Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Tapaлe]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано30.10.07 11:02



В действителност има серия от изследвания, които се правят 6 месеца преди да се планира забременяване като едно от тях е и токсоплазмоза. Котешките акита също могат да се изследват за токсоплазмоза. Не е нужно бременната да е отделена от котката - ако при изследванията е показано , че бременната вече има имунитет ( което е почти сигурно ако имаш от дълго време котка ) няма смисъл, или ако няма имунитет, но котката не е болна, и не се храни с жива храна - също. Ако котката е домашна, не излиза никъде, яде гранули или силно сварено или печено месо - опастността е нулева. Но ако бременната обича месото си алангле или пък харесва сурово-пушени колбаси - тогава токсоплазмозата е доста по-вероятна.
Но не мисля, че това е проблема на бременните и бъдещите майки. Тези, които имат малко акъл в главата и се сетят да потърсят информация - ще я намерят. Повечето се страхуват от друго - да не би котката им да изревнува от малкия вързоп и да вземе да го драска и хапе. Или да не му легне върху лицето тъй като му мирише на мляко. Или пък да не би в акт на самозащита да надере малкия обичен бебо. Или да не би дребния да хване алергия.
Иди обяснявай, че има разлика от котка до котка. Че повечето се страхуват от пищящи бебета. Че не всички са фенове на миризмата на мляко, и че има специални мрежи за креватчета, които не позволяват на котака да се добере до дребния. Или че прекалените грижи и насила стерилна среда резултатират в алергии. Иди го обяснявай.
Толкова поколения в миналото са израснали на село обкръжени с всякакъв добитък - ни алергии, ни смъртни случаи от котки е имало. Ама на параноясали майки и предубедени лекари не можеш да го обясниш - всяка майка ще направи и невъзможното да защити бебото от света, дори и това в последствие да му навреди. Малко са хладнокръвните и разсъдливи майки. Инстинктът е по-силен от акъла. А в бгмама има преобладаващо инстинктивни майки, умните на пръсти се броят.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано30.10.07 11:08



Това с алергиите към котки е пълна глупост за мен. Да не би аз, която съм прекарала половината си живот при баба ми на село сред дворни животни и един куп дворни котки, които ядат мишки на поразия, и не можеха да ме откъснат от тях, да имам алергия към животните. Напротив, нямам никакви алергии или заболявания, причинени от животни. Всички приказки за котките, алергиите и болестите са плод на параноя. Важното е да се спазва хигиена!



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Mutzka]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано30.10.07 11:29



Абе и аз уж нямам алергии но има котки от които на третата минута получавам задух и отток в носа, а съм расъл в апартамент. От друга страна приятелката ми от малка е била сред котки, кучета, овце, пилета, кози и прочее добитък а пък алергиите се проявили като станала на 21 (и то не само към животните). И не към козината каквито са популярните схващания а към половите хормони на животинките. Малки котекце/кученца няма никакъв проблем с тях.

На мен ми е най-интересно защо някои бебета имат алергия към мялко.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Tapaлe]  
Автор CZ (PerSib)
Публикувано30.10.07 11:31



От всичко написано си правя извода, че раздялата с животинката се случва, защото се струпват малко повечко грижи - да следиш кой къде се е шмугнал, дали се е измил и т.н. Котката си изисква грижи и внимание, детето също. И хората си намират "благовидното" оправдание, че махайки котето, се погрижват по-добре за детето. Жената, която ми даде Корина, беше родила горе-долу по същото време, когато и котката й. Няма пострадали, защото знае как, има желание и възможност да се справя.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Tapaлe]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано30.10.07 11:35



А към кастрирани котки как е, пробвали ли сте? Както ти писах - късни алергии са най-често на психологическа основа - все пак няма причина изведнъж организма ти да поведе война срещу теб и да си нарочи определи реагенти като натрапници - просто има и по-дълбоки причини. Често за такива препоръчват да се отиде на хомеопат - не, че те излекува, но ти дава неща, които изключително облекчават положението. И ще можеш да си гушкаш жената и котката едновременно





Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: Tapaлe]  
Автор CZ (PerSib)
Публикувано30.10.07 11:59



Етиологията на алергиите се определя сравнително трудно. Правят се специални изследвания, за да се открие евентуално алергенът, който предизвиква хистаминова реакция. При тях имунитет не съществува, винаги всеки може да развие в някакъв момент алергия към нещо. Особено когато неестествените дразнители, сред които живеем, са толкова много, че организмът ни не може да се справи с всички наведнъж. Алергиите не се лекуват, приемането на лекарства само подтиска проявите им. Единственото решение е профилактиката - премахване на причинителя. Вече е известно, че алергиите, предизвиквани от котки, се дължат не на козината им, а на котешкия пърхут, има един ензим, който се съдържа в кожата им и за някои хора е непоносим. Алергизиращи са дори безкосмените сфинксове.
Колкото до въпроса на Тарале за млякото и непоносимостта към него, много е писано. Лактозата в кравето мляко, а дори понякога и в кърмата, се усвоява благодарение на един ензим, който ако липсва в организма, пиенето на прясно мляко предизвиква разтройство. Обикновено го има при бебетата и с растежа е възможно да изчезна. Но при някои бебета липсва по рождение. Принципът важи и за котките. Затова някои малки получават диария от нетипично за тях млекце.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: CZ]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано30.10.07 12:14



Хъм, значи - ако имаш сенна хрема какво правиш - отсичаш всички дървета в околовръст, стои затворен вкъщи докато отмине сезона или си пиеш кротко лекарствата? Защо тогава при котешка алергия веднага се маха котката, а не се пият хапчета? Все пак си е алергия.
И ако забеляза Тарале си е казал - няма нищо общо козината, а хормоните на животното в неговия случай поне. И не можеш да ме убедиш, че човек прекарал живота си сред животни развива от нищото алергия без вътрешна причина. Нещо отслабва имунитета на момичето - по-добре е да се разбере какво.

Редактирано от LaGata на 30.10.07 12:17.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
Автор CZ (PerSib)
Публикувано30.10.07 12:40



Това, което написах, в никакъв случай не претендира за изчерпателност. Всеки знае, че когато причинителят на алергия не може да бъде отстранен, когато е от повсеместен характер, каквито са полените и пролетната зеленина, сред които няма как да не живеем, се приемат антихистамини. Да ви кажа, аз самата се моля да не взема да развия алергия към котките, че тогава място няма да си намеря...Наш приятел, израснал сред дворни котки, щом дойде вкъщи започна да киха и му потече носа. Самият той се учуди, че е развил алергия към котета. Мисълта ми беше, че не самите котки провокират алергия, а само индикират настъпването й, защото е била отключена от някакво полимерно съединение например. Един бивш колега махна котката си, защото бебето им беше алергично, неизвестно към какво, но и към това, което е яла майката. Много им беше трудно да се разделят с котараната, държаха я няколко месеца и лекарите накрая ги принудиха . Бяха като в задънена улица. Не ги оправдавам, нито ги виня.
Така че, ла Гата, няма да изсичаме дървета, нищо ще ходим да живеем в пустинята, терапията е нещо индивидуално и зависи от ред обективни обстоятелства. За съжаление, не можем да затворим заводите и да спрем автомобилите.
Котки е имало от хилядолетия. Алергиите са едно доста ново явление. Така че е ясно.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: CZ]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано30.10.07 13:24



Аз си имам определено мнение за алергиите
- първи вариант - измислени в стил - нека да махнем котката че ми писна вече от нея. Признаци - след години прекарани до една и съща котка, изведнъж някой от семейството развива тайнствена алергия, която се проявява към котака. В някои случаи тя дори е подсъзнателна, но в повечето си е съвсем нарочна.
- втори вариант - отслабен имунитет - както може би е и жената на Тарале - нещо отслабва нейното тяло и имунитет, с което се изважда на бял свят подтискана с години алергия към котешки хормони. При бебетата ми е още по ясно обяснението - имунитета се предава през майката, ако майката сама няма силен имунитет или води живот, който силно го отслабва - тя го предава на бебето си. Чиста генетика. Начинът да се предпазим от алергии е превантивен - строг режим на хранене и поведение на майката, за да може генетично да предаде на отрочето си силни гени.
Ама иди сега и кажи на една майка - щото ти пушеше, пийваше от време на време, тъпчеше се с отвратителен джънк фууд или пазеше диети, че да не надебелееш твърде много, сега детето ти е с извънредно слаба имунна система и ще е алергично цял живот към нещо си. Ще те убие сигурно на второто изречение


Никой не мисли за превенция, никой не подлага на дедуктивни разсъждения една ситуация. Всеки действа първосигнално - това дете си е самостоятелно, неговото физическо състояние няма нищо общо с моето, но можем да махнем всичко, което би го наранило по някакъв начин, независимо какво е то. Чистим резултатите, а не причините. И така котките отиват на улицата, други си умират непотърсени и неприбрани...
Не можеш да промениш мисленето на хората с един пост. Черните овци първи ги колят.



Тема Re: Митовете за бременни, бебета и коткинови [re: LaGata]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 15:08



Извинете ме, днес имам доста работа и нямам възможност да пиша. Надявам се по-късно да имам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.