Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 14.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Дивачката от покриванови  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано07.04.07 23:27



Дени ми каза за коте, което, подгонено от куче се качило на едно дърво, а от там -на покрива на една бензиностанция. Седяла си там вече 10 дена.
Отидохме да го ловим, като сипредставяхме, че ще го преследваме по покрива.
Да, ама не. Мъжа ми (той беше катерача и ловджията) след като се качи по дървото и от там на покрива (досущ като котката), откри, че тя си има дупка и се шмугнала моментално в нея.
Обмислихме вариантите и сътворихме нещо, като капан за мишки, но в голям размер, от метална кучешка клетка. Котката влиза, запахва примамката и вратата зад гърба й хлопва.


Първата примамка беше варено пиленце. Снежанка, която живее на близо, беше часовия - с телескоп наблюдаваше покрива на бензиностанцията и докладваше дали вратата на капана се е хлопнала. Минаха ден, два. Нищо не ставаше. Мъж ми пак се качи на покрива и се оказа, че косматата гад е успяла да изяде пилето, без да хлопне вратата.
Започнаха се смени на примамки, правене на пътечки от малки парчета наденица, водещи до примамката. Или котката изяждаше пътечките, но не и примамката или вратичката падаше сама от силния вятър. Следваше пак качване, пак вдигне на вратата, пак слагане на прясна примамка... А току някой се похвалваше, че видял котката блажено да се препича на покрива до самата клетка. Явно й беше добре, хранеха я, сипваха й вода и много не я притесняваха...
И така две седмици.
Пробвахме и варианта да слагаме валериан вътре в клетката - положението беше безнадеждно.
Най-накрая на мъж ми му писна. То верно, че на мъжете лова им е в кръвта, ма таз котка ни направи смешни. Мъж ми беше решил, че се качва, взима си клетката и си заминава.
Звънна ми развълнувано от покрива и каза, че гадината се е хванала l) Фучала, съскала и се мятала из клетката като истинско диво животно.
Мислехме, че ще се успокои след време.
Понеже е женска, решихме да я кастираме и после да я пуснем. Лекаря обаче каза, че котката е сило стресирана, а беше и много слаба и затова трябва да се захрани и успокои и тогава, иначе има риск да не се събуди от упойката.
Вече е две седмици у нас и е невероятно дива. Хъска, плюе и ръмжи по всичко, което се приближи. Истинско диво животно. Опитва се да докопа ръката, която я храни b) Истинска дивачка. Ние и решихме да не правим никакви опити да я опитомяваме - нека си бъде дива, да се пази от хората - това ще й е по-полезно в живота на улицата.
Ето я и нея, и едно филмче: http://www.youtube.com/watch?v=4Cjd-piIzzk с нея - красавица е w) , но и мноогоо дива.





Тема Re: Дивачката от покриванови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.07 12:43



хехех, тази котка ако щете вярвайте имах чувството, че е прероден гепард. толкова бърза, ловка и такава злоба към човешкия род. никога не съм се страхувала от котки. от кучета си ме е страх, но от котки никога. виждала съм диви, приближавала съм се, имам няколко белега от котки, но нищо кой знае какво. тази котка просто разби всичките ми представи. а колкото е проклета толкова е красива.

благодарности на бушката и мъжа й за направеното. да вземете да го пантетовате този капан



Осиновете бездомно животно - Зооекспо.


Тема Re: Дивачката от покриванови [re: denii]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано08.04.07 14:17



В отговор на:

да вземете да го пантетовате този капан




Същия тип капан ползвахме веднъж, като се опитвахме да заловим една кавказка овчарка. Кучето беше мнооого зло и никой не можеше да го хване (дори стопанката му!!!), а трябваше да се премести от една къща в друга. Капана беше на същия принцип, но...сетете се с какви размери! Още седи в двора. И примамката беше не малко пилешко бутче, а цяло пиле на грил



Тема Re: Дивачката от покриванови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.07 14:23



леле! тва вече дори не мога да си го представя. вуйчо ми имаше кавказка. често я разхождах, защото нямаше кой

имах чувството, че ме ходя редом с магаре. ходя редом не е точно. по-скоро имах чувството, че ме влачи магаре. много силни животни

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.


Тема Re: Дивачката от покриванови [re: denii]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано08.04.07 15:12



Аха, голяма е дивачка гадинката. Още не могат да ми зараснат раните дето ме ухапа





Тема Re: Дивачката от покриванови [re: bushkata]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано10.04.07 16:04



Понеже котката няма стопанин, искам да я взема за сестра ми.
В Калофер има магазин за фуражи. За там трява котка. Всъщност КОТКА трябва.
Тези които ги имаме нестават. Много са страхливи и никога не са ловили каквото и да е. Ако ги набара някой плъх натясно ще ги изяде.
bushkata пиши да се разбереме кога да дойда я взема.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: Дивачката от покриванови [re: ike]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.04.07 22:11



а мислиш ли, че ще стои там ... като я гледам каква е луда, едва ли ще се задържи около хора ....


there's no time to analyse



Тема Re: Дивачката от покриванови [re: angel_sin]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано11.04.07 13:41



Изпълненията й с покрива показват, че все пак котката не е глупава.
Ако си има паничка с вода и храна няма да избяга от тях.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: Дивачката от покриванови [re: ike]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.04.07 21:26



ами дано си прав ... въпреки, че точно такова животно май ще оцелее и без чужди грижи.


there's no time to analyse



Тема Re: Дивачката от покриванови [re: ike]  
Автор bushkata (член)
Публикувано11.04.07 22:53



Обясних и на Еметик. Котката НЕ седеше на покрива, защото някой я храни, а зщото не знаеше как да слезне. Има много котки, които се засилват и се качват на дърво, после ги е страх да слезнат.
Дървото, по което тя се е качила е на метър разстояние от покрива. Като я е подгонило кучето се е качила по него, от тма -на покрива. Но да се метне обратно от покрива на дървото и да слезне надолу -явно не е посмяла. Преди Дени да ни каже за нея е седяла там 2 седмици. Не е хранена и пак не е слязла.
А докато ние правехме опити да я ловим й оставяхме храна, колкото да не умре от глад -голямата храна беше примамката в клетката. Котката беше слаба, като я хванахме.
С всичко това искам да кажа, да не търсиш под вола теле. Не е седяла на покрива, щото е много, извънредно умна. Просто я е било страх.

Редактирано от bushkata на 11.04.07 22:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.