Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 12.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фондацията!нови [re: la_diabla]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 16:46



Ако направим дом 3а животни надявам се ви е ясно 4е трябва да правим и3бор кои животни да се евтана3ират
Според мен само господ може да решава, кой ще живее и кой ще умре.
Всички природозащитни организации от там са тръгнали да спасяват котките и в един момент почват да евтанизират: при филмчето на дени 70% от постъпилите котки, тук в българия 99% от кучетата се убиват.
В крайна сметка това ли е ролята на фондацията да се убиват котките с наркотици които ги правят щасливи и отпуснати в последните секунди от живота им или проблема с малките котета като го изкориним из основи заедно с бъдещето на котките. Всеки знае ще котките на улицата(те в никъкав случей не са бездомни защото си имат територия която им е дом и източник на храна) сами се грижат прекрасно за поколението си, проблема е със собствениците на котки (и на кучета) които изхвърлят на сигурна смърт новородение. Наистина от каде започва престъплението? Да убиеш котка е престъпление, но престъпление ли е да убиеш малко котенце, а току-що родено, а да кастрираш котка бременна в втория месец, а да кастрираш котка. КОЙ ОТ ВАС ЩЕ СЕ ПРОЯВИ КАТО ГОСПОД И ЩЕ ОТСЕЧЕ: ДО ТУКА МОЖЕ, ОТ ТУК Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
С тази фондация май просто се опитваме да си измием ръцете, да дадеме сиренце на гризящата ни съвест.
Не става така, не става да дадеме 50 лева за индулгенция - билет за ада, пътя до който е постлан с добри намерения.
За мене пътя към решаване на проблема е да спрем да търсим ПРОБЛЕМ, да поемем отговорноста за престапленията на другите хора (не да бягаме от отговорност) и да учим хората на които даваме намерените котета. Да ги учим че и животните са живи същества с душа и мечти. Да ги учим да се грижат за поверените им животни и да се отнасят отговорно с тях. Това за мен е пътя който трява да следваме, всичко останало е само заблуда на противника(... и нас самите)



Тема Re: Фондацията!нови [re: ike]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано08.11.06 16:53



Айк до и3вестна степен съм съгласна с теб,Що се отнася до това 4е трябва да у4им хората на отговорност спрямо поверените им котета.Не не сме Господ 3а да реШаваме кой да живее и кой да умре,а3 ли4но не бих желала да 3аставам пред подобен и3бор,3аЩото винаги Ще и3бера живота.Но има 3акони които няма да ни подминат.3атова мисля 4е ако направим неЩо по проект от ЕС на тях Ще се от4итаме така или ина4е,а няма да следваме местните 3акони.
Предложих помоЩта си в и3готвянето на проекта и поемане на комуникацията.Миля 4е е време да 3апо4нем с и3готвянето на проекта няма 3а къде да 4акаме,това´са неЩа които и бе3 това се прото4ват 4есто,нека да не правим 4акането оЩе по дълго.



Тема Re: Фондацията!нови [re: ike]  
АвторCMS (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 16:54



не е тук, нито този е начина да се изказва мнение в клуба. това е второто ти предупреждение.

Редактирано от Moд на 08.11.06 19:21.



Тема Re: Фондацията!нови [re: ike]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано08.11.06 16:56



Айк ценя идеали3ма в сърцата на теб и еметик,и това 4е вярвате и правите неЩо.Но нали не мислиШ 4е ние,30 4овека Ще обърнем света?Колкото и котета да 3адомим Ще се раждат два пъти пове4е нови и нови неЩастни дуШи4ки пове4ето от които обре4ени.Нека не се само3алъгваме 4е така Ще променим неЩата.Макар да ми се иска да можехме,уви,прекалено реалистка съм 3а да повярвам...



Тема Re: Фондацията!нови [re: CMS]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано08.11.06 16:57



МислиШ много елементарно





Тема Re: Фондацията!нови [re: la_diabla]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано08.11.06 19:24



Значи, за вас "чужденците"

съм оставила и майта лична дебитна карта (в момента с това разполагаме), за да може да пращате там, ако ви е удобно по банков път.

Към Vassilyovska - досега само keti4 е дала и мен също ме бройте.
Сумите няма да ги оповестявам тук. Само ще пиша имена или никове.

Редактирано от koтeнцeтo на 08.11.06 19:34.



Тема Re: Фондацията!нови [re: ike]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано08.11.06 21:22



е как да спрем да търсим проблем като той си съществува. колко котки дневно ги премазват по улиците, прострелват, разкъсват кучета (домашни или улични котката не мисля че я интересува много). начина това да спре е да няма котки на улиците. с прибиране и задомяване на единици нищо не става. вие с Еметик на колко котки намерихте дом последната година и мислите ли че сте променили с нещо броя на котките на улицата.
ок, евтаназията е крайна мярка. надявам се ако цялата идея се осъществи до нея да се прибягва мнооооооого рядко. но кастрацията е необходимост и трябва да е много масова за да има желания ефект.



Тема Re: Фондацията!нови [re: MechoPuh.]  
Авторla_diabla (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:28



Тъпа дяволица не е влизала отдавна в клуба,а уж си мислеше че всичко е прочела

.Сигноми както се казва,или простете за невежеството което ме е обзело



Тема Re: Фондацията!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано09.11.06 01:25



Здравейте, аз естествено като истински шемет първо писах в старата тема. Искам да се включа и идната седмица ще званна за да дам пари. Радвам се, че нещата тръгват все пак от някъде. Бих искала да работя по логото и името и такива неща вече имим предложение за лого, но ще направя още. Между другото след нова год. ще тръгне 1 проект към който ще има изложби в голямото бяло кафе на старата автогара в Сф. и там ще изложа колажи с котки абе трябва да се видим, че така не мога да пиша дълго -писва ми....... в смисъл искам да се включа и в рекламата някак, да рисувам и оформям примерно рекл. материали ....надявам се да бъда полезна



'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема за хората от чужбинанови [re: koтeнцeтo]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано09.11.06 09:55



които имат желание да преведат пари, ето 1 вариант, който може би е най-лесният и най-евтин






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.