Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 12.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изгубена(избягала) котканови  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано03.05.07 23:52



Историята е следната.Котката е 2 годишна.Водена е само при един вет,но многократно(налагаше се).На 30.04 я водят пак при същия вет за уговорена манипулация.Поради едни или други причини манипулацията е отложена.Вратата на клиниката зее широко отворена и котката се е изтръгнала от ръцете на собственицата,докато са се уговаряли за друга дата.Побягнала е.Вече 4-ти ден я търсят безуспешно в района на клиниката и наоколо.Много прилича на тази:





Клиниката се намира в междублоково пространство.Смятаха да залепят съобщения с описание на котката,но се оказа,че в района има поне 5/6 подобни котки.Искам да попитам:

Попадалили сте в подобна ситуация и какво сте правили.Намиралили сте си котката?Всеки съвет ще е от полза.Котката е агресивна и доста плашлива,което прави търсенето и трудно.Маца е на 15 км от дома си и е закарана с кола.

п.п.Извинявам се за объркания постинг,но котката е на мои близки и съдбата и не ми е безралична,а и хората продължават отчаяно да си я търсят







Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Автор bushkata (член)
Публикувано04.05.07 01:27



4 дена вече са доста, но това, че е плашлива, може да й направи услуга. Може да не е далеч - мазе, близък вход (като котките се катерят предимно нагоре - към най-горните етажи), затънтен двор... Те сигурно вече са проверили подобни места, но все пак. И мнооого обяви. Щом има още подобни - просто ще се разкарват много пъти на нпразно, за да открият подобна коткта, но някой път, може да се окаже, че някой е вудял именно тяхната котка.
Вече е много гладна и жадна - да ходят привечер, когато няма много хора вече, или дори късно вечер - когато е по-тихо и да я викат и хубаво да се ослушват.
Успех.

п.п. не виждам снимката

Редактирано от bushkata на 04.05.07 01:28.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: bushkata]  
Авторsivoto (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 13:22



за кой град и кой район става въпрос? дай повече инфо, може да успеем да помогнем.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: sivoto]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано04.05.07 15:04



Бургас ж.к Възраждане бл.4,5,7,9









Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторsivoto (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 16:12



аз съм в софия. стискам палци да намерите животинчето.





Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: sivoto]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано04.05.07 19:20



закачам се за последния, писала съм го и в други теми: да, намирала съм си коти (не котка даже!), понякога обаче и след 2 седмици! присъединявам се към Бушката, най-важно е да не се отказват в никакъв случай!!! първите няколко дни даже и да ги чуе, може да не се обади от страх и стрес! настойчиво повикване, най-добре нощем, обхождане на всички стълбища в района, разпитайте децата - те играят навън, виждат много неща! но най-вече разходки нощни и викане! успех!



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 20:32



Аз съм си намирала котарака след 6 месеца, едни хора от съседен вход го бяха прибрали. Просто продължавайте да търсите, да проверявате мазетата и да питате всички съседи ! Разлепете и обяви. Хората са услужливи, рано или късно се чува нещо за котето. Успех .



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 08:51



Как се вбесявам на подобни истории.
Всеки ден пътувам за работа по един голям булевард. Отстрани на едно място има вет кабинет в едно дворче. Знаете ли колко често има премазани котки там? Малки котета на по 4-5 месеца, големи котки. Колкото пъти мина оттам псувам човешката глупост. Да котките бягат, когато са уплашени - за това на такова място се затварят отвсякъде, и се държат с 2 ръце за гушата ако трябва. И се пренасят в клетки. Още повече - не се пресича голям булевард, когато сте гушнали котката - само и единствено в заключена клетка.
Мисля, че твоите хора са се отървали леко с това че кабинета е между блокове.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:07



Ако котката не е от породистите ,защото те не са много интелигентни,по точно инстинктите им са закърняли, ще се върне. Ще ти разкажа случай с котарак на моя близка. Котарака беше живял на 4 етаж ,в София ,на бул. Заимов, без да е излизал от апартамента.Тъй като стана агресивен и беше надрал и нахапал стопанката си много сериозно, стигна се до 12 шева,с кола, затворен в куфар, го закараха след Банкя. След 2 години котарака се върна.Така че дано нищо не и се случи, тя ще си намери пътя.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: минa]  
Авторeleonora (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 00:56



И аз се присъединявам към горе казаното.Моята хубавица я нямаше 3 дена,4ак на 3-тата нощ я намерих.И на всичкото отгоре,така да се каже на 50м.от нас.По цели дни обикаляхме улиците,15 деца бяха включени в търсенето и нищо.На 3-та нощ,като чу дрънкането на кутията си с бисквитки сама се обади.
Разлепете навсякъде със снимки.Колкото почеве по-добре!
Аз си намерих котарак след 6 мес.Как се е озовал на 3,4 км.от нас не знам.Дотогава не беше напускал пределите на апартамента ни.
Съученици от класа ми казаха,че са видели големия Пеню в една къща.
Отидох позвъних на хората и те ми го върнаха още по-голям след 6 мес.
Така че,нищо не е загубено!
Успех ти желая!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.