Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 26.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фондацията!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано11.11.06 13:49



...ако ми позволите да взема думата...
Animal People (animalpeoplenews.org) прави обобщения за прогреса в САЩ в тази област между 1980 и 2000г., основани на сериозни изследвания:

1/ отначало предприемат насърчаването и обслужването на т.нар. евтина, масова, и РАННА стерилизация на домашните котки (сега - ок.70,000,000, тогава - по-малко)

2/ от 1990 до 96-97 провеждат "агресивна", бих казал - едновременна стерилизация на безстопанствените (сега - ок 3,000,000, тогава - 12-15,000,000).

Има публикувани данни за дейността на North Shore Animal League за изпълнени (по памет) 400,000 стерилизации, от които 250,000 завършват с рехоминг. Впрочем те участваха тук през 1999г. в световната No-Kill Conference, но тук очевидно няма сериозно обществено мнение.



природозащитник-опортюнист



Тема Re: Фондацията!нови [re: animalprograms]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.11.06 13:58



еми хубаво....хубави цифри.....

с риск да се повторя - подобни статистики и писма до не знам си кой си на този етап не ни вършат работа. аз лично събирах подписка, както и много други точно преди приемането на проекта за закон за животните. и какво стана. едно голямо нищо. никой не беше отчел общественото мнение.
ако действително искаш да помогнеш и дадеш идеи, сподели какво можем, а не искаме, да направим с оглед настоящата ситуация. иначе можем да продължим да цъкаме с език на подобни данни от други страни. въпросът е тук и сега какво можем да направим.

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: Фондацията!нови [re: denii]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано11.11.06 15:34



Сякаш хитруваш, правиш се, че не разбираш!
Данните само илюстрират.

Основно в примера е избистрянето на задачата (?от къде започва нестабилността на популацията), а не стихийната дейност. Ефективният подход дава траен резултат.

Питер Марш дава две предложения:
"целенасочена стерилизация"
"не толкова тежка (вер.масирана), но във всички случаи бърза стерилизация".




Бай Емил



Тема Re: ???нови [re: _drink_]  
Автор *Aniara* (=^..^= *Morri*)
Публикувано11.11.06 20:56



ОК. В неделя от 17ч пред О!Шипка. Ако е студено - В О!Шипка.

ПП. Смених си прякора, но не и убежденията





Тема Re: за хората от чужбинанови [re: SimplyAVEN]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано11.11.06 23:14



Можеш ли да кажеш как точно става този превод с чека? Че ми се иска и аз нещо да пратя за котана?



Тема Re: Фондацията!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано12.11.06 10:41



Нека подтвърдим:
СРЕЩА ДНЕС:
ЧАКАМЕ СЕ ПРЕД О!ШИПКА НА УЛ. ШИПКА В 17 ЧАСА, АКО Е СТУДЕНО - СЕ ЧАКАМЕ НАПРАВО ВЪТРЕ. ОСТАВЯМ СИ ПАК ТЕЛЕФОНА, АКО ИМА НЕЩО И НЕ МОЖЕ НЯКОЙ ДА НИ НАМЕРИ, НЕКА ЗВЪНИ.

0887991920 - котенцето - Петя



Тема Re: Фондацията!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано22.11.06 21:33



Много ми хареса името, специално това, че КОТКАТА е в единствено число, като символ и идея.



Тема Re: Фондацията!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.11.06 21:45



Благодарим!



Помогнете ни да им помогнем!


Тема Re: Абеееейййй?!?!?!нови [re: Styx]  
Авторkoтe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 08:08



аз пък помислих че за Азимовската Фондация иде реч


Одавна броя на плъшоците не се регулира от мърканите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.