Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема микроспория и малки котетанови  
АвторKoтьo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 11:37



На колко месеца новородени котета могат да започнат да се лекуват от микроспория и да им се бие ваксината, която е срещу това?



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Koтьo]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 20:22



При добро хранене - т.е тъпчене със всякакви разнообразни храни би трябвало да развият естествен имунитет преди времето за ваксината.



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: emetic]  
АвторKoтьo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 22:45



А какво включва разнообразното хранене? Давам им сурова кайма, котешки пастетчета и консерви, бебешка "Роял канин", прясно мляко. След още няколко дни ще им дам варено пиле. Какво още?



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Koтьo]  
Автор ofika (член)
Публикувано04.06.07 23:03



Давам им сурова кайма, котешки пастетчета
Аз ли нещо не разбирам!? Питането беше за новородени котета.
Разнообразното хранене според мен не включва котешки пастетчета и консерви. Не знам и какво се има предвид под сурова кайма, ако е тази от магазина - не става, ако е от смляно месо може, но има опасност да докарате зараза на котето.
Добре е да се дава сварено пилешко, дробчета, извара, кисело мляко (може да се подслажда леко с мед, докато свикнат с вкуса му). Разбира се и Роял канин китен.
При по-голямо коте (над 2 месеца) слънчевите бани също биха се отразили добре.



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Koтьo]  
АвторKoтьo (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 23:58



На месец и половина са и ако съдя по олисяването, едва ли ще се оправят само със слънчеви бани или естествен имунитет, така че питането ми е ориентирано към лекарствени средства, още повече, че се оказа заразно и за хората. И още нещо - кога могат да се къпят



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Koтьo]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 01:10



При хората минава елементарно лесно. Достатъчно е на котките да им мине и на хората ще мине от самосебе си. Хората не са преносители, те само се заразяват за малко. Ако все пак петната пречат - мазане с йод помага, само гледайте да не си изгорите кожата. Няма смисъл.
За котките - къпането само ще усложни нещата. Т.е изкъпаната кожа е по лесно уязвима за гъбките. Една бабина рецепта която не съм провала - мазане само на петната с олио. Само гледайте да не прекалите.
Иначе за ваксината. Не знам на каква възраст се слага, но при нас на 3 котки - през 2 седмици - 4 пъти се слага ваксина и не подейства, напротив стана по зле. Всяка котка си отнесе 4 ваксини през 2 седмици с други думи. До колкото разбрах това само ни е влошило нещата.
Та изчакайте котетата да станат на 2 месеца 2 месеца и половина и ако до тогава не са се възстановили тогава мислете за лекатства.
Съветът ми за храненето - пилешко месо - всеки ден и по много.
Накиснати котешки храни - горе долу през ден.
Извара - само да е качествена и безсолна - колкото повече - толкова повече.
Други видове меса или риба пак е добре като заместител на пилешкото някой ден.
Всяка друга човешка храна е само плюс.

Идеята е, че здрав котешки организъм много лесно се справя с микроспорията.
Нормално ако разчитате на ваксина - ще трябва да ревашсинирате всяка година и проблемите пак ще се появяват. От друга страна добре гледана котка със собствен имунитет не се заразява повече.

Преди 3 години боледувахме вкъщи. От тогава не съм имала повече проблеми. Сега имам и други котки които не са боледували, вкъщи им докарах болно от микроспория куче и едно, че никоя от младите котки не се зарази и второ, че кучето се оправи без лечение. А на кучето имунитета не беше съвсем наред, защото е ударено от кола. Единственото което съм правила е смислено хранене. И за около 3 седмици и мина. Освен сичко друго ветеринарите оредвиждаха, че ще остане инвалид. Е за пореден път се оказа, че бъркат.


Кучето се възстанови напълно от всичко. Та от диети разбирам.
Най-важното е разнообразие и баланс между разстителна и местна храна. Тук държа да отбележа, че готовите котешки храни без значение от марката ги приемам за разстителна храна. Ако приемем че за котка съотношението е 60% местна 40% растителна - ако е 40% сухата храна - значи давате още 60% месо.
ПП: Месото трябва да е сварено, безсолно. Без кокали. Хрущялите обаче са хубаво нещо.
ППП: Човешките мердикаменти които някой нормален лекар ще изише за вас като фунголон и клотримазол крем или тридерм са безсмислени. Няма смисъл да се тровите с фунголон. Клотримазол и тридерм самостоятелно не действат.
Няколко часа след мазане на петното с йод обаче ще свършат работа.
Като цяло и хората правят естествен имунитет.

ПППП: Неприятно е но каквото и да правите ще ви мине.



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Koтьo]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано06.06.07 09:58



Малките котета (както и децата при хората) са много по-уязвими за микроспорията и при тях лечението е по-трудно отколкото при възрастните.
Какво е мнението на вета?
Ако не сте били на ветеринар непременно се консултирайте. Ако петната са по-цялото тяло мисля, че ваксината е по-добрият вариант от мазането, но трябва да се консултирате с вет относно възрастта, на която може да се постави. Потърси информация и в руските сайтове, всъщност и двете ваксини които се поставят са руски, май (или едната е украинска?). Поливак-ТМ и Вакдерм.
Успех, не се отказвайте. Изглежда страшничко на пръв поглед, но се лекува.



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: Zhimi]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано06.06.07 10:26



по принцип и аз съм от хората в клуба, които са ЗА ветеринарните лекари и смятам че по принцип трябва да ги оставим да си вършат работата и те биха го правили добре (повечето).
ама в случая не разбирам как така се лекува нещо с ваксина?!? ваксината е за профилактика, не за лечение. в крайна сметка това което тя прави е да зарази (или да наподоби заразяване) така че организмът да си изработи защите преди то дейсвително да се е случило. в случая е обратоното-организмът си е заразен, той ВЕЧЕ е стимулиран да произвежда защита слещу гъбичките, но по една или друга причина имунитетът не е достатъчно силен. е в такъв случай ваксината няма как да помогне... най много както се каза по зле да стане.
има си специфични антигъбични препарати-Уронгал, Низорал и др. според мен това с храната е най важно обаче, заедно с това да им осигурите на малчовците много СЛЪНЦЕ и ИГРА, защото това са трите най важни неща за здраво бебе коте. бих препоръчал и баня с Низорал като начало. не знам с какво къпането според Еметик би навредило, ама мръсната кожа е с пъти по-уязвима от всякакви паразити, гъби, бактерии и тн. пък ако се направи и с противогъбичен препарат би трябвало ако не да помогне, поне да не навреди. след навършване на 1 месец спокойно може да се къпят.
обаче! трябва изрядна хигиена на местата които обитават, за да не става постоянно новозаразявне от околната среда. всички повърхности се бършат с дезинфектанти поне веднъж на ден, всички постелки до които имат достъп се перат редовно и не се допуска замърсяването им и тн.
и с всички тези мероприятия, мисля че докато израстнат ще им е минало и без лекарства и "ваксини".
успех

"Кой лае кучето?"



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: prAsino]  
Автор ofika (член)
Публикувано06.06.07 11:03



Вероятно изобщо не са ходили във ветеринарен кабинет.

Котетата може изобщо да нямат микроспория. Трябва да се направят изследвания и тогава да се лекуват, да не говорим колко е опасно да се дават хапчета на толкова малки котета, мазането с мехлеми също може да е нож с две остриета.
Не е изключено и опадалата козина да няма нищо общо с гъбични заболявания. Ако котетата са отбити отрано или се гледат без майка, хранени са непълноценно, е възможна авитаминоза, която също води до опадване на козина.



Тема Re: микроспория и малки котетанови [re: prAsino]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано06.06.07 13:14



Тези две ваксини се използват съвсем официално както за превенция така и за лечение, всъщност се използват главно за лечение, защото никой не си прави труда да ги поставя превантивно. Аз също имах известни съмнения по въпроса, преди да се консултирам с нашия ветеринарен лекар, когото смятам за много добър специалист.
Когато котката има по-голяма площ заразяване, ваксината провокира заразените участъци, поради което се получава ефектът "става по-зле". С две или три повтаряния се постига излекуване - това е масовото мнение.
Но все пак който иска може да се разходи из руските сайтове и съм сигурна, че ще намери достатъчно информация както от лекари, така и от стопани на лекувани с тези методи животни.
Еметик, щом се отнася до котета-бебета непременно трябва да има квалифицирано лечение, защото съм виждала какво причинява микроспорията на по-младите животни и за тях системата "чакай да мине" или лечение по домашному е направо опасна. (Може и да мине някой ден, но с доста страдание междувременно.) Йодът също не ми изглежда подходящ за по-млада кожа.
Ще добавя още, че моят личен опит с препаратите за мазане е показал, че те дават добър резултат, но не бива да се прекалява с честотата на намазването, защото се получават допълнителни странични ефекти, може би алергични реакции, които определено пречат на това да се установи как върви процеса на лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.