Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да процедираме с децата насилници над животнинови  
АвторEвдacь (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 14:05



За съжаление и аз съм се сблъсквала с жестокостта на малките деца към животните, за което смятам че основната вина е на родителите........четох една история за едно малко дете, което се опитало да смаже главата на малко котенце с прозореца на мазето и когато една жена се притекла на помощ, баща му казал - аааааа, не се притеснявай, то няма да се нарани, просто се опитва да смаже едно коте???!!!!ИЗВИНЕТЕ, КАКЪВ БЕЗДУШЕН ДЕБИЛ ТРЯБВА ДА Е ТОЗИ, за да не гледа на животинката като на нищо повече от безполезна твар?!!! В момента като пише и адреналинът ми се качва, не знам дали ви се е случвало, но поне в моментите, в които аз съм се сблъсквала с подобно насилие и ми пада пердето..............някой ден сигурно и аз ще си изпрося боя от някой "добронамерен" татко. Според вас, когато си свидетел на подобна ситуация, какво трябва да се направи, при условие че първо детето не носи наказателна отговорност за деянието си, второ - още в България няма такъв закон за защита на животните, както в Америка (простете ме, ако информацията ми е стара) и трето, ако решиш да се саморазправиш с това дете - било с шамар, аз обикновено процедирам с караница............то не знаеш какви последици може да има за теб. В интерес на истината вече тази детска жестокост не трябва да ни изненадва, защото под влиянието на компютърните игри пълни с насилие или на филмите които се гледат без родителски надзор, се раждат не само малки насилници над животни, но което е ПО-СТРАШНОТО, малолетни и непълнолетни убийци...................СТРАШНО Е!!! Другото, над което винаги съм се замисляла, е защо се нападат главно беззащитни животинки..........такива, които ще ти се галят и умилкват, докато в следващия момент не отнесат я ритник, я удар, не дай си боже нещо по-страшно. Какъв изрод трябва да си, за да обесиш, пребиеш, удавиш, извадиш с ЛЪЖИЦА око, или тем подобни ужасии и да не ти трепне нищо??????????????????Обаче аз се надявам в живота да има възмездие за всичко. И когато някой ден видя как някой нещастник си изкарва комплексите върху беззащитна душица и си насъскам ротвайлера, да видим дали ще ми трепне нещо и на мен.......Простете моята емоционалност, животните винаги са ми били слабост - случвало се е да плача за животинка, но рядко за човек.............



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: Eвдacь]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано14.06.07 14:48



Има я тази жестокост и винаги ще я има ние хората сме много долни същества и незаслужаваме да живеем в този и който и да е свят понеже както с конете,кравите,овцете,кучетата и котките така се държим и един с друг.Но да се върна на темата ти:
какво да кажа комшията ни на село само защото той си прогони семейството и заради това ,че ние ги водим в наща къща зе ,че ни изтрови котенцата който имаха почти нови семеиства имах кандидати за тях и закво завела сам внучка му няколко пъти на село с мене .После се зъбил на баба щял да я бие и кво ли още не еми мама му д*** с извинение къв е тоя човек бе сам поръча да му застрелят кучето едно куче което бе перфектно и ще го помня цял живот.Защо се зъби на баба ми а мен като ме види ме отбягва какво си мисли ,че мога да му направя вярно е мога да му порутя и дома и сичко аз сам си много откачена като става нещо свързано с семейството ми и животните около нас.Аз веднъж намерих една котка деца я тормозеха бяха я дали на едни песове да я ръфат беше без крак,опашка и ухо,еми неоцеля беше късно да я водим на доктор едва дишаше знаех ,че и е дошъл края от как станах по нервна вече неси поплювам видя ли някой да бие животно отивам и го бия аз него па после няма кой да ми каже нещо.Имахме 10 улични кучета пред блока е щяха да ме убият заради тях ,и то не кой да е ами мой съученик с една желязна тръба дойде да ги бие и аз хванах едно от уличните кучета който се прави на лош и хапе и лае за да него бие а другите ги изгоних и сам легнала над кучето а моито си ходи свободно завързах уличното с каишката на моито изложих моито куче на риск пред уличното и защото знаех ,че моито ако посегнат кам него веднага ще побегне и може да се прибере само а това щеше да скочи да хапе е размина ми се аз го подгоних с кучето(Джони) което бе убито с отрова няколко месеца по късно (това куче бе част от мен израстнало е с мен пред очите ми от малко кутре и самс и го носила в нас дори).А котка един скапан мъж и то не дете ами зрял човек на поне 40 години си изкара котката и я остави на улицата защото му се изпикала на плочките а не в банята и я остави на вън да я гонят кучетата котката позеленя от страх бях малка тогава ама представиси какво е било ,за да го запомня.
Взех котката и си я занесох в нас кръстихме го Рижко и до ден днешен е жив и здрав и много дебел моята баба Муци от Перник го гледа вече е на 11 години ,и е много дебел и щастлив.Има закон за защита на животните просто несе прилага .



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над живонови [re: isetodd]  
Автор red_coral (morska)
Публикувано14.06.07 15:30



Хора, имам чyдесна идея за приют от животни. Въпроса е във финансирането. Знае ли някой как и къде може да се кандидатства за сyбсидия от европейските фондове?



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над живонови [re: red_coral]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано14.06.07 15:47



Ми аз незнам несам запозната с това идеята е прекрасна и усъществима може би ако се обърнеш кам някой адвокат ? незнам





Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: Eвдacь]  
АвторEлoдия (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 16:09



Аз съм Елодия и инициирах тази тема тук..............често съм си мислила за създаването на подобен приют, където условията да са максимално добри за животинките, които ще отидат там, но за съжаление реални постъпки не съм правила. Трябва да се обединим и да потърсим необходимата инхормация по случай...............Животинките го заслужават, както заслужават и закон, който да ги защитава................трябва да се вземе пример от САЩ и тяхното подразделение на полицията, която разследва всеки случай на жестокост срещу животни и взима мерки срещу насилниците.................



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животни [re: Eлoдия]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано14.06.07 17:06



както казах в другата тема имаме закон за животните но неги прилагаме





Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: Eвдacь]  
Автор insektor (Многознайко)
Публикувано15.06.07 15:02



Аз лично започвам с това:
"Сега ще разбереш какво му е на котето..."
После започвам да причинявам болка, без да нанасям поражения.
С възрастните - без последното.

...котки и котаци тичат по чардаци,
гонят се, лелечат, милват се и мечат.
П.Р.Славейков


Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: Eлoдия]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано15.06.07 15:59



Не си мисли че в сащ защитават животните. Там защитават начина си на живот да не бъде нарушаван от животните. Погледай няколко епизода от miami animal police (докуметален) и виж добре какво защитават - кучето което се разхожда свободно в квартала бива отнема от неговият собственик не толкова защото собственика е безотговорен а защото свободно разхождащото се куче може да е причина за птп или да напрадне някой. Гледай добре.



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: l4ko]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано15.06.07 19:25



Абе моляте много добре ги прибират вярно умъртвяват злите и то с право няма да дадат лошо откачено хапливо куче на хора ,добре правят там.



Тема Re: Как да процедираме с децата насилници над животнинови [re: l4ko]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.06.07 00:08



тоя път съм абсолютно съгласна. и това е типичния американски начин на мислене - консуматорски, егоистичен и себеугоден.

Loosing faith makes a crime -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.