Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 27.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Подарявам  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.07.07 13:43



Три мъжки котенца на по 2 месеца имаме и искам да им намеря дом предпочитам заедно да са ,че самичко ако е по трудно ще свикне .Значи хигиенни навици нямат защото ги гледаме в къща те са дворни котета снимки ще покажа по късно нямат порода .



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
АвторTapaлeж (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 13:56



Дано да им намериш къщичка.

Те и моите бяха дворни, и си дойдоха с хигиенните навици, достатъчно беше един път да им покажа къде да си свършат работата. При това временно бяха в друга къща, където също се оправиха.

Май трябва да ги тестваш.



Тема Re: Подарявамнови [re: Tapaлeж]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.07.07 14:40



ДАм май трябва аз сега ще ги ваксинирам( е вета де) и искам бързо да ги подаря ,че пък Шери като ги отбие ще ги изгони(демек ще ги закара на някаде и няма да ги върне) поне така направи миналия път. И неискам да се притеснявам сега ще викаме и вета и да и бие инжекция против разгонване.Те са доста страхливи и не се доверяват на хората.Влизат в къщата ама недават да се галят.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=152363

Редактирано от isetodd на 11.07.07 14:47.



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.07.07 14:43



значи имаш несоциализирани котета, без навици, без обезпаразитявания. търси им къща на село. няма смисъл да ги носиш в града, защото е ужасно вероятно да станат улични бездомни. и какво лошо има ако майка им ги заведе някъде? аз се чудя нашата на село как да я накарам да си ги разсели. това са си селски котета, а и след като са диви просто не ги пипай и ги остави сами да се оправят в живот. естествено хубаво би било майката, а и тях като пораснат да кастрираш вместо да им даваш инжекции, но явно няма да я възможно.

Loosing faith makes a crime -



Тема Re: Подарявамнови [re: denii]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.07.07 14:51



Няма да си кастрирам котката.Ние им бием инжекции през 4 месеца против разгонване ама Шери я изпуснахме.Котетата ако никой неги вземе ще ги кастрираме защото нетрябват повече улични котки.Ама има хора на селото ми и ни избиват котетата затова неискам да остават там.Двете ни голями Котки си оцеляват защото са свикнали и знаят да се пазят.Тези ще се социализират и ще бъдат обезпаразитени.Само навиците са трудна работа свикнали са да си рият в пръстта .



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.07.07 14:59



между кастрация и инжекции по-лошият избор са инжекциите. мислех, че четеш тук и знаеш това. искаш след време да ги носиш на операции от тумори и пиометра ли?

за котетата - в момента е мъртъв сезон и пазар. естествено всичко е въпрос на късмет. усмихне ли се шанса на някое коте нищо не може да го спре

дай Боже повече да са така. но все пак прецени трезво ситуацията и си подсигури резервен план. аз в момента съм в същата позиция като теб - трима двумесечни селски бандита. те са гальовни, но все пак...
колебая се какво да ги правя и затова те разбирам, но точно сега задомяването на коте не е никак лесно в този отпускарски сезон. така че мисли разумно

Loosing faith makes a crime -

Тема Re: Подарявамнови [re: denii]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.07.07 15:10



знам ,чела съм но баба недава вика ,че било жестоко да се кастрира едно животно.Е така е права е ама после ще страда самото животно и немога и немога да я разубедя другата ми баба(сестра и ) може и да вземе едно котенце и остават две .Ние зимата рядко ходим голямите котки ни ги гледат комшиите .Дано задомия поне едно още :( неискам да ги намирам умряли или пък да ми кажат комшиите онзи или онази ги изби :(



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор bushkata (член)
Публикувано13.07.07 01:12



В отговор на:

знам ,чела съм но баба недава вика ,че било жестоко да се кастрира едно животно.




Я питай баба си или съседската, дали не кастрира прасето, че да стане по-дебело?!
Жестоко било, ама когато ни е удобно....



Тема Re: Подарявамнови [re: bushkata]  
Автор ofika (член)
Публикувано13.07.07 08:02



Жестоко било, ама когато ни е удобно

10+



Тема Re: Подарявамнови [re: ofika]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано13.07.07 10:28



И от мен!





Тема Re: Подарявамнови [re: bushkata]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано13.07.07 12:03



ЕМи сорка ама Баба ми е взела решението и аз немога да и казвам какво да прави тя си ги гледа храни ваксинира всичко тя сама прави.И найстина и аз не искам да ги кастрирам ама ако баба се съгласи веднага ще се кастрират за доброто на всички.Вярно хубавое да си имаш малки котенца ,но няма смисал има други котки дет имат нужда от дом аз така си задомих Шери едни идиоти караха с бясна скорост с един пикап и я хвърлиха през прозорецът си аз се метнах да я хвана и паднах в трънаците .Изподрах си краката и ръцете дори на лицето имах трън забит .Ама това е положението баба изобщо не я искаше ама си я донесох тука в апартамента и една година живя при нас после се разбра ,че имам алергия и я закарахме на село при баба .И дори сега да я вземем в апартамента няма да има ядове понеже тя е свикнала е вярно на терасата си ходеше до тоалетна в една саксия дет я отредихме,че ще е неина ама пак добре беше.



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано13.07.07 20:53



ама само към тази котка ли си алергична или как?

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Подарявамнови [re: prAsino]  
Автормимoзинka (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 14:38



И на мен ми е интересно ама само към тази котка ли си алергична или как?На ли си жзе персийска към нея не се ли?





Тема Re: Подарявамнови [re: prAsino]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.07.07 13:41



лол не кам всякакви космати животни и затова закарахме Шери на село ,но понеже майка искаше персиец и си взехме и засега кихам нали ама рядко и него и гушкам(че той не обича) само грижите за козината кадето му отделям по някой друг час на ден.Кучето него дадохме на никой защото никога няма да си го дадем(обожаваме си го) и имам мини хамстер който само спи .



Тема Re: Подарявамнови [re: мимoзинka]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.07.07 13:41



Да взех си .Ама и майка искаше персиеца .



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.07 13:45



значи Шери е на село, защото си алергична, а Арчи е у вас, защото майка ти го харесва ??? .... Не че ви се бъркам, ама е странно ...


there's no time to analyse



Тема Re: Подарявамнови [re: мимoзинka]  
Автормимoзинka (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 13:59



И на мен ми е интересно ама само към тази котка ли си алергична или как?Значи си алергична само към Шери е на село, защото си алергична, а Арчи е у вас, защото майка ти го харесва ??? .... ама е странна тази твоя алергия





Тема Re: Подарявамнови [re: angel_sin]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.07.07 14:24



Я ми кажете нещо повече за тази алергия. Странно ми е, но явно някои лекари като попитат дали има животно в къщата и като кажеш "да", веднага го обвиняват и казват, че е алергия. Като бях малка имахме друга сиамка и малко след като я взехме ми се появиха едни лишеи по врата. Лекарката каза, че е алергия. Естествено, не махнахме котето, някак нашето семейство не можем да си представим, че ще махнем животинче, което сме гледали дори и месец, но за съжаление по-късно то почина.
След време взехме другата сиамка /да е жива и здрава, тези дни ще стане на 12 години/ и нямам никакви проблеми с кожата-нито лишеи, нито нищо.
Та се чудех дали това беше измислица на лекарката или наистина може да съм имала някаква алергия


Много е неприятно с тези алергии, ама моя приятелка не може да си вземе нито куче, нито коте, защото приятелят й е алергичен към какво ли не /като се почне от разни храни, мине се през прах, треви, плодове, сапуни разни, та се стигне до животни с козина/. Милата беше взела едно коте да опитат и се наложи още на другия ден да търсим дом, та едва успяхме да намерим. Положението беше много лошо-кихане постоянно, зачервяване на очите, дори задух...

______________________________

Редактирано от julkata_ на 15.07.07 14:25.



Тема Re: Подарявамнови [re: angel_sin]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.07.07 18:05



Ами да точно така е както звучи.Майка ми никога не е искала улични котки все породисти да са имахме сиамски котарак после Шери и сега Арчи





Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано15.07.07 20:18



звучи точно все едно нямаш никаква алергия, а просто нещастното коте е заминало на село когато е станало излишно.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Подарявамнови [re: julkata_]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано15.07.07 20:19



има цяла тема за елргиите и котките назад. лично съм я пускал, ама с някой от старите ми никове. потърси.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Подарявамнови [re: prAsino]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.07.07 21:46



Ами това е мнението на алерголога а котето си е савсем добре ,че там и е по добре даже лову ва си спи си кадето и хареса и е на свобода има кой да я гледа .Заведоха ме на алерголог поради простата причина ,че често боледувам от грип и плевмония,брохноплевмония,бронхит и все тежки болести дори в болници сам лежала.И кашлицата ми винаги е била като на пушач .И от там дойде цялата работа баба ми го каза и наще щом е за здравето ми веднага ме записаха .Аз имах много животни точно тогава: Четири вълнисти папагала,три морски свинчета,два хамстера,два аквариума с рибки,куче и котка.Морските ми свинчета баба в Симеоново ги гледа за жалост от неизвестна причина за вета две от тях починаха една година по късно(незнам защо небяха лишавани от нищо баба много ги обичаше и ги гледаше добре.Едното си ми е живо и здраво нали ама го дадох на братовчедка ми сега си има и другарче.Папагалчетата ми заболяха от една заразна болест неи помня името и едно по едно си заминаха ,лекарствата непомогнаха е само едното ми оживя и то е при братовчедка ми тя има още 4 и едно канарче си има.Хамстерите си ги гледах е единия го дадох другия си ми остана.И кучето него махнахме .



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано15.07.07 21:52



всичко това твърде малко ме интересува.
ако наистина беше алергична нямаше да можеш изобщо да си запазиш дори един хамстер, нито сега да можеш да съжителстваш с прсийска котка. ако наистина е било за здравето ти ти гарантирам че родителите ти щяха да махнат всички животни, но понеже най вероятно са те послъгали за да намалят бройката на животните, някои са останали, че и ново коте са си взели.

не се притеснявай, ще пораснеш и много неща ще ти станат ясни.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Подарявамнови [re: prAsino]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.07.07 23:16



ами и аз това викам ,че нямам алергия ама кво да направя докато незаживея сама ще се саобразявам





Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Авторkokobrais (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 11:33



isetodd освен, че си неграмотна (и то много), също така и много лъжеш. Чудя се на останалите тук от форума защо изобщо ти обръщат внимание???





Тема Re: Подарявамнови [re: kokobrais]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано17.07.07 12:22



Грамотна съм и то много просто не обичам да пиша на бг.Нито пък ме интересува как пиша и Изобщо не лъжа това което казвам е истина ти не ме интересуваш кой си ,но нито ме познаваш нито нищо и нямаш право да ме обвиняваш в лъжа такаче си трай и да не си писал в моята тема повече като не искаш коте не пиши.Тук пишат хора който ми дават съвети и ми казват как да преценя какво е правилното решение в случая ми с трите ни котенца.



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
АвторFortinbrass (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 03:00



Твоята тема, защо не и твоят форум? Подаряваш нещо, дето го считаш второ качество и се оправдаваш с алергия. Като не обичаш да пишеш на бг (български?) що не отидеш да пишеш във форум на руски, немски или английски? Лъжеш по цени на едро и не ти пука, като те пипне някой се държиш като спипан джебчия, минаваш в атака, дори започваш да пишеш почти правилно. Не през цялото време де.
Преработи снимката, много е мръсно около кобилата ти, почисти ще се разболее красивото животно.



Тема Re: Подарявамнови [re: Fortinbrass]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано18.07.07 03:06



Ако гледаш кобилката на снимката ми като подпис това не е мое животно ще стане моя((още не сме подписали документа окончателно ,че кобилката е наша)ако беше моя нямаше да е в тази мизерия в която е ,но засега аз само я гледам(всмисъл занимавам се с нея чистя я кордирам я).Ами форумът не е мой .Не подарявам нещо което заслужава по-добър живот а не да си остане селска котка.Ако никой неги вземе баба ми ще си вземе едно и двете другите ще бъдат кастрирани когато навършат тази възраст.Ами аз пиша в много американски сайтове(все на английски) знам малко руски,а немски изобщо незнам.



Тема Re: Подарявамнови [re: isetodd]  
Авторkokoбpaиc (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 14:50



Ако ги знаеш, както знаеш български((((тежко и горко.

Редактирано от julkata_ на 18.07.07 15:18.



Тема Re: Подарявамнови [re: kokoбpaиc]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано18.07.07 16:50



в моя клас по добър ученик по английски няма аз незнам защо ли пиша на постове на хора дет нямат рег.Най-лесно ще те затъпя от тук на татък с мълчание ,както в поговорката е казано Отвърни на глупака с мълчание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.