Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 05.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано07.11.06 21:22



повечето от вече са запознати че наближава изложба на котки в музея "Земята и хората" в София. мисля че няма по-подходящо време и място да се организира среща на клуба и да се видим и запознаем. така или иначе поединично повечето ще отидем

нищо не пречи просто да се направи малка организация с място, час (и ден съответно, понеже изложбата е два дни на 18 и 19 ноември) и някакъв знак по който клубарите да се познават лесно и отдалеч
от мен беше предложението и новата тема, а от вас се очаква останалото



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.11.06 12:55



Може да си закачим на реверите листче с надпис "КЛУБ КОТКИ", а някой може да носи и балонче /за да се вижда отдалеч/ с надпис КЛУБ и до него нарисувана котешка главичка


За деня и часа нямам претенции - когато на повечето им е удобно.
И дано този път да се съберем повечко хора, защото на пролетната изложба бяхме само 5-6 човека



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано08.11.06 13:48



Ами то най-сигурен белег ще е, ако всеки си носи котката под мишница.

Щото така като чета, вие по физиономия не се познавате, обаче по котки - абсЕлютно.

Също така може да се уговорите в определен ден и час членовете на клуб "Котки" да започнат да мяукат. Там поне има хубава акустика.




Panta rhei...

Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Mнeмoзинa]  
Автор4ort (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:55



аз бих дошла, бях и на предишната среща.





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Mнeмoзинa]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано09.11.06 07:37



Тъй де, ама няма да ни пуснат с наште котаци, ако не са участници в изложбата. Иначе това си е най-сигурния начин да се познаем.



Тема Re: дата и часнови [re: Endaksi]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано09.11.06 10:23



И аз ще дойда задължително. И тъй като досега никой не е дал предложение кога да бъде аз пак ще нахалствам - само да не е събота между 10 и 14.00ч, че тогава съм на лекции

Примерно може в събота към 14.30-15.00ч (ако не е късно) или неделя по обяд. Какво ще кажете?

OFFTOPIC: _drink_, радвам се, че и ти ще дойдеш Беше се изгубила нещо, та се затъжихме за теб Честито ти дипломиране!



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано09.11.06 10:28



Първия ден има повече изложители на котки и ако се дойде към 15 часа ще може да се разгледа всичко и да се види награждаването. Аз няма да излагам моя породист котарак мързи ме, но има и клас домашни любимци и съм виждала такива котки. Мяукането не е добра идея, рисунчица е по-добра, а като се притури и определен час за идване всичко ще бъде ОК!

Редактирано от papyy на 09.11.06 10:28.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: papyy]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.11.06 19:49



ами така остава значи. 15,00 в първия ден от изложбата. може вместо да се рисуват котета просто всеки да си носи табелка с ника, нещо като бадж. чакаме се отпред при кафето и това е. може тук да се запишат хората които ще идват за да се знае колко души горе долу да се чакат.



Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: Endaksi]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано09.11.06 20:01



Еееее! Аз пък няма да мога да дойда

Много ми е мъчно тука като чета!Няма ли най-накрая да има изложба някъде по-близко до Варна?
ПП: А има ли в София хотел , където пускат с домашни любимци?



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано09.11.06 20:52



Ей, там съм.

. Малииииииииии, ще има толкова много котета за снимане



Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: eliza_cat]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:47



хотел "Хемус" точно по диагонал на Музея приема (след уговорка) хора с техните домашни любимци !





Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: sapphire]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано10.11.06 08:24



Има частни хотели в Симеоново и в центъра, които приемат посетители с всякакви домашни любимци. Така ми казаха. Ще проверя днес следобед като отида на работа.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано10.11.06 09:11



Да - и аз ще съм там!



Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: papyy]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 10:11



така е, вероятно има и на други места в София, но пък този именно хотел (Хемус) е просто на 3 крачки от Музия - там, където се провеждат два пъти в годината фелиноложките ни изложби. Това имах предвид. Нали знаеш, че на изложбите могат да се явяват и котки от породата Европейска късокосместа котка, с пълни права да се състезават с всички останали котки, а доколкото ми е известно повечето (разбира се, не всички!) от форумниците тук са щастливи стопани именно на индивиди от тази порода. бтв хората много често бъркат тази порода с уличните (паркови и т.н.) котки и слагат всичко под 1 знаменател, а изобщо не е така.

Та това имах предвид - хотел близо до мястото, където се провеждат изложбите. Може пък някой да се навие - европейската късокосместа котка си е порода, както всяка друга. А ние (визирам за момента себе си) покрай изложителите, бихме могли да научим повече за тази порода, която има близки корени по произход с тази на британската късокосместа (родината им от гл. точка на селекция е все Острова!), а това на мен ми е безкрайно интересно, по разбираеми причини! Съдиите на ФИФе компетентно ще отсъдят предимствата и недостатъците на изложените котки според утвърдения от асоциацията стандарт и благодарение на това и ние (аз) ще се ограмотим.
Получила веднъж оценка над "мн. добър" по породни и външни признаци, котката придобива официално разплодна способност и от този момент нататък котилата й имат право на родословие. Ето това е начин да се сложи начало на целенасочена развъдна програма с тази порода и в България! Навсякъде в Европа представителите на европейската късокосместа котка вече са станали "аристократи", записвани грижливо в племенни книги, а около нас също живеят истински европейски котки, но загубили "ранга" си. И те са благородни, красиви и интелигентни животни, привързани към човека. Котките, които срещаме всеки ден по улици и градини, притежават всички черти, които могат да се искат от една истинска котка – издръжливост, уравновесен характер, стабилна нервна система и не на последно място – много гальовност!

А освен това да не забравяме, че има и клас "Домашна котка"!





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано10.11.06 13:02



И аз............. и аз...............



'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: sapphire]  
Авторtanislava (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 19:51



Хм, Мартин получи мн.добър, но не му дадоха да се разпложда...

Иначе - аз и миналата година бях на срещата, то и как иначе, след като бях изложител

, но бяхме малко хора. Тази година пак ще дойда, макар и без котака, че не ми се занимава нещо...Ще се радвам да се видим :)



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано10.11.06 20:00



Остава ли уговорката за 18. 11. 2007 в 15.00 ч на изложбата?
Наистина ще е чудесно да се видим и запознаем всички ние, дето толкова обичаме котаците





Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: tanislava]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.11.06 20:17



за мъжките трябва да е отличен оценката.



Тема Re: Мн. добър за Мартиннови [re: tanislava]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 18:52



доколкото знам, той не е котКА! За котаците важи отличен и ОСОБЕНО титла СН т.е. 3 х САС /за предпочитане в рамките на година-година и половина/, а там точките са доста над нивото, на което е бил оценен Мартин. Да, ако се спазват правилата на ФИФе към момента той няма разплодна способност (обясненията "на ухо"). За котките важи "5"-тата, но в котешкия род за поколение с мн.добри и отлични породни, генетични и т.н. белези по-важен е бащата.

Вероятно ще се видим, ако не ми мине котка път :-)



Тема Re: Мн. добър за Мартиннови [re: sapphire]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано13.11.06 19:03



Писах това само защото някъде бях прочела, че за котараците е достатъчно (5), а за котките - (6). Иначе - го заведох от любопитство на изложбата (след като толкова години си мечтах за котка и най-накрая я имам), не че ми е важна оценката. и без това имаме сиви кандидат-булки





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано17.11.06 10:53



Нали остава за утре - 15:00 ч ?



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
АвторPapyy (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 11:44



MRRRRRRRR!!!!!





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано17.11.06 18:08



Ако ми кажете как се стига до там с мама ще доидем да видим изложбата



[image]http://www.bgphoto.net/photos/21498/o632992098147968750.jpg
[/image]

Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: isetodd]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано18.11.06 07:32



Аз няма да мога да доида а много искам да доида

Редактирано от isetodd на 18.11.06 08:26.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.11.06 17:24



тц, тц срамота, почти никой не дойде.....


изложбата беше хубава обаче

Помогнете ни да им помогнем!


Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: denii]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано18.11.06 17:38



Има ли някой снимки?



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: eliza_cat]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.11.06 20:36



не са много, а и не са станали добре, но все-пак...





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: denii]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано18.11.06 22:01



ами аз не можех да излезна, ама разбрах че с теб сме се разминали...
а че изложбата беше хубава е факт

нямам забележки към организаторите



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано18.11.06 22:05



И утре ли ще е от 15:00 часа?





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: eliza_cat]  
Автор Pandacat (непознат )
Публикувано18.11.06 23:19



Ето малко снимки и от нас


Котката на последната снимка стана Бест оф Бест.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Pandacat]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано18.11.06 23:23



Разкажи какви породи котки имаше. Българското участие как е?
И как се представиха Ари, Лизи и Съни? Стискала ли съм достатъчно палци.



Котката от последната снимка е корниш рекс, нали?

Редактирано от ofika на 18.11.06 23:30.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор Pandacat (непознат )
Публикувано18.11.06 23:30



Да, изложбата беше хубава но аз имам някои забележки към организаторите. Не уведомяват участниците какви са правилата, и човек сам трябва да проучва всичко и да се информира, иначе губи.. Ето аз с моя котарак имах една титла CAC при една от съдийките в Букурещ и 100 пъти повторих че не трябва да сме при тази съдийка защото за да стане шампион му трябват 3 CAC-а от трима различни съдии. И естествено точно при нея се паднахме! И после трябваше да ходиме при друга съдийка за потвърждаване на титлата, и то защото аз отново им припомних...
Една позната пък за втори път участва в клас Начинаещи, въпреки че на предишната изложба има отличен и би следвало да е в открит клас.. но никой не и бил казал..



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: ofika]  
Автор Pandacat (непознат )
Публикувано18.11.06 23:44



Имаше много записани котки, към 180! Това май е рекорд за българските изложби. Най много бяха персийките, над 100. Имаше и британски, норвежки, сини руски, корниш рекс, ориенталски.. При персийските изненадващо добре се представи един развъдник от Пловдив.
Аз участвах със Амира, Ари и Съни. Яви се и сестричката на Съни - Спринг. Амира взе CACIB и BIV (най-добра в своя цвят), Ари взе третия си CAC и от утре сме в шампионски клас

, Съни взе Отличен 2, защото сестричката и Спринг я победи и отиде на Бест ин Шоу



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: ofika]  
Автор Pandacat (непознат )
Публикувано18.11.06 23:52



Котката от последната снимка е корниш рекс, нали?
Да, така мисля, въпреки че не съм много запозната с тези породи


Ето я Спринг, какво голямо момиче е станала Аз в първия момент като я видях, не можах да си я позная


И с какви малки и широко поставени уши е А като си спомня как някои хора се изказваха за моите бебета, че били дългоушати и хилави и аз чак им се връзвах..

Редактирано от Pandacat на 18.11.06 23:53.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.11.06 00:37



и да и не съвсем. аз минах два пъти покрай вашата клетка, но ти си говореше с човека до теб и не исках да прекъсвам. Сара беше красива. не можах да видя очите й - или беше заспала или гледаше към теб, явно чуваше гласа ти. тя как го понесе бай дъ уей? първото й участие де? не ми изглеждаше уплашена, но все пак...

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: denii]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано19.11.06 09:00



абе доста си беше стресната, но го понесе стоически. в тази поза в която ти си я видяла беше през цялото време, със завряна глава някъде на тъмно.
трябваше да ни прекъснеш... ама здраве да е

друг път ще се запознаем



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Pandacat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано19.11.06 09:05



е сега, така ако тръгнем и аз доста забележки мога да изброя но като цяло съм доволен. оправиха всички недоразумения които имаше. за другото сами сме си виновни...
честито на Амира за прекрасното представяне





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Pandacat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано19.11.06 09:07



много хилави даааааааааааааааааам



ПС-а кога и къде ще мога да видя резултатите от изложбата, защото само на някои присъствах. а иначе пловдивския развъдник имаше мнооооого хубави котки, и съвсем подобаващо се представиха. мисля че днес ще са даже още по-силни, ама ги ще кажеш как е минало довечера като се върнете



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано19.11.06 11:30



явно е било много хубаво! А всички котки ли трябва да са в такива клетки ?

Извинявайте за въпроса,но просто нищо не разбирам от изложби, нито съм посещавала,нито съм участвала



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Автор Pandacat (непознат )
Публикувано19.11.06 23:35



Ето и снимките от днес.


Победител на изложбата Бест оф Бест отново е корниш рексчето от вчера





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Pandacat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано20.11.06 06:39



е хубавичко, не може да се отрече


и разбирам че сте били много изморени снощи, но може ли малко повече разказ за втория ден-как беше. имаше ли отново котки и посетители? как беше спрямо първия ден?



Тема Re: изложбата в "Земята и хората"нови [re: Endaksi]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 11:28



накратко - вторият ден не можеше да се "диша" от посетители. Рекламната кампания в медиите (24 часа, Дневен Труд, ТиВи, БНР) даде очакваните резултати. В 18 ч имаше все още новопристигащи и те изобщо не сбъркаха, защото идваха точно по времето когато се провеждаше BIS-a! Това е най-хубавия момент на всяка изложба, защото виждаш най-доброто от котешкото семейство, присъстваш на награждаването.





Тема Re: изложбата в "Земята и хората"нови [re: sapphire]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано20.11.06 11:34



А за хората, които не са присъствали ще кажете ли кого наградиха?
И ако може снимчици с коментар или поне породите на котките да напишете.


И поздравления за красивите британци.



Тема Re: изложбата в "Земята и хората"нови [re: ofika]  
АвторDamour (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 20:40



Здравейте и от нас,
втория ден на изложбата мина малко по-скромно от към котки, но пък за сметка на това посетителите бяха доста повече. И като изключим един малък инцидент с електричеството всичко беше 6+. Съдиите Лаура Бурани и Алва Уудин направиха страхотно шоу по време на номинациите за БИС.
Ето и млако снимки от нас http://snimka.bg/album.php?album_id=77860
Иначе победител на изложбата стана както и първия ден Корниш Рекс-а




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.