Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Котето май има тумор, помогнетенови  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 20:21



Хубавата ми женска котка има бучка до горните си гърдички, която нарастна за няколко седмици до грахово зърно и половина. Не знам какво да правя, къде да отида, в момента почти нямам пари.
И най-важното все пак препоръчайте ми къде да отида и какво трябва да направя ! Толкова съм уплашена за малката ми красавица.



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
Автор bushkata (член)
Публикувано23.04.07 22:37



Като начало иди на лекар - да види той и да каже за какво става дума.



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
АвторMorri (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 23:07



Няколко седмици? Ама защо чакате толкова бе, хора



Заведи я на лекар, дано не се окаже нещо чак толкова сериозно. Все пак толкова бързо да нарастне...



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано24.04.07 09:44



Кажи от кой град си и ще ти препоръчаме добър лекар. Виждам, че си писала, че в момента нямаш много пари, но наистна е наложително да посетите ветеринар, а и самият преглед няма да струва кой знае колко много

. На каква възраст е котанката? Кастрирана ли е или не и ако да на каква възраст?



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
Автор Gatofilla (минаващ)
Публикувано24.04.07 16:31



Две котки съм загубила от това, при теб, каквото и да е, щом е грахово зърно и не е множествено, бързо взимай мерки. Ако се отреже навреме, може още много години да си живее котето.



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано24.04.07 18:07



От къде си, Роси?

Г-жа Несериозната


Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Morri]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано24.04.07 18:11



Бързото развиване мирише на злокачественост, но пък от друга страна може изобщо да не е тумор, те най-често се локализират на долните гърди, по рядко на средните и почти никога на най-горните...
Все пак, трябва да се провери, съвсем не е проблем за подценяване.
Роси, моля те, обади се или остави имейл.

Г-жа Несериозната


Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи]  
Автор Pocи_ ()
Публикувано24.04.07 18:49



Отговарям и то регистрирана. От София съм, котката не е кастрирана, веднъж е раждала и е на около 12 години, сиамска.
За съжаление, когато снощи я прегледах видях, че има и други бучици, колкото лешено зърно - от едната страна едно, от другата страна 5-6 , а отгоре е най-голямата една бучка, малко по-голяма от грахово зърно. Всичко това е около горната лява гърдичка. Другаде засега не напипвам нищо ...
Живее с котарак, често се бият, първо мислех, че той я е одрал, но май не е .
Давала съм й противозачатъчни Нонестрон или нещо подобно звучеше, може би е от тях.



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи_]  
Автор Pocи_ ()
Публикувано24.04.07 20:15



Още исках да попитам, кои плодове и зеленчуци са полезни за котките и не са отровни за тях. Предполагам моркови, грах (защото ги има в консервите), краставица, мога да засадя жито ... казвайте още ако знаете.
А плодовете са ми голяма загадка - доколкото прочетох в библиотеката горе ябълката и черешата са отровни или нищо не разбрах ... Трябва ми колкото може по-голям списък на плодове и зеленчуци, смятам да я оставям периодично на по няколко дни на тях, за да й се прочиства организма. нещо като няколко дни глад, но ще има винаги трева, плодове и зеленчуци на разположение ... Днес ще направя масло от невен и ще я мажа ; чувала съм, че компреси от хвощ стопяват тумори, но хвощ покарва през май ...
Мога да взема някакъв аванс от службата най-рано другата сряда. Не знам докъде ще стигнем. ......



Тема Re: Котето май има тумор, помогнетенови [re: Pocи_]  
Автор Gatofilla (минаващ)
Публикувано24.04.07 21:38



Със зеленчуци тумор не се лекува, нито пък с мазане. Отиди на лекар само за преглед, това е най-честото заболяване при женски котки и добрите ветове само с палпация познават от какъв вид е тумора и колко е разпространен. Нека да ти назначат ден за операция.
Тук колегите да кажат, къде се оперира по-евтино това нещо, аз не мога да препоръчам Амивет, там е доста скъпо. Ако са засегнати няколко жлези, се маха цялата линия, понеже се разпространява по нея, може и само една жлезица да махнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.