Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: emetic]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано01.11.07 11:42



Това, което може да има е:
1. Как да си храним котката
1.1. Сухи храни, консерви, котешки пастетчета и други - марки, дози, смесвания и т.н.
1.2. Домашно приготвена храна - какво да се дава, какво да не се дава, пак дози - дневни, седмични, месечни за различна възраст котка.
1.3. Смесено хранене - препоръки, дози и т.н.
2. Болести при котките - описание и т.н.
3. Играчки и допълнителни аксесоари
4. Поведение на котката
5. Полезни съвети (разнородни неща, които нямат нужда от собствен раздел)
6. Котешката тоалетна - видове (предимства и недостатъци)
7. Котешкото обучение - как да я научим на това или онова
8. Ветеринарни кабинети - с възможност за оценяване (което обаче си има своите проблеми - трябва да се ограничат прокситата, трябва да може да се гласува по веднъж на IP и т.н.)
Ами за това се сещам на първо четене - нахвърлях ги набързо, съжалявам ако съм допуснала някакви неясноти...



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: menyanthe]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано01.11.07 11:47



Е ама ние се отдалечихме от темата - идеята беше как да убедим бременната жена или млада майка да вземе животинче, не просто да пишем наръчник как да се гледа котката - такива много.
За една бременна е важно токсоплазмозата, разните паразити, всички болести, особено заразните, поведение на котката при бебета, ползи от котката за бебето, разбиване на лекарски митове за котките и бебетата плюс огромен снимков материал тип мама, бебе и коте или бременна мама и доволна котка. Отговориш ли и на най-наболелите въпроси засягащи бебето, ако реши сама ще потърси за останалото.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: menyanthe]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано01.11.07 11:48



За домашната храна и изобщо за качественото хранене според мен е много важна темата, и е често пренебрегвана. Най-вече колкото и качествен протеин да даваш на животинката, все пак това не е балансирано.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: menyanthe]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано01.11.07 11:49



Чудесни идеи, браво


Аз само искам да допълня, че този сайт ще си е котешки, за всички любители на котките и за нуждаещи се от информация - а Искам бебе и потребителите му (т.е. бъдещите майки) да могат да прочетат всичко, което ги интересува - а тях ги интересува секцията за котешки болести, главно токсоплазмоза; котка и бебе в една стая и т.н., така че трябва да се наблегне доста на тази част с болестите и възпитанието.
В самия форум има доста теми, в които се коментира токсоплазмозата, обаче в момента не са достъпни, има технически проблем и това бистрим с модератора в момента. Така че освен чисто теоретичната част на сайта (която ще направим ние тук), ще има и пуснати линкове на теми, в които се коментират "истинските неща от живота"...такива ми ти работи

Happiness is being owned by the Cat

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано01.11.07 11:55



В отговор на:

Е ама ние се отдалечихме от темата - идеята беше как да убедим бременната жена или млада майка да вземе животинче, не просто да пишем наръчник как да се гледа котката - такива много.
За една бременна е важно токсоплазмозата, разните паразити, всички болести, особено заразните, поведение на котката при бебета, ползи от котката за бебето, разбиване на лекарски митове за котките и бебетата плюс огромен снимков материал тип мама, бебе и коте или бременна мама и доволна котка. Отговориш ли и на най-наболелите въпроси засягащи бебето, ако реши сама ще потърси за останалото.




Това исках да кажа точно, но Гата-та ме е изпреварила, а аз не съм видяла

Happiness is being owned by the Cat

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано01.11.07 12:45



LaGata ме е разбрала напълно

!

Можем да привлечем бременните и майките от форума, които имат котки, да участват в секция с реални свидетелски изказвания за техния живот и снимки (евентуално), като хората да могат да се свързват с тях.

Можем да привлечем и един-двама педиатри, убедени в нашата кауза, и да сложим техни изказвания и координати за връзка (за да го чуят лично! от тях). Също и изказвания на реални ветове, пак с координати.

Всичко това, разбира се, в този съвсем отделен и самостоятелен сайт, който предлагам да се направи за целта ни.
Ако иска emetic, може това да е нейния сайт. Но може да се направи съвсем отделен, а пък в сайта на emetic да пишем повече за гледането на котките.

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: damita_jo]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано01.11.07 12:54



Благодаря ти, че си се заела с модераторите!

Точно така - аз имам предвид абсолютно отделен сайт да се направи, който изобщо няма нищо общо с бг-мамма! Когато сме готови със сайта, тогава ще търсим начини да го популяризираме сред форума на бг-мамма.

Съдбата наистина обича смелите.


Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: smiling_lady]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 18:09



Аз вече преведох известна информация и продължавам.

LaGata кажи повече за тези мрежи за бебешките креватчета - купуват ли се отнякъде, има ли линкове и снимки?

Моля, ако има тук мами с бебета/малки деца и котки, да се обадят.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Cмaйлинr Лeйди]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано06.11.07 21:31



[url][http://www.clippasafe.co.uk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_6&products_id=57/url]
Ето тук ги видях, смятам да си ги поръчам след време като ми потрябват. Има още доста полезни нещица за мами и бебета, които в бг не съм сигурна че има.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 12:16



Дай Боже, скоро и двете да се похвалим с радостната новина!

!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.