Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 05.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: eliza_cat]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:47



хотел "Хемус" точно по диагонал на Музея приема (след уговорка) хора с техните домашни любимци !





Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: sapphire]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано10.11.06 08:24



Има частни хотели в Симеоново и в центъра, които приемат посетители с всякакви домашни любимци. Така ми казаха. Ще проверя днес следобед като отида на работа.



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: Endaksi]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано10.11.06 09:11



Да - и аз ще съм там!



Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: papyy]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 10:11



така е, вероятно има и на други места в София, но пък този именно хотел (Хемус) е просто на 3 крачки от Музия - там, където се провеждат два пъти в годината фелиноложките ни изложби. Това имах предвид. Нали знаеш, че на изложбите могат да се явяват и котки от породата Европейска късокосместа котка, с пълни права да се състезават с всички останали котки, а доколкото ми е известно повечето (разбира се, не всички!) от форумниците тук са щастливи стопани именно на индивиди от тази порода. бтв хората много често бъркат тази порода с уличните (паркови и т.н.) котки и слагат всичко под 1 знаменател, а изобщо не е така.

Та това имах предвид - хотел близо до мястото, където се провеждат изложбите. Може пък някой да се навие - европейската късокосместа котка си е порода, както всяка друга. А ние (визирам за момента себе си) покрай изложителите, бихме могли да научим повече за тази порода, която има близки корени по произход с тази на британската късокосместа (родината им от гл. точка на селекция е все Острова!), а това на мен ми е безкрайно интересно, по разбираеми причини! Съдиите на ФИФе компетентно ще отсъдят предимствата и недостатъците на изложените котки според утвърдения от асоциацията стандарт и благодарение на това и ние (аз) ще се ограмотим.
Получила веднъж оценка над "мн. добър" по породни и външни признаци, котката придобива официално разплодна способност и от този момент нататък котилата й имат право на родословие. Ето това е начин да се сложи начало на целенасочена развъдна програма с тази порода и в България! Навсякъде в Европа представителите на европейската късокосместа котка вече са станали "аристократи", записвани грижливо в племенни книги, а около нас също живеят истински европейски котки, но загубили "ранга" си. И те са благородни, красиви и интелигентни животни, привързани към човека. Котките, които срещаме всеки ден по улици и градини, притежават всички черти, които могат да се искат от една истинска котка – издръжливост, уравновесен характер, стабилна нервна система и не на последно място – много гальовност!

А освен това да не забравяме, че има и клас "Домашна котка"!





Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано10.11.06 13:02



И аз............. и аз...............



'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: sapphire]  
Авторtanislava (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 19:51



Хм, Мартин получи мн.добър, но не му дадоха да се разпложда...

Иначе - аз и миналата година бях на срещата, то и как иначе, след като бях изложител

, но бяхме малко хора. Тази година пак ще дойда, макар и без котака, че не ми се занимава нещо...Ще се радвам да се видим :)



Тема Re: среща на клуба на изложбата в "Земята и хоратанови [re: HaдяИ]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано10.11.06 20:00



Остава ли уговорката за 18. 11. 2007 в 15.00 ч на изложбата?
Наистина ще е чудесно да се видим и запознаем всички ние, дето толкова обичаме котаците





Тема Re: Много ми е тъжно !нови [re: tanislava]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.11.06 20:17



за мъжките трябва да е отличен оценката.



Тема Re: Мн. добър за Мартиннови [re: tanislava]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 18:52



доколкото знам, той не е котКА! За котаците важи отличен и ОСОБЕНО титла СН т.е. 3 х САС /за предпочитане в рамките на година-година и половина/, а там точките са доста над нивото, на което е бил оценен Мартин. Да, ако се спазват правилата на ФИФе към момента той няма разплодна способност (обясненията "на ухо"). За котките важи "5"-тата, но в котешкия род за поколение с мн.добри и отлични породни, генетични и т.н. белези по-важен е бащата.

Вероятно ще се видим, ако не ми мине котка път :-)



Тема Re: Мн. добър за Мартиннови [re: sapphire]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано13.11.06 19:03



Писах това само защото някъде бях прочела, че за котараците е достатъчно (5), а за котките - (6). Иначе - го заведох от любопитство на изложбата (след като толкова години си мечтах за котка и най-накрая я имам), не че ми е важна оценката. и без това имаме сиви кандидат-булки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.