с деца, на котки с бременни, които да се сложат на сайта и да унагледяват тезата?



Тема Re: моят "опит"с токсоплазмозатанови [re: Cмaйлинr Лeйди]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано08.11.07 22:04







Тема Re: моят "опит"с токсоплазмозатанови [re: bushkata]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано08.11.07 22:15

















давам директно линкове, да прецениш кои снимки биха могли да се ползват - може би да се иска разрешение за някои от тях?



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано09.11.07 04:21



По въпроса за токсоплазмозата:бях бременна в седмия месец,когато родителите ми,които тогава гледаха зайци,отсъстваха за една седмица.Наложи се аз да ги заместя в грижите за животните.И през ум не мина тогава,че зайците могат да бъдат източник на токсоплазма толкова колкото и котките.Отпосле си ме втресе като се сетих,защото селскостопанските зайци никой не ги обезпаразитява.Слава Богу не се случи нищо лошо.Токсоплазмозата,обаче, е сериозна опасност по време на бременност и не следва да се говори на хората,че видите ли,дори да се заразите може да не се проявят опасните последствия.Има случаи когато мяйки носителки на вируса на СПИН раждат здрави деца.Това означава ли,че опасността е малка.Трябва да се обяснява откъде и как може да се хване наистина паразита и че ако котката е домашна и грижите за нея са правилни,опасност няма.Преди време Наталия Симеонова разказа,че е взела котката си когато е отишла да ражда в САЩ и какви са били отношенията между животното и току-що роденото бебе.Мисля,че ако се привлекат известни хора за кампанията ще бъде от полза.Приципът трябва да бъде,че е опасно невежеството,а не животното.Хората се заразяват от невежество,а котката е удобното обяснение.Ветеринарният лекар при който ходя наскоро се сдоби с щерка.Бременната му жена до последно разхождаше великолепния им голдън ретрийвър,а сега бебето и кучето живеят в двустаен апартамент.Нима специалист би застрашил живота на детето си/вече нямам предвид конкретно токсоплазмата,а изобщо зоонозите-болести които се предават на човека от животните/



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Kuma Lisa]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 13:18



Токсоплазмозата,обаче, е сериозна опасност по време на бременност и не следва да се говори на хората,че видите ли,дори да се заразите може да не се проявят опасните последствия.

Разбира се, че е така! Изобщо не си и помислям да преиначаваме фактите! Идеята е да се разбере, че:

Трябва да се обяснява откъде и как може да се хване наистина паразита и че ако котката е домашна и грижите за нея са правилни,опасност няма.

Приканих МаМи да се регистрира и ако желае, да участва като свидетел, но забележи, че тя не е била бременна, когато е имала досег с болестта. Разказа й е за дъщерята в 4-ти клас, която е хванала токсоплазмоза. Важно е да се знае, че в случай, че не си бременна, хващането на токсоплазмоза не е нещо страшно! Може да протече безсимптомно, а може да протече като грип. И в двата случая тялото след това си изгражда антитела към болестта и си имунизиран срещу нея!

Идеята за Наталия Симеонова и други популярни личности е страхотна!





Тема Re: моят "опит"с токсоплазмозатанови [re: bushkata]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 13:25



Много благодаря за линковете - има много красиви и нагледни снимки

! Ще трябва да искаме разрешение, разбира се! Тези с бременната жена са доста впечатлителни, но май са платени...

Прочетох линка за токсоплазмозата (първия линк) и програмата, която са реализирали в САЩ точно по нашата тема - да разбият митовете за котките, бременните и бебетата. Много е интересно! Може би ще е от полза да я прочетат и останалите!
Аз попаднах на добра идея - в САЩ са направили листовки и са ги предоставили на гинеколозите, за да ги разпространяват сред пациентите си (точно нашата цел). Може да поискаме от тази организация листовката, да я преведем, да я напечатим и да се опитаме да я раздадем сред гинеколозите, в чакалните, като информационни листовки за жените, чакащи за преглед.
Ако смятате идеята за уместна, може би ще е добре някои от сдружението да изпрати писмо, за да е по-официално? Мога да се ангажирам с превода на писмото!



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Cмaйлинr Лeйди]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано09.11.07 13:26



Когато говорех за бременността имах предвид един пост в който се разказва,че съседката лекарка не е изрод,макар,че майка й изкарала токсоплазмоза докато била бременна с нея.Това,че тя е минала между капките не прави болестта за подценяване,особенно при бременни.Мисълта ми е ,стараейки се да разсеем заблудите за опасността от домашните животни да не изпадаме в другата крайност



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Kuma Lisa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано09.11.07 14:26



Правилното в такива случаи (според мен) е да се разискват и ДВЕТЕ страни на въпроса. ЗА и ПРОТИВ, опасностите и предпазването. Ако има статистики (доколкото може да им се вярва).
Еднопосочно, натрапващо се мнение, от типа "Аз съм прав, другото е глупост", никога не хваща декиш и отблъсква.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.