Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема отровни хранинови  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано05.04.07 13:56



Темата е взета от друг форум.



Така, че внимавайте с какво ги храните



Тема Re: отровни хранинови [re: ofika]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано05.04.07 17:43



скандала тук е грандиозен! доста животни починаха, още повече са на лечение с неизвестен засега изход! в Канада починаха около 15 котки и не знам колко кучета. със сигурност мога да ви кажа, че Фрискис засега са сигурни, както и сухата Пурина. всичко останало е иззето от магазините, рафтовете са празни. така че засега е добре да се подсигурите и вие - за всеки случай! не знам какъв внос има в БГ на тези конкретни партиди, но не си заслужава риска, бъбреците се скапват буквално за 2-3 дни окончателно! желая ви здраве на любимците и без такива проблеми!





Тема Re: отровни хранинови [re: SimplyAVEN]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано05.04.07 18:05



Доколкото ми е известно храните в БГ се внасят от Унгария - там се произвеждат.



Тема Re: отровни хранинови [re: ofika]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано07.04.07 01:37



днес съобщиха, че започват да изтеглят още храни от пазара! субстанцията е китайска, не е ясно колко марки са я ползвали и къде! предполага се, че е меламин, но не е доказано все още! по-добре внимавайте

а най-добре домашна храна, докато не мине това! от стотици животни са спасени 10!



Тема Re: отровни хранинови [re: SimplyAVEN]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано07.04.07 10:10



Бъди сигурна, че храната вече е тук.



Знам за отровна съставка при храната за пилета, доказано е че е вредна и продължават да я внасят.
Пак беше китайско производство, но внесена през друга държава.



Тема Re: отровни хранинови [re: ofika]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано07.04.07 20:39



просто не купувайте!

аз я следя моята, само на суха пурина е, но пак я наблюдавам постоянно, щото не ще да яде готвено



Тема Re: отровни хранинови [re: SimplyAVEN]  
Автор Borat (новак)
Публикувано07.04.07 20:46



абе в линка където е дала Офика, в темата от дог.бг, има линкове и е публикувана информация за храни при които е установена въпросната съставка и са евентуално опасни. Пурина е в списък и на кучешките и на котешките храни. поне за мен е успокоително че РК ги няма и лично аз се презапасявам сега с РК преди да е дошъл вноса на тази храна тук. защото наистина най сигурно си е готвено или сурово, въобще домашна храна, ама когато котката отказва всичко освен един вид суха храна си е притеснително тя да се окаже и опасна... но просто нямам изобр





Тема Re: отровни хранинови [re: Borat]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано09.04.07 01:03



сухата Пурина и консервите Фрискис са ОК, засега. всичко останало тук е иззето, с изключение на Уискас, но аз тях не ги долюбвам. можете да видите конкретните храни в МСН, СБС (ТВ), СНН



Тема Re: отровни хранинови [re: Borat]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 11:07



Ами отказват. Не ви вярвам. Просто не ви се занимава.

Няма котка която да отказва достатъчно вкусна готвена храна. А след 3 дни глад ядът и хляб. А 3 дни глад са малка цена за нечий живот а?
Между другото това е една от поредните такива изстории. Преди 1 година мисля че пак имаше подобно нещо и пак теглеха храни от магазините. И пак имаше умряли животни. И като гледам ничия отговорност не се търси.

ПП: В момента 2 пилета се размразяват във фурната.



Тема Re: отровни хранинови [re: emetic]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано09.04.07 11:52



Знам, че има много такива теми, но:
освен пиле, какво друго може да се даде на котките? Моркови, ориз? Друго? Някаква риба?
Само за морковите и овесениете ядки вече от опит знам (поне при кучетата) че за да се усвоят е нужно да се добави малко масло, иначе излизат изцяло неусвоени.

Редактирано от bushkata на 09.04.07 11:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.