Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Реалносттанови  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 22:15



Това е Сиса.
Мнозина знаят коя е, други може би - не.
Понеже съм в шок, почти колкото и тя - затова само ще кажа: Това й се случи тази вечер между 18 и 19ч.
Още не мога да проумея какво и как и защо. Знам само, че се моля да се оправи!



След като почти 40 мин. не можах да намеря такси, но в крайна сметка намерих - заведох я на вет, който дори ме изчака след работното си време. Поставихме й антибитотик локално и подкожно. Прогноза засега не може да се даде дали ще ослепее, дали няма счупена челюст, дали няма мозъчни увреждания. Няма и значение колко ми струва или ще ми струва всичко това. За мен Сиса е по-важна.

Това е реалността и исках да я споделя с вас. Живота не е само рози и малки сладки щъкащи котенца. Не зная що за звяр й причини това, но ако го намеря ще му изтръгна сърцето!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано01.11.06 22:24



утре я доведи до Анимо Люлин. д-р Караславова има интереси в областта на офталмологията и ще може да помогне повече от който и да е дрег вет (предполагам си я завела при твоя). освен това от снимката поне на мен ми е очевидно че челюстта е счупена. без операция няма да се мине.
ужасно е това!!! не я оставяй така





Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
АвторPERSlQNAA (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:29



ЧОВЕКЪТ Е НАЙ ГОЛЕМИЯТ ЗВЯР .ТОВА Е ПРОСТО ЧУДОВИШНО .

ЩЕ СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА МИНЕ ДОБРЕ!УСПЕХ



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано01.11.06 22:40



Има ли око вътре, аз не виждам дали е изтекло окото.
Имах подобен случай, но много по-стряскащ. Един черен хубавец, Белчо, който излизаше и навън, ми изчезна за няколко дни. В един момент отдолу звъни мой приятел, и аз виждам Белчо също на двора, иска да влезе, но сякаш нещо му залепнало на окото, и стърчи, нещо цилиндрично. Моят приятел го пуска, но малко стреснат, вика - има му нещо на окото. Като го поглеждам, едва не припадам - един цилиндър израснал сякаш от очната ябълка, черен отвън, а на върха му - ОКО! - ириса и всичко около него. Ами аз си припаднах почти, приятелят ми премери кръвното - вдигнало се много, пих лекарства. Добре, ама това нещо засъхнало съвсем, просто си стърчи от окото, а котенцето - съвсем в ред, отиде да яде, после се гушна при мен. Вече късно вечерта много. Оставих го да преспи и сутринта го водя при Иван Попов, на Вазов. Като го извадих от кошницата, всички се стреснаха, такова нещо не били виждали. Питам - може ли да се спаси? Той ме пита - кого да спасявам? Котето, викам. А, котето - може, ама окото - не. Веднага упойка и операция. Беше му подута и челюстта и му течеше нещо като гной от венеца. Извадиха това ужасно нещо, извадиха и зъба до гнойта. Докато лежеше на масата още упоен, аз се вайкам, сега как ще ходи по котки, толкова дефектен, ще го пребият някъде. И ми светва - кастрирайте, докато е в упойка! Накараха ми се, че късно казвам, добавиха упойка и го кастрираха. Така че извадихме - зъб, око и две топки.
Казаха ми, че е имало много силен удар в главата му - зад очната ябълка се бил образувал огромен хематом, вече до мозъка. Или много силен удар, казаха, или много силно притискане - резултат от заклещване. Не исках да си представя какво е било това, не исках да си представя тази сцена.
Този хубав черен котак живя още няколко години, в един момент просто изчезна и не се върна в къщи. С това едно оченце си ходеше навън, силен, хубав, пъргав, катереше се по дърветата.
Пет дни след операцията му ме заприказваха продавачи от съседен магазин - видяхме вашето коте, тичаше по тротоара, а на мястото на окото му имаше един огрооомен балон, прозрачен.
Така че, оперирайте, чистете, слагайте антибиотици. Ако го няма очето, и с едно оче ще си живее котенцето.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано01.11.06 22:48



Милото! Горкото!

Дано се оправи по-бързо! Дали с едно оченце или с две - важното е да е здрава! Ако твоят вет не е сигурен какво е - заведи я на друг, на трети. И кажи какво става... Ако можем да помогнем с нещо, с каквото и да е - казвай! Стискам палци да се оправи по-скоро!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 22:55



Да, при моя я заведох, който също е добър специалист. Бих искала и Караславова да я погледне но не зная дали ще успея да дойда до там. На работа съм до 17


Прогнозата е, че ако но 24 часа не прояви симптоми на мозъчно увреждане значи сме прескочили големия трап. Що се касае до счупване на челюстта вет каза че ако е така - се оставя да зарастне сама. Проблем ще бъде храненето.
В момента уреждам да бъде заведена на рентген още през деня за да имам поне снимка до вечерта.

Няма да я оставя така!!!!!
Ти поне го знаеш!



Тема Re: Реалносттанови [re: Gatofilla]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 23:04



Не е изтекло окото. Вътре си е, но е черно-почерняло. Голям кръвоизлив има. Под окото е подуто. Има белези от ухапване на веждата и после на бузата при мустаците. Що за захапка е това не знам. Куче? Котарак?



Утре вечер ще се реши какво да предприемем, засега чакаме "контролните" 24 часа. До момента няма промяна на състоянието - в шок, отказва да се храни, да пие вода и да излезе от клетката



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано01.11.06 23:25



Анимо-Люлин работят до 20:00, така че може да успееш след работа да я заведеш. ж.к.’Люлин’,
Силвър Център,
тел. 925 14 27
за ориентир – това е голям търговски център точно до м-н ‘Фантастико’ и открития басейн в 6-ти микрорайон.
Работно време:
понеделник до петък: от 10.00 ч до 20.00ч.
съботa от10.00 ч до 18.00ч.
неделя почивен ден

Успех!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 23:48



за изтръгването на сърцето - обади се - с удоволствие ще ти помогна !

Дано има късмет Сиса! Казват, че котките имали по 9 живота!



Тема Re: Реалността [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано02.11.06 06:15



как така ще я остави? прави се операция за наместване, поне при хората. докато е шинирана по-добре да й поставят назогастрална сонда ако не знаят как ще се храни. много-по добре месец мъки но след това да може да яде от колкото цял живот да не може. просто при счупването се променя захапката и след това няма да й се срещат зъбите и ще си е като сега-с вечно отворена уста. тя заради това не яде верояно-то си е механизъм за съхранение. боли я, а при движенияа допъллнително се размества. той прегледа ли челюстта да се ориентира къде да вероятно е счупването? това е важно за да знае рентгеноложката как да снима.
обади се на елефона, който ти е дала Танислава утре за да видиш дали д-р Караславова ще е там и отидете задължително. така както описваш нещата мисля че окото ще може да се спаси, но челюстта трябва да се оперира ако е счупена. за това д-р Гъдоларов пък препоръчвам с две ръце. и той е от нашето Анимо.
успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.