Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Въпросче свързано с изложбите на персийски котки!!нови  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.05.07 00:42



Какви са изискванията за участие в такава изложба ??
Ноември месец ще има изложба в София и искам да заведа красавецът ми ,но незнам какво е нужно за това участие .





Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: isetodd]  
Автор Gatofilla (минаващ)
Публикувано04.05.07 03:31



Изе, не знам за тази изложба, ама виж какво съм ти намерила, впрочем, не съм го търсила специално за теб, днес ми го прати една приятелка, и си помислих, че ще ти е приятно да го видиш -

и също хубавия му ездач.



Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: Gatofilla]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано04.05.07 10:19



Суперско филмче, кончето е страхотно!



Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: Gatofilla]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.05.07 13:34



Благодаря ти ,че си се сетил(а) за мен ,че харесвам конете да конят е страхотен ездачът също





Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котки!!нови [re: isetodd]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано04.05.07 18:40



1. Ветеринарен паспорт с всички необходими ваксини и обезпаразитявания
2. Чип (това май не е задължително) - на тази изложба, която мина май имаше и нечипирани котки
3. Да се запишите преди крайния срок, някъде около седмица преди изложбата
4. Котката да е с изрязани нокти
5. Заплаща се такса на място

Май това е.





Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: isetodd]  
Автор Borat (непознат)
Публикувано04.05.07 20:11



а какво очакваш от тази изложба?



Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котки!!нови [re: ofika]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.05.07 21:07



А колко се плаща ?





Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: Borat]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.05.07 21:09



Нищо просто искам да си заведа котката ей така за кеф да го видят други хора и защото мисля,че котката ми е достатачно красива и заслужава награда

шегувам се разбирасе майка иска да го водим за нея той е най-красивия котарак



Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: isetodd]  
Автор Borat (непознат)
Публикувано04.05.07 21:24



dми тогава мисля че трябва да ти се обяснят някои неща. на котешките изложби не просто се "показват" котките. там има съдии, които оценяват котките до колко отговарят на даден стандарт за дадена порода. не е въпрос на "красота" (в кавички заради това че това е едно много отвлечено понятие зависещо до голяма степен от това кой и как гледа). важно е котката да отговаря на даден стандарт. във вашия случай котарака няма порода (порода се доказва единствено с родословие) и при записването би трябвало да посочиш в коя категория би искала да бъде оценен той. с други думи според теб на коя порода той прилича на много. съдията единствено ще ти каже в каква степен това е така-той не казва колко е красив или грозен...
пример: ако кажеш че според теб котарака ти е сиамска котка със сигурност ще получиш възможно най слабата оценка, но това изобщо не означава че това е най грозния котарак


ако (както предполагам) искаш да го запишеш като персийска котка те съветвам да използваш времето до следващата изложба (напълно достатъчно е) за да подготвиш котарака за нея, така че поне козината му да има подходящ вид (казвам поне козината, защото общо взето само тя подлежи на промяна според грижите). писано е многжо за това във форума-за ежеседмичното къпане и сушене (има си специална система, която е описвана многократно), ежедневното ресане (обсъждано е и това-как и с какво да решеш), някои добавки за хубава козина и тн. ако котаракът не е подготвен хубаво рискуваш съдията да намали значително оценката заради липсата на грижи за козината му, независимо от другите му качества. бил съм свидетел не веднъж как това точно се оказва решително. съдиите също много обичат котки и осъзнават техните нужди. пред очите ми съдия е отказвал отлична оценка на иначе хубава котка заради сплъстена козина.
стана малко дълго, но се надявам да ти е полезно. питай още ако имаш конкретни въпроси. не е лесна подготовката, но пък изживяването е невероятно и си заслужава

ПС: около 30 лева е таксата за един ден на изложбата, но това ще бъде публикувано след като се уточни датата за изложбата и се обяви записването. парите се дават на входа в деня на изложбата, тоест записването не те задължава финансово по никакъв начин и при определени обстоятелства може и да не се явите.



Тема Re: Въпросче свързано с изложбите на персийски котнови [re: Borat]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано04.05.07 22:54



Само да допълня


Може да участва и извън конкурса, но по-добре е да бъде в контролния клас. Мисля, че за тях таксата е по-малка - 20 лв за нечленове на ФИФЕ.

Но ако мисли да участва трябва да започне подготовката отсега. Освен ресане, къпане, хранене, трябва да се обърне внимание и на козметиката. А тя не е никак евтина, говоря за качествената.
На нас ни намалиха точки заради оттенъка Казаха ми още месец преди изложбата да сменя шампоана защото не е подходящ за нейния цвят, но аз реших, че не е толкова важно. Както се оказа, не съм била права.
Вярно, писано е много по въпроса как се готви котка за изложба, но има още толкова ненаписани неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.