Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 4 котета търсят дом  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано21.10.06 19:21



Подаряват се четири малки, сладки пухчовци, които търсят своя дом и грижовни стопани.
Три братчета и една сестричка.
Родени са на 15 септември 2006 г. Обезпаразитени вътрешно и външно, хранят се с обща храна - пастети, гранули, кисело мляко. Социализирани и с хигиенни навици. Пишкат и акат в котешка тоалетна.

Момченце. Сивичко с бяло коремче и бели крачета.



Момченце. Черно с бяло коремче и бели лапички.


Момченце. Бяло с жълто по главата, жълта опашка и малко жълти петна в задната част на гръбчето.


Момиченце. Трицветно с бяло коремче и бели краченца.


За контакти пишете на green_eyes@mail.bg



Тема Re: 4 котета търсят домнови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор alys (*** :) ***)
Публикувано21.10.06 21:36



Уф, много са тъжни тези теми с котета, търсещи дом ...





Тема Re: 4 котета търсят домнови [re: alys]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано21.10.06 22:30



Тези теми с котета, търсещи дом, наистина са много тъжни, и всеки път ги възприемам като насочени към мен - взами поне едно!, вземи поне едно!, но не мога, вече ми е отговорност как ще се грижа за тези, които имам - това между другото.
А котетата са прекрасни, изглеждат чистички и добре гледани, и разбирам, че са около месец, което значи, че вече могат да се дават, но може и да се изчака още две три седмици, освен ако положението с тяхното уреждане не е много спешно.
Страхотни са сладури всичките, като за календар са!!! И много чистички и охранени.
Впрочем, тази година събрах толкова много котешки календари, включително и от чужбина, че един-два ми останаха даже неотворени.



Тема Re: 4 котета търсят домнови [re: Gatofilla]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано21.10.06 23:05



Като спомена охранени, та се сетих да напиша, че са по половин кило

Което за едномесечни ми се струва че е много добре. Белия палавник е даже малко по-едричък. Той е тартора в групата Майчицата им е много грижовна, имаше си достатъчно мляко и резултата се вижда
Дано някой ги поиска! Че иначе съдбата им е ясна



Тема Защонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.10.06 08:28



ги отписвате толкова бързо ? Вчера се чудех дали коте, прибрано от улицата, би се чувствало добре в апартамент и не съм сигурна в отговора на въпроса. В момента храня 7 котки при офиса на мъжа ми и не виждам да са нещастни. Наистина, че живеят в тих квартал и има изоставени къщи, където предполагам, че се крият, но са свободни. А моята котка не смее да излезе цял ден от под леглото, където се мушка, когато ни дойдат гости.





Тема Re: Защонови [re: nbb]  
Автор MechoPuh. (новак)
Публикувано23.10.06 11:08



Аз мога да ти отговоря веднага на въпроса - от личен опит и от лични преки наблюдения върху котета взети от улицата и задомени. Чувстват се повече от прекрасно в апартамент или поне точно толкова добре колкото и всяка породиста котка. А и ако не започнем лека полека да задомяваме малките от улицата и да кастрираме възрастните как изобщо очаквате някога да преодолеем проблема с бездомните животни и да заприличаме на нормална държава?



Тема Re: Защонови [re: nbb]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано23.10.06 11:21



Не съм ги отписала толкова бързо. Дано не се налага да го правя. Малките сега са на 1 мес, затова и точно в този момент пускам обявата. За да има предостатъчно време. Но няма гаранция, че ще успея да ги задомя след 1-2-3-4 мес и т.н. Това имах предвид под "съдбата им е ясна".

Подкрепям казаното от Мечо Пух - наистина се адаптират много бързо в домашни условия. По нищо не се различават от котета, родени в гардероба ми примерно
Преди да пусна обява, че подарявам някое коте имам грижата да го социализирам, да му изградя хигиенни навици, да го приуча към обща храна и т.н. Не отивам просто и грабвам първото ми попаднало улично коте и хайде хоп в нечий апартамент

Котките, които храниш при офиса на мъжа ти вероятно не са нещастни, но не са и особено щастливи. Хранят се нередовно, когато каквото намерят или когато някой им занесе. Не се обезпаразитяват редовно, нямат ваксини и най-важното - могат да раждат безконтролно. Ето, че пак опряхме до болния проблем "кастрация"
Та така. Ако и аз бях кастрирала още миналата година майката на тези котенца, сега нямаше да се налага да се притеснявам ще ги пожелае ли някой или ще трябва да ги пускам навън. Тя за себе си е щастлива котка - живее пред входа ми, спи в мазето ми, точна е като часовник за храненията си сутрин и вечер, ако е болна я водя на лекар. Но нима едно тъмно мазе е по-приветливо от светъл и топъл апартамент? (риторичен въпрос де). Сега обаче тази котка ще бъде кастрирана. Само малко да поотраснат бебешоците. И край на безконтролните раждания - мъка за мен и мъка за нея. За нея повече. Това й е 4-то раждане, а котката няма и 3 години като възраст



Тема Re: Защонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано23.10.06 11:52



Да, изчакай да порастнат и най-важното - да не сучат!!! Нали знаеш, котката не трябва да кърми когато се кастрира.

А иначе - големи са сладури!!!

Особена младата госпожица - тя май вече е със собствено мнение, така като гледам



Тема Re: Защонови [re: Morrighan]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано23.10.06 12:17



Те вече не сучат. И на майката гледам че спря млякото.
А, малката трицветна госпожица ли?

Голяма работа е тя - щом я взема в ръце и почва да врещи Тя е единствената която си има име - Лиса. А пък оня сивия малчуган, той пък дай му да го галиш по корема и гушката - разтапя се направо



Тема Re: Защонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Vassilyovska (непознат )
Публикувано23.10.06 12:26



ама ти си ги намерила!!!
Това е чудесно :)! Толкова се радвам



И са страхотни бубуроци, особено малката (доста е бойна като я гледам )




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.