Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Относно Сдружението!нови  
Автор koтapaнkaтa (питанката)
Публикувано11.05.07 23:19



Тъй като преди няколко дни бях приканена да обясня аджеба къде ви отиват парите, които ми пращате по сметката, откликвам и обяснявам:

Както знаете вече, има едно бабе с много котки и се ходи при нея всяка седмица (аз лично съм ходила само веднъж), та парите ви отиват за храна и лекарства на тези котки.

Преди време получих по личната си сметка 150 лв от Вас (мисля, че още тогава в някоя от темите се изброиха никовете на хората пратили пари), от които 150 лв сме израсходвали 40 лв за булстат на сдружението, а останалите 100 лв + наши лични средства са използвани, за да могат две котки да са под постоянно наблюдение (на стационар) в една клиника, понеже се нуждаеха спешно от лечение.

Имаме блокирани собствени средства в една сметка в ОББ, за да може да се осребрят чековете на Симплиавен, защото условието за осребряване на чек е да внесеш левовата му равностойност в сметката, която искаш да ти го осребрят и тези пари да стоят там, докато не ти го осребрят.

Призовавам всички, които искат да помагат на сдружението да ми пишат на ЛС за отчет, или просто да поискат някаква друга сметка от Дени и да превеждат там.

Нямам желание да пиша във този форум, но в самия дир все още влизам, така че ЛС си чета.

За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор!!!


Тема Re: Относно Сдружението!нови [re: koтapaнkaтa]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано15.05.07 18:14



понеже тази тема така написана на мен ми звучи леко отегчено, само искам да помоля да намерите някакъв начин да ви се пращат пари без да се налага да си "блокирате собствени средства"... разбрах от един друг форум, че Пей Пал вече са стъпили в България, това би могло да бъде добър вариант. ако искате вижте там дали е наистина така и как стоят нещата с преводи от чужбина, ако имат вече офис в БГ биха ви казали. преводите по банков път и преди съм казвала, че излизат около 40-45 долара, същото важи и за Уестерн Юниън, Мъни Грам и т.н. и още нещо - чековете нямаше да са проблем, ако всеки се пуска да се осребрява в момента, в който се получи, защото тогава щяха да се застъпват и предишния щеше да гарантира покритието на следващия - тоест нямаше да се налага да се вкарват лични пари по сметката. както и да е, дано се намери решение да могат да се осигуряват средства и от чужбина, защото го правя за животните и не ми се иска да са потърпевши в случая



Help Us to Hel Them! http://www.youtube.com/watch?v=Qns6cXJlsqs


Тема Re: Относно Сдружението! [re: SimplyAVEN]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано16.05.07 14:10



PayPal все още не регистрира т.нар merchant акаунти за бг, т.е. не могат бг граждани да получават пари.

Може да пробвате обаче през виртуалният портфейл на moneybookers. Условието там, поради аглийския закон за чисти пари (за да не се позволява да се перат пари) е да се внася само електронно и да се изллаща само електронно.



Тема Re: Относно Сдружението!нови [re: l4ko]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано16.05.07 18:01



би ли обяснил по-подробно, моля те? къде да отида, къде го има това или няма и как да проверя дали мога така да пращам? а какво имаш предвид под "изплащане електронно"? благодаря



Help Us to Hel Them! http://www.youtube.com/watch?v=Qns6cXJlsqs


Тема Re: Относно Сдружението!нови [re: SimplyAVEN]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано18.05.07 11:37



moneybookers.com
Имат акаунти в доста банки по света. Само че не може да отидеш на гише и да внесеш кеш. Регистираш се в moneybookers и се идентифицираш с email.
Трябва да направиш електронно нареждане за превод на определена сума от твоята сметка в сметка която си откриваш в moneybookers. Този който ще получи, пак трябва да се регистрира там, и се идентифицира с неговия си email. Инструктираш системата да преведе определена сума от наличната ти в акаунта на email-а на получателя. Тя се превежда в неговата сметка в moneybookrs. После той трябва да инструктира moneybookers да преведат тази сума в в неговата банкова сметка, от където вече той може да ги вземе кеш.

Малко е дълго, но не е токлкова сложно. При внасянето и преводите обикновено минава около 70 часа преди парите да се почвят от другата страна.

Имат обширни договори и много страници с faq и други обяснения в сайта, може да ги прочетеш преди да почнеш да местиш пари.

Редактирано от l4ko на 18.05.07 11:43.



Тема Re: Относно Сдружението!нови [re: l4ko]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано23.05.07 20:18



много ти благодаря! ще разуча как става



Help Us to Hel Them! http://www.youtube.com/watch?v=Qns6cXJlsqs



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.