Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изгубена(избягала) котка  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано03.05.07 23:52



Историята е следната.Котката е 2 годишна.Водена е само при един вет,но многократно(налагаше се).На 30.04 я водят пак при същия вет за уговорена манипулация.Поради едни или други причини манипулацията е отложена.Вратата на клиниката зее широко отворена и котката се е изтръгнала от ръцете на собственицата,докато са се уговаряли за друга дата.Побягнала е.Вече 4-ти ден я търсят безуспешно в района на клиниката и наоколо.Много прилича на тази:





Клиниката се намира в междублоково пространство.Смятаха да залепят съобщения с описание на котката,но се оказа,че в района има поне 5/6 подобни котки.Искам да попитам:

Попадалили сте в подобна ситуация и какво сте правили.Намиралили сте си котката?Всеки съвет ще е от полза.Котката е агресивна и доста плашлива,което прави търсенето и трудно.Маца е на 15 км от дома си и е закарана с кола.

п.п.Извинявам се за объркания постинг,но котката е на мои близки и съдбата и не ми е безралична,а и хората продължават отчаяно да си я търсят







Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Автор bushkata (член)
Публикувано04.05.07 01:27



4 дена вече са доста, но това, че е плашлива, може да й направи услуга. Може да не е далеч - мазе, близък вход (като котките се катерят предимно нагоре - към най-горните етажи), затънтен двор... Те сигурно вече са проверили подобни места, но все пак. И мнооого обяви. Щом има още подобни - просто ще се разкарват много пъти на нпразно, за да открият подобна коткта, но някой път, може да се окаже, че някой е вудял именно тяхната котка.
Вече е много гладна и жадна - да ходят привечер, когато няма много хора вече, или дори късно вечер - когато е по-тихо и да я викат и хубаво да се ослушват.
Успех.

п.п. не виждам снимката

Редактирано от bushkata на 04.05.07 01:28.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: bushkata]  
Авторsivoto (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 13:22



за кой град и кой район става въпрос? дай повече инфо, може да успеем да помогнем.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: sivoto]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано04.05.07 15:04



Бургас ж.к Възраждане бл.4,5,7,9









Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторsivoto (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 16:12



аз съм в софия. стискам палци да намерите животинчето.





Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: sivoto]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано04.05.07 19:20



закачам се за последния, писала съм го и в други теми: да, намирала съм си коти (не котка даже!), понякога обаче и след 2 седмици! присъединявам се към Бушката, най-важно е да не се отказват в никакъв случай!!! първите няколко дни даже и да ги чуе, може да не се обади от страх и стрес! настойчиво повикване, най-добре нощем, обхождане на всички стълбища в района, разпитайте децата - те играят навън, виждат много неща! но най-вече разходки нощни и викане! успех!



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 20:32



Аз съм си намирала котарака след 6 месеца, едни хора от съседен вход го бяха прибрали. Просто продължавайте да търсите, да проверявате мазетата и да питате всички съседи ! Разлепете и обяви. Хората са услужливи, рано или късно се чува нещо за котето. Успех .



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 08:51



Как се вбесявам на подобни истории.
Всеки ден пътувам за работа по един голям булевард. Отстрани на едно място има вет кабинет в едно дворче. Знаете ли колко често има премазани котки там? Малки котета на по 4-5 месеца, големи котки. Колкото пъти мина оттам псувам човешката глупост. Да котките бягат, когато са уплашени - за това на такова място се затварят отвсякъде, и се държат с 2 ръце за гушата ако трябва. И се пренасят в клетки. Още повече - не се пресича голям булевард, когато сте гушнали котката - само и единствено в заключена клетка.
Мисля, че твоите хора са се отървали леко с това че кабинета е между блокове.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:07



Ако котката не е от породистите ,защото те не са много интелигентни,по точно инстинктите им са закърняли, ще се върне. Ще ти разкажа случай с котарак на моя близка. Котарака беше живял на 4 етаж ,в София ,на бул. Заимов, без да е излизал от апартамента.Тъй като стана агресивен и беше надрал и нахапал стопанката си много сериозно, стигна се до 12 шева,с кола, затворен в куфар, го закараха след Банкя. След 2 години котарака се върна.Така че дано нищо не и се случи, тя ще си намери пътя.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: минa]  
Авторeleonora (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 00:56



И аз се присъединявам към горе казаното.Моята хубавица я нямаше 3 дена,4ак на 3-тата нощ я намерих.И на всичкото отгоре,така да се каже на 50м.от нас.По цели дни обикаляхме улиците,15 деца бяха включени в търсенето и нищо.На 3-та нощ,като чу дрънкането на кутията си с бисквитки сама се обади.
Разлепете навсякъде със снимки.Колкото почеве по-добре!
Аз си намерих котарак след 6 мес.Как се е озовал на 3,4 км.от нас не знам.Дотогава не беше напускал пределите на апартамента ни.
Съученици от класа ми казаха,че са видели големия Пеню в една къща.
Отидох позвъних на хората и те ми го върнаха още по-голям след 6 мес.
Така че,нищо не е загубено!
Успех ти желая!



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: eleonora]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.05.07 11:41



Тия дни я търсихме колективно и нищо.Въпреки приликата и с другите котки,а те се оказаха не 5/6 ,а много повече,се решихме да разлепим бележки.Имахме и няколко обаждания,защото си оставихме телефоните на хора,които се грижат за бездомните в района.Нощем търсенето е много трудно,защото в междублоковите пространства е много тъмно(не свети нито една лампа въпреки,че има).Храна винаги носим със себе си.Ще продължаваме.








Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано09.05.07 12:48



Може би трябва да разширите района, в който я търсите и където да разлепите обявите. И да се оглеждате както за места, където би могла да се скрие, така и за места, които имат сходство с мястото, където е живяла.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: Zhimi]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.05.07 16:25



Така и правим.В никакъв случай не си правим илюзиите,че може да стои в един и същи район.В този смисъл не изключваме и възможността да е тръгнала и да се връща.С много хора сме говорили.Всеки съвет сме послушали.








Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано10.05.07 09:31



Преди години работех в едно ателие с обширен двор, където гледахме няколко котки. Освен в двора, те обикаляха и цялата махала наоколо. Правеше ми впечатление, че винаги, когато ги срещнех някъде навън, извън нашия собствен двор, те се правеха че не ме познават, подминаваха ме без да ми обърнат грам внимание, дори не си правеха труда да ме погледнат докато им говоря. След като се приберат обратно в ателието ни, вече сме приятели, мъркане, галене, даване на мръвки и т.н. Странно нещо е котешката природа и ако я познавахме по-добре, може би в такива ситуации щяхме да знаем по-добре какво да правим.
Но най-вече не се отчайвайте и не спирайте да търсите, защото е възможно мацата да е някъде съвсем наблизо, да се крие и да не иска да излезе. Стискам ви палци и от все сърце ви пожелавам да се намерите отново.



Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: Zhimi]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано10.05.07 14:40



Благодаря за милите думи и подкрепата.Казват,че надеждата умирала последна,а ние не я губим.









Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: morska valna]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано10.05.07 18:31



много е рано за губене на надежди! моят опит е, че първите дни им е интересно или много плашещо - зависи от котката, но и в двата случая не се обаждат! много е важно да вяи чува гласовете ако се крие някъде, ще измяука в един момент, дано и деца които играят навън я видят!

Help Us to Hel Them! http://www.youtube.com/watch?v=Qns6cXJlsqs


Тема Re: Изгубена(избягала) котканови [re: SimplyAVEN]  
Автор Gatofilla (минаващ)
Публикувано10.05.07 19:53



Една техническа подробност. Когато наоколо е шумно, а животното се е скрило и е уплашено, няма смисъл от викане на висок глас. Също и да не е шумно наоколо, пак не трябва да се вика силно. Аз съм намирала така коте след 7дневно престояване в чуждо мазе, уплашено, поради счупено краче. Само вечер, при пълна тишина, и аз самата обикалям всички места и тихичко го викам. На дълги интервали. С ослушване. Чак тогава, в тишината, чух едно слабо гласче от едно чуждо мазе и го намерих горкото, свряно в един ъгъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.