Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема информация относно микроспорията  
Автор red_coral (минаващ)
Публикувано29.03.07 16:33



Здравейте,

разтърсих се из немските сайтове за информация относно микроспорията, заради хората, които се оплакват тука от тази болест, ние с кош, слава Богъ, не сме засегнати. Ето какво намерих:
1) Първоначално се дава за кратко Гризеофулвин (Griseofulvin), а след това Флуконазол (Fluconazol).
Ето как изглежда Гризеофулвин:



Освен това е много важно да се предотврати реинфекция. За тази цел се изxвърлят всички килими, спални места, одеяла и въoбще тъкани, които е ползвало животното или е имало достъп до тях. Дезинфекцират се повърхностите. животното се бръсне, защото тези микроорганизми оцеляват дълго в козината.Ходи се редовно на преглед.
Нямам медицинско или ветиринарно образование.Дано тази информация помогне някомy.



Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: red_coral]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано30.03.07 00:01



Ето и

.
Линка, който давам е специално за микроспорията, но сайта като цяло си е огромна база данни за какви ли не болести (етиология/експерименти/открития/подходи и лечение) и гледните точки на много различни специалисти от всякакви области. (това го казвам, заради мод-а - може да го сложи в статичната тема - много полезен сайт, както и http://www.vin.com/ - пак огромна база данни)

Г-жа Несериозната

Редактирано от ()+ на 30.03.07 00:11.



Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: ()+]  
Автор red_coral (минаващ)
Публикувано30.03.07 00:11



Отвратително! Експериментирали са върхy животни!





Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: red_coral]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано30.03.07 00:16



?!
Защо не почетеш, преди да правиш подобни изказвания?

Г-жа Несериозната


Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: ()+]  
Автор red_coral (минаващ)
Публикувано30.03.07 18:38



"Eight young cats, aged between 2 and 3 months were experimentally infected with Microsporum canis.... "





Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: red_coral]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано30.03.07 21:54



И излекувани след това.
За да може да се определи кое е най-ефикасно лечение. За да могат да бъдат излекувани десетки хиляди после на гърба на тези 10-на животинки, а между тях може един ден да се окаже и твоето, как би реагирал/а на това?

И като гледам изпробват ефектите точно от лекарствата, които ти си споменал (как би ги споменал/а, ако нямаше подобни експерименти, изобщо мислиш ли, че биха съществували, ами медицината като цяло?)

И не е само това. Ти не знаеш какво са истински гадните експерименти, експерименти въз основа на които се прави дори най-обикновена храна.
Би ли спрял/а да даваш храна на твоето коте?
Би ли спрял/а да използваш каквито и да било лекарства и медикаменти?

Ако ми отговориш с "да", тогава можеш да се вайкаш и мръщиш, доказвайки че наистина го мислиш. В противен случаи изобщо не ми се пиши на толкова разстроен/а, защото и ти като милиони други се ползваш от същите тези блага. На гърба на невинните животинки.

И изглеждаш като човек, който, дъвчейки пилешка пържола се възмущава "ужас, убили са животни, за да се хранят с това"...

И между другото, ако не си обърнал/а внимание има директория "animal walfare" - забележи какво има именно там. Където действително се защитават правата на животните и се агитира против експериментирането с такива. Особено когато това е нехуманно, нецелесъобразно и с непоправими ефекти, и още повече, когато може да се замести с друго. Ама четеш като дявола евангилието, а?

Г-жа Несериозната

Редактирано от ()+ на 30.03.07 22:09.



Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: ()+]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано30.03.07 23:46



Плашите ме с тази тема.Как да си изхвърля например "цялата" къща,както съветва автора и.Ми котката ми си ходи навсякъде из къщи?И от толкова много илачи,как да разбера кое ще ни помогне при евентуално неизлекуване.Все пак не мога да приложа всичко накуп.За сега както писах в моята тема,смятам да изчакам малко и да видя ефекта на настоящото лечение.Вие не сте ли на това мнение?

п.п. Моята котичка тежи 4 кг и вета ми каза да я ограничавам с храната.А тя е толкова злояда,че не виждам защо да я ограничавам,след като всъщност се опитвам да я нахраня.За последно съм имала един мъжки преди 15 години и той си ядеше всичко.Манго
яде
или само гранулирана храна или сурово.Пакетчетата Уискас и Китекат ги дояжда пинчерката.Варено пилешко не ядем.Кренвирши или какъвто и да е колбас също не ядем(предполагам заради многото подправки).Риба от време на време и то каквато на нея и харесва.Пиша това,защото във всички съвети в моята тема клубарите наблягат най-вече на силната храна.Объркана съм.





Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: morska~valna]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.03.07 23:52



и моите котки са така. Коко успях да го науча на филенца от акула и разни такива скъпи риби. оказа се, че много ги обича. направо недоумявах. сега още докато вляза с торбите от вратата веднага започва да си търси рибата.
защо не пробваш с такива? скъпи са, но поне са силна храна. а Сузи още не приема рибата - тя предпочита пиле, но само на грил. варено не близва. и дроб хапват, но рядко. ако предпочита толкова суха - вземай й по-калорична. любимата на моите проплан деликат - възможно най-калоричната.

не знам защо ти е казал да я ограничаваш. 4 кг ми се струват нормално тегло

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: denii]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано31.03.07 00:41



Не съм паралия,но само и само да и помогна в тази ситуация,ще купувам и по-скъпи храни,стига тя да започне да се храни нормално.Имам различни видове риба във фризера.За пиле на грил или печено по какъвто и да друг начин не съм се сетила.Просто се шашнах от положението,в което се намира.Имала съм преди нея и други котки,но подобен проблем съм нямала.Все пак тя е у дома,защото си я обичаме и нейното "задължение"е да ни доставя радост с присъствието си.Няма да кажа нищо ново,че няма по-върховно удоволствие да я погаля и тя да ми отвърне със същото.Да се настани да си подремне в скута ми.Да ми помърка.И сега изведнъж проблеми и както разбирам-сериозни.Искам да ми е здравичка.И без това все още имаме проблеми с психиката и.У дома е вече от година и половина и все още се плаши или направо скача в съня си от някой шум,въпреки,че аз се старая да не вдигам "подозрителни" такива.Никога няма да забравя мига,когато я прибрахме от улицата,измръзнала,кървяща и уплашена до смърт.Чувствам се аз един вид виновна,защото съм от "човешкия" вид-довел я едва ли не до смърт.Много мога да пиша за нея,но сегашното и положение ме възпира.Искрено се моля тя да се оправи.





Тема Re: информация относно микроспориятанови [re: morska~valna]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано31.03.07 00:57



Ей, ей, не се плаши, ще се оправи мацинка!
Аз не знаех, че е имала такава съдба. Вероятно всичко тръгва оттам...
С хубава храна имах предвид котешката храна, скъпите филета и деликатеси ги оставете за вас, на нея просто й купувайте хубава котешка храна - това е най-доброто за нея, много по-добро от който и да е деликатес и каквато и да била там риба. В храните специализирани за котки съставките са във възможно най-правилното количество и пропорции, а в крайна сметка всичко опира до това.

За болестта и лечението - витамините в другата тема, за които ти писах, заведи ли я да й сложат от тях? Те не са скъпи, не се притеснявай. Те са изключително важни. Поне седмица й ги поставяйте (може и през ден), като след всяка инжекция й даваш по малко масълце, за по-добро и бързо усвояване.

По въпроса за дезинфекцията - наистина е малко пресилено да си "изхвърляш" къщата, просто я дезинфекцирай хубаво. Ооцистите могат да издържат и по година, но това не значи, че са устойчиви на дезинфектанти все пак.

Г-жа Несериозната

Редактирано от ()+ на 31.03.07 01:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.