Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 31.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак да питамнови  
Авторdilandii (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 22:06



Знае ли някой какво то4но зна4и храна за"капризни котки"?Имам предвид дали е по-калори4на от останалата,4е сега нали сме кастрирани и ми се иска да давам по-"лека" храна.В магазина не успяха да ми обяснят,оба4е на мен ми се струва доста мазни4ка(имам предвид гранулите на Роял Канин),което зна4и 4е е и по-калори4на,май?...





Тема Re: Пак да питамнови [re: dilandii]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано19.02.07 22:36



за "капризни" котки си е точно за такива. Има специална храна за кастрати. Спазвай дозировката, колкото и да плаче, че е гладна и гледай повече да се катери и играе, че ще стане като слонче.





Тема Re: Пак да питамнови [re: ofika]  
Авторdilandii (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 22:47



Ми тя ве4е Е слон4е...Знам 4е трябва храна за кастрирани котки,ама ми се иска да разнообразявам от време на време та затова питам.А относно дозировката май много много не спазвам такива неща,защото нямат още годинка и съм 4ела някъде 4е през този период растат и не е хубаво да се ограни4ават.Гледам по4ти винаги да имат храна в купи4ката,даже и ве4ер стават да ядат(което знам 4е не трябва да е така).ще трябва май наистина да по4на да ги ограни4авам.Дайте съвет как то4но да ги храня,два пъти на ден стига ли?



Тема Re: Пак да питамнови [re: dilandii]  
Автор vikikat (новак)
Публикувано20.02.07 00:26



Тъй като не мога да завам храна поотделно на двете, взех следното решение- в купичките им слагам микс: Роял Канин за котки от 4- 12 месеця и храна за кастрирани котки. Отделно ядат и консерви. Колко пъти? Суха храна винаги има в купичките, а от консервите 2-3 пъти на ден. Вики, която кастрирах преди месец, за сега не показва признаци на надебеляване или по- голям апетит, просто не се разгонва


Може би спи малко повече, ама не съм сигурна, защото те и двете много спят.



Тема Re: Пак да питамнови [re: dilandii]  
Автор netcat (mth)
Публикувано20.02.07 01:07



Тази точно е по-калорична. До голяма степен вкусовите качества се определят от калоричността (какво да правиш, природа... и при хората е така). Бебешките също са по-калорични между другото, както и всички за подрастващи.
Не ти пречи да й разнообразяваш с "Лайт"-храните.





Тема Re: Пак да питамнови [re: vikikat]  
Автор netcat (mth)
Публикувано20.02.07 01:14



Никъде не е казано, че трябва да надебелее след кастрацията (а и много котки са си дебели и без кастрация... и аз имам една такава

).
Просто някой животни са неконтрулируеми относно храненето (най-вече едрите породи кучета - е, на това се казва ЛАМИ както и конете и кравите, и всички преживни едри животни - при тях лакомията си е направо вродено качество).
При котетата ситуацията е различна - общо взето сами си регулират приема на храна, според потребностите и не са чак такива лакомии. Разбира се, има и отклонения - както лакоми, така и злояди, но все пак... проблемът не е чак толкова голям при тях.
А за кастрираните котета - дават го, че трябва да им се намали дажбата с 20-25% - ако не може количество, то поне съдържание...



Тема Re: Пак да питамнови [re: netcat]  
Авторdilandii (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 01:26



Горе долу и аз процедирам като vikikat,гледам винаги да имат гранулки в купи4ката ,а консерва давам един-два пъти на ден,но си мислех 4е прекалявам и 4е не трябва купи4ките да са постоянно пълни.От друга страна пЪк ако спра да процедирам така ще се наложи да купувам тапи за ущи,защото Пале4ка няма да спре да "врещи",докато не се предам и пак не напълня 4инийката с гранули.Така 4е сигурно ще продължаваме така само ще заменя любимия ни Канин за малки котета с такъв за кастрирани,пък дано не продължи да дебелее



Тема Re: Пак да питам [re: dilandii]  
Автор netcat (mth)
Публикувано20.02.07 01:34



Един съвет: каквото и да правиш, прави го плавно


Рязката смяна на храна, както и във вида, така и в количеството им се отразява най-вече неблагоприятно (колит, гастрит, разстройство, стрес...все неприятни работи).

П.П. Виждам, че редовно си тук - защо не се регистрираш



Тема Re: Пак да питамнови [re: netcat]  
Авторdilandii (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 01:44



с риск пак да се изложа поради невежеството си искам да питам има ли на4ин да се регистрирам без да се налага да променям ника си?



Тема Re: Пак да питамнови [re: dilandii]  
Автор netcat (mth)
Публикувано20.02.07 02:27



Няма проблем да си създадеш регистрация със същото име


Ако има някакъв проблем - свиркай

И изобщо не се притеснявай за невежеството, да не мислиш че всички не сме минали през това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.