Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За глистите/тениитенови  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.08.07 11:48



Закъснях с хапчето против вътрешни паразити с около седмица и снощи видях едни гнусни, малки бели, движещи се "неща" в изпражненията на котката ми

Не знам дали е тения или глисти, никога не съм виждала, но както описах вече - прилича на малък червей...
Моля ви, ако някой се е сблъсквал с това, да ми каже как точно се процедира - трябва ли да се изследват изпражнения, какво точно се дава на котката, какъв е рискът да съм се заразила и опасно ли е като цяло?
Моят вет. е в отпуска, намерих един друг кабинет наблизо, но в момента е затворено, не се сещам къде мога да ида точно в момента, затова пускам темата, надявам се някой да я види...Благодаря ви от сърце.



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: damita_jo]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.08.07 11:57



Не се шашкай, нищо страшно.

По всяка вероятност са глисти - заразяването с тенни е малко по сложно в случая. Всъщност доста по сложно за домашна котка.

14 дни след даването на първото хапче трябва да дадеш пак и после още 14 дни след това дай още веднъж. Това е ако искаш да си супер сигурна ... аз бих дала само два пъти. Ако искаш месец след последното даване на хапче отнеси производство за изследване при ветеринар да ти кажат, че няма повече.

Общо взето почти всички котки по голями от един месец които съм прибрала са имали глисти, Грибо изкара огромна топка навремето. Доста се плашех в началото, даже се е случвало да пия веднъж човешкия еквивалент - и то само от страх. Е ... оказа се и ненужно въпреки всичко. Само си мийте ръцете когато се занимавате с котешка тоалетна. А да и 2 дни след като дадете хапче почиствайте основно котешката тоалетна.

ПП: Всъщност както го описваш ми прилича на скорошно заразяване с глисти. Възрастните глисти са си големи - тези на грибо бяха с размер на големи бели дебели и много дълги конци. По всяка вероятност не са започнали да снасят яйца.
Преценете как сте ги внесли - дали с обувки или по някакъв друг начин и внимавайте за хигиената.


Редактирано от cr33py на 29.08.07 12:00.



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: cr33py]  
Автор Mutzka ()
Публикувано29.08.07 12:00



Всички котки ли хващат глисти, ако не се обезпаразитяват редовбо вътрешно? На моят котак не съм му давала от 7-8 месеца, ама не виждам да има проблем? И всъщност как хващат глисти





Тема Re: За глистите/тениитенови [re: cr33py]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.08.07 12:03



Ох, успокои ме малко, благодаря ти за експресния отговор


Само последно да питам: някакво конкретно хапче ли се дава или се ползва някое от противопаразитните, като се дава два пъти? Ветеринарите ще ми кажат де, но нали за първи път отивам при тях, малко съм резервирана
Тъй като моята котана е много чувствителна на тема хапчета, много трудно й ги давам, единствено има поносимост към Празимек. От Каниверн, паста и още едно хапче, чието име не помня, повръща, и то ако успея да й го дам въобще...

А как хващат глисти - едиснтвено обяснение е, ако сме внесли нещо с обувките, и то само на метър от входната врата, където се събуваме...навън не излиза, дори на терасата рядко ходи, а тя е затворена...храни се само с котешка храна...така че внасянето отвън при мен е единственият вариант. Както и това, че подходих безотговорно и не й дадой хапче навреме

Редактирано от damita_jo на 29.08.07 12:05.



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: Mutzka]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.08.07 12:04



Обувки и боклук внесен отвън. Понякога мухи но за това не съм сигурна. Твърдят че и кръвосмучещтите паразити ги пренасят.

Най-вече с обувките. Тук има и друг начин - хората да се заразят и да го предадът на котката. Т.е котката живее в някаква чиста среда, но всеки човек се случва да яде навън. А и дори само хляба както го разнасят в магазините и оставят касите на земята и т.н. /да не говорим че никои не мие зеленчуците за салатите по ресторантите. Уф възмутена съм в нашия магазин пръскат саламите с препарат за прозорци да не се развалят.




Тема Re: За глистите/тениитенови [re: damita_jo]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.08.07 12:10



Същото хапче което се дава и превантивно - Празимек С е добре даже най-доброто поне от моя гледна точка. Внимавай само да е котешкия, че на мен ветеринари на няколко пъти се опитват да ми пробутат кучешки за котките, предполагам е сходен но не бих рискувала.

Давала съм от почти всички препарати на пазара. От френската паста витаминт примерно са ми правили алергия както и е имало случай да не действа. В момента давам само празимек - копувам по 10 опаковки на едро като се наложи обезпаразитяване. Обаче единия от зверовете ми не мога да го накарам да глътне хапче и това си е.
Хайде да се оплача. Клео е толкова силна, че двамата с Ике не можем да и дадем хапче. По скоро усещам че се въздържа тя да не ни даде по едно хапче.
А номера със скритото хапче в храната не действа, гадината е прекалено хитра. Закъсала съм го.




Тема Re: За глистите/тениитенови [re: cr33py]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.08.07 12:30



Вкъщи сме същият цирк.
Моят ветеринар даже веднъж стана свидетел и каза, че за първи път вижда такава реакция - от страх започва да слюнкоотделя адски много, стиска челюстта и посмъртно, ама с нищичко не можеш да я отвориш

Ужасно е, пък няма начин, трябва да пие хапчета от време на време.



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: cr33py]  
Автор Mutzka ()
Публикувано29.08.07 13:22



За бълхите знаех, че може и ние да ги пренесем по дрехи, обувки, ама виж за глистите не знаех

Значи трябва да се обезпаразитим пак профилактично. Имаше тук една тема във форума за някакво хапче п/в глисти, което не било хубаво, ама Празимек С ли беше, друго ли беше, като не помня Има ли нещо вярно изобщо в това?



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: Mutzka]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано29.08.07 14:14



Ох, Муцка, да ти кажа честно, търсих няколко страници назад из форума, да намеря нещо за хапчета и паразити, но не открих, така че не мога да ти кажа дали се е говорило нещо негативно за Празимек-а, но пък cr33py щом казва, че е най-доброто (това каза и моя вет.), склонна съм да се доверя


За Каниверн-а не съм чувала особено добри отзиви, в смисъл, че не е ефикасен...и моя док така казва...а интересно, че за Дронтал на Байер никой нищо не казва, а много масово се рекламира, странно...



Тема Re: За глистите/тениитенови [re: damita_jo]  
Автор Mutzka ()
Публикувано29.08.07 14:28



Разрових се и открих, тази тема за която говорих. Ето:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.